PINSY OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
damiano20
Posty: 36
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 26 lis 2013, 20:29
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie KONIEC ŚWIATA
Status: Offline

PINSY OSP

Post autor: damiano20 »

Czołem Druhny i Druhowie.

Mam strażackie pytanie, zakupiłem swoim ochotnikom na Dzień Strażaka PINSY OSP(chyba tak to się nazywa) ale teraz mam pytanie, żeby to wyglądało regulaminowo to w którym miejscu na mundurze galowym mają sobie to przymocować ?

Z tego co się domyślam to mankiet prawej kieszeni ale nie jestem pewien w którym miejscu dokładnie proszę o jakies wyjasnienie i zdjęcia.

https://www.google.pl/search?q=pins+osp ... NzP1Nr27IM:
Awatar użytkownika

Topic author
damiano20
Posty: 36
Rejestracja: wt 26 lis 2013, 20:29
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie KONIEC ŚWIATA
Status: Offline

Re: PINSY OSP

Post autor: damiano20 »

Pomoże ktos ?
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: PINSY OSP

Post autor: TadekB »

Zajrzyj na stronę zosprp.pl do zakładki regulaminy > umundurowanie . załącznik 1.
Wszystko ładnie opisane.
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

Topic author
damiano20
Posty: 36
Rejestracja: wt 26 lis 2013, 20:29
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie KONIEC ŚWIATA
Status: Offline

Re: PINSY OSP

Post autor: damiano20 »

No właśnie problem w tym że nie ma tam tego czarno na białym napisane.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: PINSY OSP

Post autor: TadekB »

Jest. Załącznik 1, pkt. 5.1., w szczególności podpunkt c.
W praktyce wygląda to tak:
Odznaki można nosić na klapie prawej górnej kieszeni kurtki mundurowej (dla kobiet - odpowiedniku położenia tego miejsca) - po jednej na lewo i prawo od guzika oraz jedną (pomiędzy guzikiem a środkiem munduru) na klapie lewej górnej kieszeni (dla kobiet - odpowiednio). Razem - trzy odznaki. Zaczynamy od lewej strony klapki prawej kieszeni (między guzikiem a krawędzią klapki od strony środka munduru). Jeśli lewa strona klapki prawej kieszeni jest już zajęta dla odznaki "za wysługę lat", to wieszamy po prawej stronie tej klapki. Jeśli i tam jest zajęte - po prawej stronie lewej klapki. Jeśli i tam jest zajęte - nie wieszamy wcale. Regulamin zezwala na noszenie trzech odznak. Albo coś trzeba zdjąć, aby powiesić nową, albo nie wieszać wcale. I jeszcze jedno - położenie "prawa, lewa" określamy stojąc w mundurze, a nie patrząc na kogoś w mundurze.
Jaśniej nie potrafię. Wystarczy poczytać regulamin i artykuły pod nim na stronie www Związku. Uwaga - z regulaminu mundurowego jakiś czas temu zniknął zapis o noszeniu dodatkowych trzech odznak regionalnych nad klapką prawej kieszeni - nosi się tam teraz identyfikator.

Na marginesie - pinsy OSP, ZOSP nosi się z reguły na ubraniu cywilnym (np. w klapie marynarki), aby podkreślić, że jest się strażakiem. Gdy jest się w mundurze, to z daleka widać, kim się jest. Nie bardzo kumam, po co dodatkowe symbole do munduru? Chyba, że do PSP - wtedy rozumiem.
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat