CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Dzięki Tomek, za tak obszernego maila z wyjaśnieniem o co chodzi - wielkie dzięki po raz kolejny, może INNI zaczną brać z Ciebie przykład; swoją drogą, kiedyś też już zamieściłem tutaj takie informacje; na temat szkoleń, ilości sprzętu itd - czyli dokładnie to co Ty teraz i... usunęli w...

Co do odbiegania od tematu - fakt, ale teraz tylko górale wiedzą dlaczego nic się nie dzieje - załatwianie tych śmiesznych zaświadczeń jest albo w trakcie albo już załatwione - ale niema sie co spieszyć, jeszcze ze dwa poślizgi i wszystko samo szlag trafi - przepraszam za słownictwo, ale tak to wygląda. A tak temat nie dotyczy moderatora więc jest jeszcze na forum 8) (temat)
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

Strazak_Sam
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 lip 2007, 13:56
Status: Offline

Post autor: Strazak_Sam »

I CO WYNIKA Z TEGO CO NAPISAŁEŚ NIC.
JA PRZYNAJMNIEJ WIEM OD SWOJEGO POWIATOWEGO ŻE WSZYSCY PRACOWNICY W CENTRACH W KTÓRYCH TP SA POTWIERDZIŁA INTERNET A JEST ICH 380 BĘDĄ ZATRUDNIANI OD 18.02.2008. POZOSTALI NA RAZIE NIE WIADOMO KIEDY. ZNOWU EMOCJE, NERWY I WZAJEMNE OBRZUCANIE SIE BŁOTKIEM i po co. Co to komu daje i pomaga.
Popatrzcie sobie uczciwie bez emocji na inne konsorcja co one daja a co otrzymacie w ramach tego projektu czy to jest podstawa do obrzucania Związku błotem.


ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM.

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:21 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Osp Młynary
Posty: 19
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Post autor: Osp Młynary »

Druhowie. Proponuję jeszcze poczekać trochę bo przecież od 11 lutego mają w końcu rozwozić i instalować sprzęt, choć coraz mniej w to wierzę że się to uda. Przecież każdy z nas poświęcił tyle czasu żeby pozałatwiać wszystkie formalności związane z tym projektem. A najśmieszniejsze jest to, że to my posiadamy większą wiedzę na temat projektu niż koordynatorzy :o Jeżeli to wszystko znów nie wypali proponuję żeby każdy kto czuje się oszukany przez Związek zasypał ich meilami ze swoją opinią. Pojedyńczo jesteśmy słabi wobec nich ale razem możemy narobić tam niezłego bałaganu!!! :D
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Druhowie - koledzy!
Zgadzam się z waszymi opiniami, ale teraz musimy być silni - jeśli coś teraz padnie - nie wiem, nie istotnie kto zawini - ktoś będzie musiał pokryć koszty związane z remontami, tymi śmiesznymi zaświadczeniami itd... Za przeproszeniem, wali mnie kto to zrobi - Combidata czy ZG...
Ale bądźmy dobrej myśli - podano nam termin podpisania umów na 18 lutego, nie?
Jak wspomnieliście od 11 zaczynają rozwozić sprzęt - jeżeli od 11 sprzętu nie będzie, możemy zacząć niekończącą się zabawę w usuwanie tematów i postów.

"Proszę o cierpliwość" :lol:

Pozdrowienia,
dh Sławek
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

8)
Ostatnio zmieniony wt 12 lut 2008, 08:16 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

TOMASZ-KEMOT
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 sty 2008, 11:15
Lokalizacja: kujawy
Status: Offline

centrum

Post autor: TOMASZ-KEMOT »

Witam.
Odpowiedź do 'fireman91", - Kolego juz wcześniej pisałem - mylisz projekty -
9 komputerów + laptop - to inny projekt o podobnym charakterze / nauczanie na odległość/, niż wyposażenie dla OSP - tu tylko 5 zestawów stacjonarnych + laptop.
W naszej gminie będą realizowane obydwa projekty - i oczywiście tam już zaczęto wyposażać lokale w sprzęt a perosnel ma ustaloną konkretną datę i lokalizację szkoleń.

A co do projektu dla OSP - to narazie tyle wiadomo, że 18 lutego mają być podpisywane umowy na użyczenie lokalu oraz umowy z personelem.

po 11 lutego dostawy sprzętu i montaż

od 16/17 lutego rozpoczęcie cyklu szkoleń dla personelu


Ale jak to będzie ????.....

Pozdrawiam Tomasz :!: :?:
Tomasz
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Witka!
Jednak Ci koordynatorzy tak źle się nie spisują, przynajmniej mój ;)
Dla dh Tomka, a'propos szkoleń:

Szanowni Państwo
Witam uprzejmie i przekazuje uzyskaną przed chwilą informację o zmianie planowanego terminu Państwa szkolenia. Otóż w związku z przesunięciami w projekcie, nie rozpocznie się szkolenie dla personelu Centrów w weekend 16-17 lutego 2008r. Natomiast w dniach 15-17 lutego br. organizowane jest szkolenie trenerów, są to wybrane osoby m. innymi spośród koordynatorów powiatowych. Po tym szkoleniu zostanie ustalony i przekazany Państwu harmonogram szkoleń dla personelu Centrów. Trenerzy będą także mieli obowiązek prowadzenia szkolenia doskonalącego w poszczególnych Centrach.

To dostałem od mojego koordynatora. Faktem jest, że znów wszystko się sypie - w moim przypadku (jestem studentem zaocznym) zajęcia odbywają się w weekendy tj w dni które ustalono na 'szkolenia'. Mam nadzieję, że do mnie dotrze jakiś trener, bo nie wyobrażam sobie braku obecności na uczelni biorąc pod uwagę fakt, iż trwa sesja egzaminacyjna... Fakt, kolego posta wyżej pomylił projekty - też byśmy chcieli mieć 9 PC-tów... 8)
Ale jak się niema tego co się lubi, to się lubi co się ma ;) tym optymistycznym akcentem kończę i - jeśli do kogoś dojedzie sprzęt - napiszcie jak to wyglądało - warto się zabezpieczyć :)

Pozdrawiam druhów!!!
Sławek
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: centrum

Post autor: fireman90 »

... 8)
Ostatnio zmieniony wt 12 lut 2008, 08:17 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin Szymaniuk
Posty: 24
Rejestracja: czw 20 wrz 2007, 20:24
Lokalizacja: Białystok
Status: Offline

Post autor: Marcin Szymaniuk »

Może Ci powiewać ale nie wprowadzaj zbędnego zamieszania...
Gratuluje, że masz już sprzęt i podpowiadam abyś założyl inny temat w sprawie Waszego centrum.
Pozdrawiam
Anioł na Ziemi zginął ratując innym życie...
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Ok, machnijcie na to ręka - wróćmy do tematu - do kogoś przyjechał sprzęt?
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

kaziu1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 25 mar 2007, 18:19
Status: Offline

Post autor: kaziu1 »

witam

mam pytanie co do tych centrów mianowicie czy orientuje się ktoś gdzie te centra mają sie znajdować
tzn.czy jest jakiś regulamin mówiący otym że centra mają być w remizie strażackiej i koniec {bo tak nakazuje regulamin :?: jak takowy istnieje } czy może to być w innym pomieszczeniu na terenie danej miejscowości.

pytam ponieważ u nas całe to centrum nie będzie znajdowało się w remizie tylko w pomieszczeniu oddalonym od remizy jakieś 500 metrów,które nie ma nic wspulnego z remizą .
bogu na chwałę ludziom na ratunek

Marcin Szymaniuk
Posty: 24
Rejestracja: czw 20 wrz 2007, 20:24
Lokalizacja: Białystok
Status: Offline

Post autor: Marcin Szymaniuk »

Kiedyś była mowa jak dobrze kojarze o tym, że cantrum może tylko i wyłącznie znajdować sie w budynku strażnicy lecz ostatnio odstąpiono od tej zasady i może ono znajdować sie w budynku np. Urzędu Gminy.
Jeśli się mylę to proszę o poprawę wypowiedzi.
Anioł na Ziemi zginął ratując innym życie...
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Nie musi i nigdy nie musiało - OSP musiała jedynie posiadać dany budynek lub być w jego wieczystym użytkowaniu - nie przejmujcie się - jeżeli dogadaliście się z gminą i macie lokal to po sprawie. U mnie jest tak, że po uzgodnieniach z władzami gminy, doszliśmy do wniosku, że przerabianie i tak już małego garażu specjalnie na potrzeby centrum to obłęd - dostaliśmy pomieszczenie w budynku gminnym i tam zlokalizowaliśmy centrum. Internet też jest gminny więc odchodzą dodatkowe koszty - zasady zmieniają się jak w kalejdoskopie, nie ma się czemu dziwić, chociaż trochę mnie dziwi, że takie pytanie pada w takim momencie - panowie - zaczęło się dostarczanie sprzętu... podobno 8)
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

kaziu1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 25 mar 2007, 18:19
Status: Offline

Post autor: kaziu1 »

witam
dziwicie się że takie pytanie padło :?:

dla mnie to nie jest dziwne ponieważ z mojego punktu widzenia centra te powinny też służyć po to aby zachęcić młodzież do działania w straży,dlatego też jaśli przyjdzie powiedzmy 20 osób na komputery to większość z nich nie będzie miała miejsca przy komputerze awięc będą chcieli pooglądać sprzęt zapoznać się z nim pobawić się w strażaków itp.itd.ale jak centrum znajduje się 500 metrów od remizy :( to ta młodzież nie będzie się dalej interesować strażą bo niby jak.


niechcem tu nażekać lepsze takie centrum {500 m.od remizy} jak żadne
dobrze że wogule się ktoś nami interesuje :wink:
bogu na chwałę ludziom na ratunek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat