Obudowa kominka a ochrona ppoż

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
filik
Posty: 148
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 08:53
Status: Offline

Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: filik »

Pytanie dotyczy kominka wewnątrz pomieszczenia (domek drewniany). Stąd potrzeba zastosowania materiałów, które skutecznie i efektywnie zabezpieczą przed ewentualnym pożarem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów montażowych?

Ziobro
Posty: 83
Rejestracja: pn 11 maja 2015, 08:33
OSP (gm., woj.): Sanok,podkarpackie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: Ziobro »

Podstawa to zastosowanie materiałów, które będą cechowały się wysokim współczynnikiem odporności na wysokie temperatury czy ogień. A fakty są takie, że kominek jest w stanie nagrzać się nawet do 400 st C.
Do obudowy kominka można wykorzystać płyty k-g, takie jak Nida Ogień typ F lub Nida Ogień Plus (proponuję zapoznać się z i ich właściwościami). Oczywiście płyta k-g, nie może mieć bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem.
Na https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj- ... 10-krokach znajdziesz instrukcję w jaki sposób można to zrobić w kilku korkach oraz jakich materiałów można użyć do tego celu.

jackwelss39
Posty: 84
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 18:08
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój, śląskie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: jackwelss39 »

Myślę że producenci kominków, wkładów kominkowych powinni dobrze znać te tematy. Przy okazji kupna elementów, akcesoriów kominkowych podpytaj o to. Na pewno na stronce http://ignif.com znajdziesz fachową pomoc, doradztwo i przede wszystkim eleganckie, stalowe, wytrzymałe akcesoria kominkowe.

elabarbara
Posty: 941
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: elabarbara »

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym to nie taka znowu prosta sprawa. Trzeba pomyśleć, co jak poprowadzić, aby na pewno dobrze wszystko funkcjonowało i żeby można było sobie w domu dobrze rozłożyć ciepło. Można dodać na przykład taki https://kratki.com/pl/ kominek. Na pewno dobrze się sprawdzi.

marcy
Posty: 666
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: marcy »

Kurczę, nie sądziłam, że to takie ważne...

kikak
Posty: 152
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: kikak »

Dziękuję za te przydatne informacje niedługo biokominek zamierzam u siebie zamontować, ale mimo tego, że to na paliwo płynne to zgadzam się, że trzeba zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jest to najważniejsze swoją drogą jeśli mamy na forum osoby, które taki kominek u siebie posiadają to może powiecie czy warto kupić?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat