CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Krzysztof Strzoda
Posty: 37
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

Fireman - ale dowaliłeś do pieca! Ja też jestem ze Śląska i u mnie kompletnie nic się nie dzieje. Podobno mamy dostać 6 komputerów, a Ty dostałeś 10? A ta cena za łącze jest naprawdę kosmiczna.
prezokomendant

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Witam.
Myślę, że to nie jst ten sam projekt. Jeśli realizuje go firma z Zielonej Góry. Tym bardziej, że sprzęt komputerowy dostarczono. NIe słyszałam, aby Combidata zleciła dostarczenie sprzętu do "naszego " projektu.

http://www.pcko.elearning.pl/ Myślę, że to o ten projekt.

Ale mogę się mylić...

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:19 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Hehehehe... to wiecie co? "Sto lat Straży Pożarnej" ...

Przyłączam się do groteskowo - sarkastycznego podejścia druhów, których zrobiono w jajo w sprawie podłączania internetu!

Pozdro Ziomki!!!
8)
PS
Piłeczka jest po stronie ZG i CD - "PROSZE O CIERPLIWOSC" <rotfl>
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

E..a A daleko jeszcze!! :)
A poważnie to po róznych forach zaglądam i nie raz czytałem gorsze żeczy i to pod adresem samych moderatorów, ale nie zpodkałem sie z czymś takim aby ktoś usuwał cały temat. Komóś brakuje cierpliwości do nas. Dodam jeszcze, że nie jest moją intencją źle pisać o związku jak większość chcę zwrócić uwagę na to, że jest problem do rozwiązania i można to zrobić w prosty sposób, ale kolejny raz nie będe już o tym pisał, bo poprostu ,,rence" opadają.
PZDR!
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

Strazak_Sam
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 lip 2007, 13:56
Status: Offline

Post autor: Strazak_Sam »

O JACY WY BIEDNI JESTEŚCIE WSZYSCY I POSZKODOWANI.
RĘCE OPADAJA RZECZYWISCIE.

TEGO SIE ZNOWU NIE DA CZYTAĆ UPRZEJMIE PROSZĘ MODERATORÓW O USUNIĘCIE TEGO TEMATU LUB WYBRANYCH PSEUDO-POSTÓW NAPASTLIWCÓW. PORZĄDEK TRZYMA ŚWIAT A LUDZI KULTURA WYPOWIEDZI (MIĘDZY INNYMI) .....

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

Druhu Strażaku_Sam nie baw się w cenzora, jeżeli chcesz się bawić to
wypisz się z OSP i zapisz się do ABW a najlepiej zgłoś się do fachowca
w tej dziedzinie jakim jest Antoni Maciarewicz to udzieli ci instruktażu jak
to zrobić.

Strazak_Sam
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 lip 2007, 13:56
Status: Offline

Post autor: Strazak_Sam »

KOLEJNY BIEDNY I POSZKODOWANY.
CHŁOPIE BIERZ ODPOWEIDZIALNOSC ZA TO CO PISZESZ BO PISZESZ I PISZESZ I NIC Z TEGO NIE WYNIKA DOBREGO.
MNIEJ NAPASTLIWOWŚCI.
STOP DLA BRAKU KULTURY WYPOWIEDZI NA TYM FORUM.

NIE MIESZAJ DO TEGO POLITYKI BO ONA NA SZCZEŚCIE NIE MA Z TYM NIC WSPÓLNEGO.

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Drogi Strażaku_Sam tak się akurat składa, że ta nieszczęsna polityka troszkę do tego tematu ma. I wszyscy doskonale wiemy, że prawdopodobnie gdyby nie ona, centra już by funkcjonowały....
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Strażaku_Sam - czy współtworzysz centra? Wszystko u Ciebie prawidłowo funkcjonuje? Tak?! Jesteś ewenementem na skalę kraju!!! Moje szczere gratulacje!!!
Wszyscy, którzy się tutaj wypowiadają biorą pełna odpowiedzialność za swoje słowa - cenzura to wymysł ludzi którzy dążą do Marksistowskiego porządku świata - z całym szacunkiem dla moderatorów - nie należy się obrażać - tyle razy przecież prosiłem o napisanie konkretnie - kto spowalnia projekt, dlaczego tematy były usuwane - jak do tej pory jedyna informacja to "proszę o cierpliwość" - Twoim zdaniem to wystarczające załatwienie sprawy???

PS
jeśli nie masz nic do czynienia w sprawie Centrów, proszę, nie zabieraj głosu...
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

No dobra miałem już nic nie pisać po swoim porannym poście przyznaje!
Nie mam sobie nic do zarzrzucenia Strażaku Sam, nie jestem poszkodowany ani biedny, a ty zanim coś napiszesz to najpierw czytaj uważnie. Ja tylko chcem usprawnienia, prostej i żetelnej informacji, a to jest bardzo proste wystarczy odpowiednia strona www w tym temacie, program jest publiczny więc nie ma nic do ukrycia. Tylko niektórzy myślą inaczej-niestety.
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

... 8)
Ostatnio zmieniony wt 12 lut 2008, 08:19 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

Topic author
Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

To chyba z tego samego projektu uruchomiono niedawno centrum w Koszęcinie. Swoją drogą świetną rozrywką stało się śledzenie wymiany zdań na linii: Strażak_Sam kontra reszta świata :lol:
prezokomendant

ptpiotrek
Posty: 18
Rejestracja: ndz 05 wrz 2004, 13:05
Status: Offline

Post autor: ptpiotrek »

heeej
nie wiem czy wszyscy pamiętają pamiętny post pana Tomasza Poręby, że wypada nam się przedstawić jak chcemy się wypowiadać tutaj... :) wtedy większość z nas się przedstawiła

- niestety nasze posty "ujawniające" he he naszą tożsamość (której ja np się nie wstydzę) ktoś wykasował :) może więc i obrońca cenzury na naszym związkowym forum Strażak Sam przedstawi sie z imienia i nazwiska i przedstawi swoja jednostkę bo rozumiem Strażaku Sam, że jesteś z jednostki, która ma być w Centrach i temat dotyczy Cię bezpośrednio jak nas wszystkich :)

poooozdrowienia :)

TOMASZ-KEMOT
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 sty 2008, 11:15
Lokalizacja: kujawy
Status: Offline

centum kształcenia na odległość

Post autor: TOMASZ-KEMOT »

WITAM

Tak czytam i czytam te ostatnie posty i stwierdzam że odbiegacie od tematu. Zamiast coś o konkretach, to piszecie bzdety / i jeszcze ta ortografia !!! /.
Ja też będę zatrudniony w takim "centrum" w OSP Boniewo pow.włocławki / kujawsko-pomorskie/
Fireman91 - pisze "qwoli wyjaśnienia" - że 9 komputerów + laptop itd.
- może ja też coś wyjaśnię: są realizowane równolegle 2 projekty / może i jeszcze inne / o podobnym charakterze

1. Internetowe Centrum Edukacyjno-Kulaturalne - ten projekt realizowany przy współpracy firmy Combidata - i ma być 5 komputerów + laptop oraz inny sprzęt / projektor, urządzenie wielofunkcyjne, biurka, gabloty/ organizowane w siedzibach straży - i tego projektu dotyczy to forum

oraz

2. Internetowe Centra kształcenia na odległość na wsiach - Projekt realizowany jest przez Konsorcjum, w skład którego wchodzą:
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zielonej Górze
4system Polska Sp. z o.o.
Ecorys Polska Sp. z o.o.
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo -
- i tu jest właśnie te 10 komputerów -laptop itd.
więcej o tym projekcie na stronie
http://www.pcko.elearning.pl

A jeśli ktoś chce wiedzieć więcej na temat "centrum" organizowanego w OSP to mam całą specyfikację tego projektu / ciekawa lektura - zwłaszcza część finansowo-kadrowa - nawet sobie niewyobrażacie ilu tu ludzi będzie zatrudnionych oprócz tych tych 960 opiekunów i jaka kasa na inne zadania pójdzie /
jeśli ktoś chętny to mogę mu podesłać - podaję mojego maila
tomek_bon@interia.pl

A teraz może troche wiadomości które otrzymałem od mojego koordynatora
Witam,

W związku z planowanymi działaniami uruchomienia Centrów pragniemy przekazać Państwu aktualny stan założeń dotyczący organizacji szkoleń dla personelu Centrów.

Zgodnie z wnioskiem szkoleniom podlegać będzie 480 osób – personelu Centrów, w łącznym czasie 10 dni szkoleniowych (4800 osobodni szkoleniowych).

Przyjęliśmy, że szkolenie dla personelu Centrów będzie odbywało się w dwóch transzach:

1. I transza szkolenia – 6 dni – przeprowadzana będzie w początkowym okresie działania Centrum (planowany termin luty/marzec 2008 r.) i dotyczyć będzie omówienia zagadnień związanych z działaniem Centrum oraz jego aktualnie dostępną ofertą,

2. II transza szkolenia – 4 dni – przeprowadzana będzie w raz z przyrostem oferty Centrum i jej będzie poświęcona (planowany termin maj/czerwiec 2008 r.).



Poniżej przedstawiamy założenia ogólne do realizacji szkoleń dla personelu Centrów:

1. Szkolenie personelu Centrów (łącznie 10 dni) odbywać się będzie w cyklu 2-dniowych weekendowych spotkań (5 weekendowych spotkań). Założenie to zostało przyjęte ze względu na chęć (zgodnie z sygnałami, jakie do nas docierały z terenu) umożliwienia personelowi Centrów udziału w szkoleniach w czasie niekolidującym z pracą w głównym miejscu zatrudnienia. Oprócz tego przyjęty podział spotkań weekendowych pozwoli nam na wskazanie, na które dwudniowe spotkanie ma przyjechać personel dydaktyczny, a na które personel techniczny. Osoba uczestnicząca w danym spotkaniu będzie zobowiązana przekazać zdobytą w trakcie spotkania wiedzę i umiejętności drugiemu pracownikowi. Przypisanie personelu dydaktycznego oraz technicznego do odpowiednich terminów spotkań nastąpi po zamknięciu harmonogramu szkoleń.

2. Szkolenie, składające się z 5 weekendowych spotkań, będzie dobywało się w wyznaczonych przez COMBIDATA lokalizacjach szkoleniowych (aktualnie planujemy 16 takich lokalizacji na terenie całego kraju), w których zapewnione zostanie uczestnikowi:

a. Zakwaterowanie na czas szkolenia

b. Wyżywienie

c. Zwrot kosztów przejazdu (zgodnie z przyjętymi w Projekcie założeniami, do wysokości biletu II klasy komunikacji publicznej).

3. Szkolenia realizowane będą w grupach liczących średnio 12 osób. Ostateczna liczba osób w grupie będzie dostosowywana do warunków lokalnych.



W dalszej części przedstawiamy aktualne założenia do realizacji I transzy szkolenia dla personelu Centrów:

1. Planujemy rozpocząć szkolenia dla personelu Centrum od weekendu przypadającego w terminie 16- 17 lutego 2008 r.

2. Planujemy, że szkolenie każdego pierwszego dnia spotkania będzie dłuższe, tak aby uczestnicy w niedzielę mogli powrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

3. Harmonogram szkoleń planujemy przekazać Państwu w okolicach 6 lutego 2008 r., z chwilą potwierdzenia od Telekomunikacji Polskiej dodatkowej listy 100 lokalizacji Centrów.
Dalsze informacje będą przekazywane Państwu na bieżąco.

We wcześniejszych wątkach / usuniętych/ był podany harmonogram dostaw mebli
i sprzętu wszystko po 20 lutego - tak więc "może" to wszystko ruszy od 1 marca 2008r.
Jedynie może być problem w niektórych punktach z dostępem do internetu - chyba że nasza Telekomunikacja TP stanie na wysokości zadania.


ALE SIĘ ROZPISAŁEM.
JUŻ KOŃCZĘ
POZDRAWIAM

TOMASZ

MOJE GG - 3753909
Tomasz
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat