urzad skarbowy

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kwiatus
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 04 sty 2008, 15:40
Status: Offline

urzad skarbowy

Post autor: kwiatus »

W listopadzie zeszłego roku moja jednostka została zarejestrowana w sądzie gospodarczym otrzymała regon i numer KRS kilka dni potem otrzymaliśmy z urzędu swój NIP, ale w tedy nie wiedziałem ze będę musiał pisać bilans finansowy dla urzędu krabowego. mam z tym problem bo jeszcze nigdy tego nie robiłem, może ktoś by mógł wesprzeć mnie swoja pomocą
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Artur »

Witam!
Z tego co mi wiadomo na pewno musisz złożyć do Urzędu Skarbowego Dekretację podatkową CIT - 8 (Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) i CIT - 8/0 (Informacja o odliczeniach od dochodu i od podatku oraz o dochodach wolnych i zwolnionych od podatku – zał. do CIT-8) termin złożenia do końca trzeciego miesiąca roku, następującego po roku podatkowym. Zadzwoń do swojego urzędu skarbowego i zapytaj sie jak to wygląda prawnie.
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

Witam
Jesli Twoja jednostka nie posiada statusu OPP, to jak wspomniał Artur wystarczą te dokumenty plus kopia sprawozdania finansowego.Kiedyś było potrzebne jeszcze oswiadczenie o nieuzyskiwaniu przychodów wymienionych w którymś paragrafie Ustawy. Jeśli jestescie OPP to...masz problem.Do sporządzania bilansu potrzeba raczej biegłego księgowego niż ochotnika, który powinien skupić się na innych zadaniach niż wypełnianie stosów durnych papierów. Ja na szczęście mam to za sobą- z wlasnej woli już nie jestem w Zarządzie.
kwiatus pisze: bilans finansowy dla urzędu krabowego
heh, niezamierzone ale jakże trafne określenie Urzędu -jak nie złożysz papierów w terminie to Cię up........li :)

Topic author
kwiatus
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 sty 2008, 15:40
Status: Offline

odpowiedz

Post autor: kwiatus »

nie jesteśmy OPP wiec musimy wypełnić tylko ten PIT i dołączyć sprawozdanie finansowe tak?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

W miniony czwartek, "mój" Prezes składał w US takie właśnie dokumenty, ale jak znam życie różne urzędy różnie interpretują przepisy a jak jeszcze np. nie przepadają za strażakami to mogą Ci krwi napsuć.
Ja przerabiałem to przez sześć lat, ale w Urzędzie trafiłem na miłą panią, która za pierwszym razem jeszcze mi pomogła CIT-a wypełnić. Jak masz możliwość to lepiej się upewnij w US co do zestawu dokumentów żeby nie było niespodzianki.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

zrob tak jak pisze fireman91.
ja tak zrobilem - poszedlem do US - pani wyjasnila mi wszystko i wiem co i jak.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Post autor: kwas »

Co kraj to obyczaj, co urzad skarbowy to inna interpretacja.
Kwiatus, a jako OSP prowadzicie działalność gospodarczą? Bo jak nie to nie macie jeszcze tak źle. A jak prowadzicie to macie jeszcze obowiazek bilans i rachunek zysków i strat przesłac do sądu gospodarczego pod rygorem nałożenia sankcji finansowej. I do tego jeszcze trzeba opłacić druk tego wszystkiego w monitorze.
fireman91 już nie rób z tych ochotników takich zacofanych ludzi. Do sporządzenia bilansu nie trzeba być biegłym księgowym. Wystarczy trochę wiedzu z zakresu księgowania. W końcu OSP to nie zakłąd produkcyjny. Niemniej prawo obowiazuje wszystkich, a w zwiazku z tym mamy obowiązki. Dlatego wybierajac kogoś na skarbnika trzeba pomyśleć kogo, i trzeba wymagać na Zwiazku szkolenia w tym zakresie.

maro
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 gru 2007, 19:04
Status: Offline

Post autor: maro »

a co ty "kwas" taki biegły księgowy? zastanawiam się na czym pracujesz jako skarbnik, ale skoro dla Ciebie wynik finansowy to taka prosta sprawa to sięzastanawiam czy Jesteś ekonomistą czy macie w tej OSP tylko prąd do płacenia skoro jest tak łatwo
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Post autor: kwas »

marco
nie jestem ekonomistą. z zawodu jestem tokarzem (też)
nie jestem skarbnikiem
w mojej osp nie mamy tylko do rozliczenia prądu ale również wynajmy sali, sprzętu i takie tam, typowa działalność gospodarcza.
mój skarbnik, też nie ekonomista tylko informatyk interesuje sie tym co robi. skoro sie już czegoś podjął to wychodzi z założenia że powinien to robić dobrze. tu się popyta, tam skonsultuje i jakąś wiedze ma.
weź sobie poczytaj ustawę sttowarzyszeniach, ustawę o rachunkowości i wtedy zobaczysz jaka jest rzeczywistość. jak osp prowadzi działalność gospodarczą to musi się dostosować do obowiazujacych przepisów. mi sie też to nie podoba, ale jak dostajesz z sądu rejestracyjnego kwit gdzie nakazują ci wykonać pewne rzeczy pod rygorem nałożenia kary finansowej na każdego członka zarzadu w kwocie po 500 zł na każdego to tez byś sie dokształcił i miał wiedzę.
czasy ze osp to była zbieranina ludzi oderwanych granatem od pługa (bez urazy) sie skończyły.
w JOCie musimy mieć wiedzę. w osp jako stowarzyszenie również musimy mieć wiedzę. i nikt nas z odpowiedzialnosci nie zwolni. no chyba że zmieni sie ustawa, a to nie przejdzie bo ją zaskarżą jako niekonstytucyjną o ile ci to coś mówi

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

kwas pisze: czasy ze osp to była zbieranina ludzi oderwanych granatem od pługa (bez urazy) sie skończyły.
a wez się chlopie i p******
polowa naszej osp to wlasnie rolnicy i wiesz co - na nich mogę liczyc jak się pali a nie na ludzi pracujących od 7 do 16stej bo oni z roboty nie pojdą jak się pali, a rolnik wie ze dzis gasi u kogos ale jutro moze byc gaszone u niego wiec z laski swojej z tym plugiem to imho ostro przesadziles.
poza tym większość działan nie-ratowniczych z ostatniego polrocza w naszej osp to wlasnie rolnicy bo mają trochę sprzętu a taki pracownik od 7-16 poza chęciami to nie wiele moze pomoc w jednostce (kosy,szlifierki,ciągniki, ladowacze).

a i wczoraj wlasnie po rolnikach dzwonila jedna OSP z naszego rejonu jak się wsadzili w bloto dwoma starami i nie mogli wylezc a w ich rejonie gosciowi plonęła stodoła.
i wiesz co - ci oderwani od pluga ich wyciągnęli.

zeby bylo zabawniej - z wykształcenia i wykonywanej pracy jestem rolnikiem (no tez praca z plugiem - sam przyznasz), zarazem prezesem OSP i mam sporo tych papierkow na glowie i jakoś to leci bo poprzedni prezes, nie-rolnik, jakoś nie mogl tego ograrnoć przez ostanie 8 lat

więc kolego pisząc następnym razem na jakimkolwiek forum - patrz co piszesz i kogo mozesz obrazic.

maro
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 gru 2007, 19:04
Status: Offline

do druha kwasa

Post autor: maro »

Państwo zawsze przymykało oko na działalność OSP i przymyka w dalszym ciągu, ale jak ktoś w OSP chce się bawić w działalność gospodarczą to sama na siebie bata kręci.Nie dziwię się, że Wasz skarbnik musi ciągle ganiać i dopytywac się co się w państwie dzieje(musi mieć strasznie duzo czasu). A poza tym proponuje Wam załatwic biegłego księgowego, bo za parę lat okarze się, że Macie okropny b....., a kto za to będzie odpowiadał.
jeszcze pytanie; co wspólnego ma JOT z księgowością w OSP?
pozdrawiam skarbnik OSP
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Post autor: kwas »

Jeśli kogoś uraziłem swoim określeniem to przepraszam. Nie taka była moja intencja. Chciałem powiedzieć że dziadki niereformowalne odeszły już do lamusa. Ale uderz w stół a nożyce sie odezwą.

dawid_a a u mnie w osp nie ma żadnego rolnika. I mimo tego jednostka jest mobilna i dyspozycyjna. a sąsiednia jednostka to większość z chłopaków to rolnicy lub bezrobotni i jakoś maja problem z wyjazdami. więc jak widać i jedni i drudzy są potrzebni.

marco a ty to pewnie nie za bardzo jesteś zorientowany co to znaczy działalność gospodarcza w osp. Po za tym nie państwa rolą jest przymykanie oka lub nie przymykanie oka na osp. osp jest stowarzyszeniem i jest samorządne i niezależne (dlatego prowadzimy działalność gospodarczą). po za tym to samorząd gminny jest władny w pomocy dla osp a nie państwo. dlatego prowadzimy jako osp działalność gospodarczą. i nie narzekamy ciągle że jest źle i mało i nie ma skąd wziąść. i tu jest zwiazek osp z jot. bo osp finansuje własny jot.
A co do biegłego ksiegowego to proponuje się zapoznać z ustawą o rachunkowości.

pozdrawiam :D

maro
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 gru 2007, 19:04
Status: Offline

Post autor: maro »

druhu kwas. działalnośc gospodarczą prowadzę od 12 lat z dobrym skutkiem i wiem na czym polega. w sądzie mam paru znajomych i wiem czym grozi prowadzenie działalności przez OSP i wiem czym się kończy. chciałem wcześniej dać dobrą radę, ale widzę, że mam doczynienia ze super strażakiem znającym się na wszystkim(który głęboko wierzy w to co pisze i mówi). ludzie czasami popełniają błędy,ale Ty nie!! i nie będę już więcej odpowiadał na Twoje posty (nie ma sensu). Pozdrowienia dla całej jednostki od maro.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Post autor: kwas »

Panowie, nerwy na wodzy, nie jesteśmy w piaskownicy :)

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

kwas pisze:Panowie, nerwy na wodzy, nie jesteśmy w piaskownicy :)
no ja trzymam - gdybym nie trzymał to .....
;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat