Odznaczenia

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
dzbi
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 07 maja 2008, 21:50
Status: Offline

Odznaczenia

Post autor: dzbi »

Witam Druhowie
W dniu 10 maja odbyły się w Kamieniu Pomorskim Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, na których to były wręczane odznaczenia. Zastanawiam się nad sensem i ideologią ich nadawania.
My druhowie żeby dostać brązowy medal musimy wykazać lata służby nienaganną służbę w OSP i mieć Wzorowego Strażaka.
Na owej uroczystości były osoby nie wywodzące się ze struktur OSP a wytypowane do odznaczenia przez ZG OSP np. Burmistrz Miasta i Gminy Wolin ( być może zasłużył), nie w tym rzecz.
Myślę, że władze przyznawające odznaczenia nie biorą pod uwagę jak wielce jest zaszczytnym i jak wiele należy poświęcić by otrzymać wyróżnienie (w naszej ofiarności nam na medalach nie zależy, ale dostojeństwo należy zachować )
Ręce i c... opadają :D ( przepraszam za kolokwializm ) gdy widzi się Prezesa ZG OSP Wolin z najwyższym odzanczeniem ( max 20 lat stażu), a spośród naszych druhów są strażacy mający po 60 lat po 50 lat stażu nie mających owego odznaczenia, którzy swoim wkładem i pełnym zaangażowaniem 20 lat temu zasłużyli na noszenie z honorami najwyższego odznaczenia ZOSP.
Uważam, że szasta się bezmyślnie wszystkimi odznaczeniami na lewo i prawo, pozostałość po dawniejszych czasach ( obklejone klapy), a to powinno być odbierane jako uwięczeniem zasług, (tak jak jest w PSP).
Nie mógłbym nosić odznaczenia wiedząc, że ktoś kto bardziej zasłużył go jeszcze nie otrzymał
Ciężko nosić odznaczenia wiedząc, że są dawane na tzw. bo wypada , bo należy.

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Re: Odznaczenia

Post autor: maxikasek »

PArę lat temu u nas cały ZG "odznaczył" się Brązowymi Krzyżami Zasługi, choć dla zasłużonych strażaków cięzko było je zdobyć "bo tylko kilka na powiat rocznie". A tu proszę, ZW poparł i się znalazły.I ruszyła później do Wojewódzkie Obchody DS ta "wyprawa krzyżowa". Niestety medale przyznaje się na zasadzie- minęło trzy lata i trzeba coś dać, niektórzy wciąż myślą że nobilituje to co można łątwo dostać.
JA swoje odpiąłem od czasu "wyprawy krzyżowej" i wrzuciłem do szuflady.
Druga historia: mojemu ojczulkowi odrzucano wnioski o Medal Chomicza, "bo tylko jeden na powiat". A dostał Prezes Powiatowy i Starosta w jednym, choć do OSP chyba nie należy wogóle. Cóż władza lubi blaszki. ALe jak Pawlak robił przed wyborami (całkiem przypadkiem oczywiście :wink: ) huczne obchody "okrągłej" 85-tej rocznicy powstania ZOSP to medale sypnęły się jak z rękawa i nikt nie mówił już "jeden na powiat". Z mojej gminy dostało "Chomicza" trzech.

Topic author
dzbi
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 maja 2008, 21:50
Status: Offline

Re: Odznaczenia

Post autor: dzbi »

fachowo dopóki odznaczenia będą tak poniżane swoje również schowam by na to nie patrzyły :lol:

gabis
Posty: 5
Rejestracja: pn 09 cze 2008, 09:16
Status: Offline

Re: Odznaczenia

Post autor: gabis »

Szanowni Druhowie.

To co zdarzyło się w naszej jednostce w roku ubiegłym to skandal. Człowiek,który był 2 lata członkiem OSP, odznaczony został Złotym Znakienm Związku.??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

Topic author
dzbi
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 maja 2008, 21:50
Status: Offline

Re: Odznaczenia

Post autor: dzbi »

a gdzie to tak :roll:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat