Strona 1 z 1

Walne Zebranie Sprawozdawcze

: sob 03 lut 2018, 20:20
autor: Maru661
Witam!
Co dzieje się z zarządem w przypadku jeżeli nie powiadomi członków OSP o terminie i porządku walnego zebrania? Jakie podejmuje się kroki?
Pozdrawiam

Re: Walne Zebranie Sprawozdawcze

: ndz 04 lut 2018, 19:22
autor: Darek1989
Nie wiem jak to jest jeśli zarząd nie powiadomi członka a porządek zebrania to czyta przewodniczący zebrania który jest wybrany na początku.Nie chce oceniać ale chyba druh się słabo angażuje jeśli nawet nie wie o zebraniu.U nas wszystko idzie poczta pantoflowa i zarząd nikomu zaproszen nie wysyła i nawet smsów nie trzeba☺

Re: Walne Zebranie Sprawozdawcze

: ndz 11 lut 2018, 19:13
autor: Suma15
Zarząd ma obowiązek poinformowania członka OSP o walnym zebraniu.
I poczta pantoflowa nie ma nic do rzeczy oraz to czy członek jest aktywny czy mało aktywny.
Zgodnie ze statutem Zarząd ma poinformować każdego członka minimu 14 dni przed odbyciem zebrania.
Skoro zarząd wie, że członek jest mniej aktywny i poczta pantoflowa może do niego nie dotrzeć to powinien zaangażować sie osobiscie w to aby takiego delikwenta poinformować. To jest statutowy obowiązek Zarządu.
NAtomiast jeśli chodzi o konsekwencje to ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie ma w statutach żadnych konkretnych uregulowań w związku z tym. CO najwyżej można zwróćić uwagę zarządowi lub w skrajnych przydpadkach odwołac zarząd większością głosów. Jednak to można uczynić również bez takiego powodu, tak więc reasumując odpowidzialnośćza takie działanie jest żadna :)

Re: Walne Zebranie Sprawozdawcze

: czw 22 lut 2018, 19:06
autor: el komendante
Jeżeli nie będzie informacjii nt. zebrania to teoretycznie nie powinno się takowe odbyć z powodu braku uczestników. Poczytaj Wasz Statut , tam powinny być punkty które określają w jaki sposób zwołuje się zebranie. Jeśli zaś chodzi o konsekwencje dla zarządu za niedopełnienie obowiązków to należy zgłosić fakt do Komisjii Rewizyjnej. Jeśli to też nie przyniesie skutku to zebrać określoną ilość strażaków, zwołać nadzwyczajne i odwołać zarząd.