Strona 1 z 1

Skreślenie z listy członków OSP

: pt 05 sty 2018, 13:54
autor: Luis
Witam
Poszukuje druku by modź skreślić poszczególnych członków OSP z listy za nie opłacanie składek oraz nie stawianie się za żadne spotkania.
Czy ktoś posiada taki wzór ?

Pozdrawiam

Re: Skreślenie z listy członków OSP

: pt 05 sty 2018, 18:55
autor: marcing2508
Płacenie składek to jeden z obowiązków członka Ochotniczej Straży Pożarnej. U mnie w jednostce jest przyjęta zasada taka, że jeśli członek nie zapłaci 2 razy pod rząd to na zebraniu walnym, które przed nami w niedługim czasie poddaję pod głosowanie temat usunięcia członka z szeregów OSP. Jeśli większość jest za, a zawsze tak jest to po prostu go wykreślamy. Później zostaje o tym poinformowany albo osobiście, albo listownie i jest również zobligowany do oddania umundurowania, które jest na stanie jednostki.

Re: Skreślenie z listy członków OSP

: sob 06 sty 2018, 12:06
autor: Luis
A jak wygląda wzór dokumentu/listu wysyłanego do strażaka ?

Re: Skreślenie z listy członków OSP

: sob 06 sty 2018, 13:39
autor: marcing2508
U góry oczywiście pieczątka jednostki , miejscowość i data. Nie posiadam wzoru, ale mniej więcej brzmi to następująco: Decyzją Walnego zebarania z dnia...., postanawia się skreślić z listy członków OSP ... druha ...... I kolejny akapit uzasadniający decyzję - kilka zdań. I kolejny jeśli zachodzi taka potrezba i druh ma umundurowanie, które jest na stanie jednostki - podajemy datę do kiedy ma zdać. I podpis zarządu na dole. Zazwyczaj dostarczamy takie pismo osobiście, bo też nie ma co przesadzać z tą formalnością. Bądźmy ludźmi. No chyba że ktoś od dawna nie mieszka w miejscowości, trudno go złapać bądź jest mega wrogo do wszystkich nastawiony w tym również do jednostki. Wtedy polecony i załatwione.

Re: Skreślenie z listy członków OSP

: ndz 07 sty 2018, 20:05
autor: TadekB
Po pierwsze - statut do ręki. Tam jest napisane kto i za co może wykreślić członka OSP. Jeśli statut nie odbiega od normy, to organem właściwym jest ZARZĄD. Druku jako-takiego nie ma (bo każdy może mieć inny statut), ale niedawno mieliśmy akcję weryfikacji listy członków - na priv służę pismem, które wręczaliśmy. Ważne jest, aby poinformować skreślanego o przysługującym mu prawie odwołania się do walnego zebrania oraz ustalenie daty doręczenia pisma (np. bezpośrednio na piśmie - data i podpis, wysłanie pisma za zwrotnym potwierdzeniem odbioru).