Strona 1 z 1

Obudowa kominka a ochrona ppoż

: śr 06 mar 2019, 09:18
autor: filik
Pytanie dotyczy kominka wewnątrz pomieszczenia (domek drewniany). Stąd potrzeba zastosowania materiałów, które skutecznie i efektywnie zabezpieczą przed ewentualnym pożarem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów montażowych?

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

: śr 06 mar 2019, 13:20
autor: Ziobro
Podstawa to zastosowanie materiałów, które będą cechowały się wysokim współczynnikiem odporności na wysokie temperatury czy ogień. A fakty są takie, że kominek jest w stanie nagrzać się nawet do 400 st C.
Do obudowy kominka można wykorzystać płyty k-g, takie jak Nida Ogień typ F lub Nida Ogień Plus (proponuję zapoznać się z i ich właściwościami). Oczywiście płyta k-g, nie może mieć bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem.
Na https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj- ... 10-krokach znajdziesz instrukcję w jaki sposób można to zrobić w kilku korkach oraz jakich materiałów można użyć do tego celu.

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

: pn 18 mar 2019, 13:51
autor: jackwelss39
Myślę że producenci kominków, wkładów kominkowych powinni dobrze znać te tematy. Przy okazji kupna elementów, akcesoriów kominkowych podpytaj o to. Na pewno na stronce http://ignif.com znajdziesz fachową pomoc, doradztwo i przede wszystkim eleganckie, stalowe, wytrzymałe akcesoria kominkowe.

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

: pn 08 mar 2021, 22:55
autor: elabarbara
Ogrzewanie w domu jednorodzinnym to nie taka znowu prosta sprawa. Trzeba pomyśleć, co jak poprowadzić, aby na pewno dobrze wszystko funkcjonowało i żeby można było sobie w domu dobrze rozłożyć ciepło. Można dodać na przykład taki https://kratki.com/pl/ kominek. Na pewno dobrze się sprawdzi.

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

: czw 22 kwie 2021, 09:00
autor: marcy
Kurczę, nie sądziłam, że to takie ważne...