CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

OSP BLIZYN
Posty: 27
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:43
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: OSP BLIZYN »

witam...ja mam centrum otwarte w osp bliżyn...zastanawia mnie jednak kto i na jakich zasadach powinien tam siedzieć,bo mnie chcą tam posadzić i na staż wziąć.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Curahee »

Witam Druhny i Druhów,
coś się dzieje - dostaliście informacje na temat tego "3-miesięcznego" programu? Jak u was sytuacja z internetem? Ludzie są? Jak to teraz wygląda?

W ICEO przy OSP Żydowo funkcjonujemy jako bezpłatny punkt dostępu do internetu, czasami organizujemy seanse filmów dokumentalnych a dla starszej młodzieży organizujemy turnieje gier, bo nie oszukujmy sie - głównie o to starszym chodzi.
Trzeba by się też pochwalić; w ramach współpracy z gminnym ośrodkiem doradztwa rolniczego udało mi się znaleźć kilkunastu rolników chętnych do szkolenia, niestety tylko z obsługi komputera - podstawowych zastosowań i funkcjonowania internetu itp...
To chyba tyle - jak u was?
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

Fryc
Posty: 22
Rejestracja: śr 19 lip 2006, 12:14
Kontakt:
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Fryc »

Witam wszystkich

Ja dzisiaj otrzymałem informacje od koordynatora powiatowego o tym 3 miesięcznym projekcie. Z tego co mówił to ruszamy już od kwietnia, a wiec jak zwykle mamy kilka dni na przygotowanie, znalezienie osoby która będzie pracowała. Jak zwykle szczegółów nie ma. Wiem tylko tyle ze projekt będzie trwał 3 miesiące od 1 kwietnia, pracować będzie jedna osoba i to za 2000zł brutto. Nic więcej nie wiadomo ile godzin, na jakich zasadach itd będzie to Centrum funkcjonowało. A wiec zaczynamy znów przygodę z kolejnym projektem. Powodzenia życzę wszystkim.

A i bym zapomniał, Centra odwiedzają kontrole, wiem że teraz są gdzieś w okolicach Wrocławia. Sprawdzają oprogramowanie czy jest oryginalne, czy wszystko jest itd (z tego co wiem) ale jak ta kontrola będzie wyglądać nie mam pojęcia - zobaczymy.

Pozdrawiam

OSP BLIZYN
Posty: 27
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:43
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: OSP BLIZYN »

w tygodniu ma być otwarte centrum 30godzin i można zrobić wolny dzień roboczy,ale za to sobota jest obowiązkowa...My,czyli pracownicy centrów ustalamy godziny otwarcia i muszą to być godziny popołudniowe,najlepiej takie jak na pierwszych umowach było...Do tego można ustalić sobie dowolną ilość godzin dziennie,ale wszystko ma być raz ustalone i tak przez 3miesiące musi funkcjonować.Nie wolno się spóźniać ani nawet 5minut wcześniej wyjść,bo kontrola może w każdej chwili wpaść na wizytację albo ktoś życzliwy z danej miejscowości,w którym jest centrum może powiadomić koordynatora,że wyszliśmy wcześniej albo się spóźniliśmy i miesięcznej pensji w całości nie otrzymamy...To tyle na temat otwarcia.Pozdrawiam

OSP BLIZYN
Posty: 27
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:43
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: OSP BLIZYN »

mała poprawka...ja dostaje na rękę 1230,68 za to,że nie pracuje nigdzie indziej to mam mniej płacone...ostatni raz dałem się wyrolować...prezes mówił,żeby rezygnować z pracy,bo tu załatwią,że gmina zatrudni itd,a tu nici i szukam pracy...

tedi09
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 maja 2009, 10:52
OSP (gm., woj.): Hopowo (Somonino, Pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: tedi09 »

Witam
Moje pytanie dotyczy tego czy wasze iceo podpisały umowy z optoland na następne pięć lat, a skoro nie czy są za to jakieś konsekwencje. Bo przedłużając co roku o następny rok to ten sprzęt do niczego się nie nada po prostu to będzie przeżytek. :roll:

Osp Młynary
Posty: 19
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Osp Młynary »

Witam Druhów. Moja jednostka nie podpisała umowy z firmą Optoland ponieważ zapisy w umowie były kompletnym nieporozumieniem. Pieniądze z tego marne, umowa na kolejne 5 lat czyli prawie 2 lata "w plecy" a i wymagania duże. Nasz koordynator przysłał na szacunkowy kosztorys jaki jednostka musiałaby pokryć po zakończeniu 3 miesięcznej umowy. Po prostu szok. Jednogłośnie na zarządzie zdecydowaliśmy iż rezygnujemy całkowicie z dniem 01.06.2009 z tego wszystkiego, sprzęt możemy złożyć w każdej chwili i odesłać go pod wskazany adres. Do tego jeszcze kontrola NIK gdzieś w Polsce wykazała katastrofalne uchybienia w użytkowaniu sprzętu( nieoficjalnie wiemy że w niektórych jednostkach zostały po jednym komputerze reszta gdzieś przepadła) co pewnie skończy się jakąś aferą więc wolimy oddać to wszystko i mieć "czyste konto". Szkoda tej pracy jaką włożyliśmy w ten projekt ale miało być pięknie a wyszło jak zawsze. Pozdrawiam wszystkich którzy tak jak my w bólach rozpoczynali ten projekt i mam nadzieję że jakoś to się wszystko rozwiąże i żadna jednostka nie poniesie jakiś niepotrzebnych konsekwencji.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Curahee »

Witam wszystkich:)
chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat "nowych" projektów... Coś się świeci? Są naciski ze strony "władz" gminy żeby czegoś poszukać, bo niema funduszy na finansowanie pracownika... To pewnie wszędzie tak jest - a co jeśli nie będzie środków na dalsze funkcjonowanie centrum (czyli opłacenie pracownika) i będzie to skutkowało "weekendowym" udostępnianiem zasobów?
Chciałbym prosić o odpowiedź, kogoś z naszych, strażackich władz...
Pozdrawiam
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

Osp Młynary
Posty: 19
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Osp Młynary »

Druhowie czy jakieś z Waszych Centrów jest ulokowane w szkole? Jeżeli tak to proszę wypowiedzcie się na jakich warunkach to się odbywa. Bardzo zależy mi na odpowiedzi bo mamy okazję przenieść nasze Centrum do szkoły tylko nie wiemy na jakich warunkach miałoby ono tam funkcjonować . Bardzo proszę o wypowiedzi.

Durik
Posty: 25
Rejestracja: wt 27 paź 2009, 22:10
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Durik »

Zgodnie z umową - nie ma takiej mozliwości!!!!!

konin998
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 gru 2009, 18:20
OSP (gm., woj.): węgorzyno, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: konin998 »

OSP Węgorzyno ma zlokalizowane centrum w szkole. Szkoła udostępniła nam pomieszczenie i uzyczyła łacze internetowe w zamian za możliwość korzystania z sali w czasie lekcji.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Curahee »

Dobra Druhowie,
pierwsza padlina: MFC 5460 CN nie żyje...
- czy wystarczy tylko aprobata Zarządu żeby zutylizować padlinę czy potrzeba pozwolenia "góry"?
- czy na stanie musi być jakakolwiek drukarka
- czy trzeba zakupić to samo?

Po wydaniu dźwięku przypominającego wylanie wody na rozgrzany metal, zaniosłem drukarę do serwisu gdzie mi powiedzieli że naprawa jest nieopłacalna bo koszt elementu i jego transportu przekroczy cenę nowej, lepszej.
Powiedzmy szczerze, że ten kombajn dobry był ale do czasu kiedy była gwarancja - teraz wystarczy zwykła drukareczka ze skanerem, bez wydziwiania.

Pytania kieruję do ludzi którzy zarządzają/zarządzali projektem - lub jeśli ktoś miał już jakąś przygodę z awarią. W sumie nawaliło tylko to (dwóch monitorów na dzień dobry nie liczę :D)
pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Curahee »

Ludzie, czy wszystkie centra padły na mordę czy nikomu się jeszcze nic nie popsuło...?
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

szamil80
Posty: 1
Rejestracja: wt 07 wrz 2010, 12:37
OSP (gm., woj.): Szczepanów, Brzesko, Małopolska
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: szamil80 »

I jak wygląda sprawa Centrów Kształcenia po kilkunastu miesiącach od ich powstania? Są wogole otwarte? Czy ktoś z nich korzysta?

Jakie są wasze opinie w tym temacie?
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Post autor: Curahee »

Heeeej! Czy ktokolwiek jeszcze prowadzi ICEO? Jak sytuacja w innych regionach? Ludzie, żyjcie!
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat