Walne Zebranie-składka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
jerzyski2
Posty: 47
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Walne Zebranie-składka

Post autor: jerzyski2 » wt 30 sty 2018, 11:15

Witam, czy może może ktoś odnieść się do do następującego pytania? a mianowicie chodzi mi o walne zebranie a dokładnie w którym momencie ustala się na nim składkę członkowską. Wiadomo że składkę wstępnie ustala zarząd zapisując kwotę w planie działalności na rok przyszły. Natomiast jeżeli chodzi o nasz bynajmniej statut, to mówi on iż składkę ustala powtarzam ustala walne zebranie. Jest dostępnych kilka scenariuszy na stronach poszczególnych OSP, ale nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe. W scenariuszach tych, w pierwszej kolejności jest głosowanie czyli przyjęcie projektów planów działalności (w których ustalona jest wysokość kładki) a następnie przechodzi się do ustalenia składki członkowskiej. Mógłby ktoś odnieść się do tej kwestii?

Darek1989
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 kwie 2016, 23:11
OSP (gm., woj.): woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Walne Zebranie-składka

Post autor: Darek1989 » wt 30 sty 2018, 18:14

W planie działalności jest chyba podpunkt o ustaleniu składki członkowskiej.U nas odbyło to się tak że przy tym punkcie jeden chłopak wstał i powiedział że można by podnieść,poszedł wniosek pod głosowanie i większą część byla na tak i komisja uchwał i wniosków dodala to chyba do swojego sprawozdania.Wiem tak tylko po wierzchu:-)
ODPOWIEDZ