Obudowa kominka a ochrona ppoż

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
filik
Posty: 148
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 08:53
Status: Offline

Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: filik »

Pytanie dotyczy kominka wewnątrz pomieszczenia (domek drewniany). Stąd potrzeba zastosowania materiałów, które skutecznie i efektywnie zabezpieczą przed ewentualnym pożarem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów montażowych?

Ziobro
Posty: 83
Rejestracja: pn 11 maja 2015, 08:33
OSP (gm., woj.): Sanok,podkarpackie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: Ziobro »

Podstawa to zastosowanie materiałów, które będą cechowały się wysokim współczynnikiem odporności na wysokie temperatury czy ogień. A fakty są takie, że kominek jest w stanie nagrzać się nawet do 400 st C.
Do obudowy kominka można wykorzystać płyty k-g, takie jak Nida Ogień typ F lub Nida Ogień Plus (proponuję zapoznać się z i ich właściwościami). Oczywiście płyta k-g, nie może mieć bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem.
Na https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj- ... 10-krokach znajdziesz instrukcję w jaki sposób można to zrobić w kilku korkach oraz jakich materiałów można użyć do tego celu.

jackwelss39
Posty: 75
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 18:08
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój, śląskie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: jackwelss39 »

Myślę że producenci kominków, wkładów kominkowych powinni dobrze znać te tematy. Przy okazji kupna elementów, akcesoriów kominkowych podpytaj o to. Na pewno na stronce http://ignif.com znajdziesz fachową pomoc, doradztwo i przede wszystkim eleganckie, stalowe, wytrzymałe akcesoria kominkowe.

elabarbara
Posty: 878
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: elabarbara »

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym to nie taka znowu prosta sprawa. Trzeba pomyśleć, co jak poprowadzić, aby na pewno dobrze wszystko funkcjonowało i żeby można było sobie w domu dobrze rozłożyć ciepło. Można dodać na przykład taki https://kratki.com/pl/ kominek. Na pewno dobrze się sprawdzi.

marcy
Posty: 646
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: marcy »

Kurczę, nie sądziłam, że to takie ważne...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat