Strony osp.org.pl

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
druh1976
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 cze 2013, 21:08
OSP (gm., woj.): OSP Restarzew, gm. Widawa, łódzkie
Status: Offline

Strony osp.org.pl

Post autor: druh1976 »

Cześć,
Ostatnio poznikały strony *.osp.org.pl. Przypominam sobie, że był jakiś komunikat w tej sprawie na stronie ZOSP, ale jakoś nie mogę go odnaleźć.
Ktoś pomoże?
RB

krzynos132
Posty: 6
Rejestracja: wt 23 lis 2021, 20:03
Status: Offline

Re: Strony osp.org.pl

Post autor: krzynos132 »

Czasem się zastanawiam czy ktoś tam jeszcze jest. Zarejestrowałem stronę. Zero odpowiedzi, Wysłałem dwa monity z zapytaniem co się dzieje. Zero odpowiedzi. Na stronie internetowej Związek się chwali umową z Google i możliwością korzystania z G Suite. Chciałem zobaczyć czy to coś przydatnego. Zarejestrowałem się. I co - i nic. Potem monit i przypomnienie. I cisza. 99% stron na serwerze to jakaś nieczynna fikcja. A inicjatywa darmowych stron OSP jest sensowna. Tylko trzeba to jakoś administrować. Może przypomnijmy się trochę z tą inicjatywą.

krzynos132
Posty: 6
Rejestracja: wt 23 lis 2021, 20:03
Status: Offline

Re: Strony osp.org.pl

Post autor: krzynos132 »

No i udało się otrzymaliśmy konto z domeną Związku OSP na Google Workspace. Można tam między innymi zrobić witrynę internetową. Adres witryny jest trochę dziwny. Nasza strona ma taki: https://sites.google.com/osp.org.pl/suchan
Trzeba się przyzwyczaić bo stronę robi się trochę nietypowo i generator stron ma ograniczone możliwości ale jest gratis. Workspace oferuje też różne możliwości wspólnej pracy.

mario74
Posty: 35
Rejestracja: wt 01 wrz 2015, 06:31
OSP (gm., woj.): OSP pow.strażacki
Status: Offline

Re: Strony osp.org.pl

Post autor: mario74 »

krzynos132 pisze: pn 03 sty 2022, 18:16 No i udało się otrzymaliśmy konto z domeną Związku OSP na Google Workspace. Można tam między innymi zrobić witrynę internetową. Adres witryny jest trochę dziwny. Nasza strona ma taki: https://sites.google.com/osp.org.pl/suchan
Trzeba się przyzwyczaić bo stronę robi się trochę nietypowo i generator stron ma ograniczone możliwości ale jest gratis. Workspace oferuje też różne możliwości wspólnej pracy.
Witam,
mam pytanie do kolegi, co mam zrobić aby witryna była widoczna dla wszystkich w internecie?
Po kliknięciu przycisku opublikuj, nie ma tam opcji aby strona była widoczna dla wszystkich tylko dla użytkowników domeny ZOSP RP.
Prozę o pomoc w temacie, bo nie bardzo wiem w czym rzecz.
Pozdrawiam

krzynos132
Posty: 6
Rejestracja: wt 23 lis 2021, 20:03
Status: Offline

Re: Strony osp.org.pl

Post autor: krzynos132 »

Prawdę mówiąc moja radość już zgasła. Strona na Google da się zrobić dość fajnie. Publikuje się ją ikoną "udostępnij innym" tam trzeba ustawić dostęp publiczny. Strona się wyświetli każdemu kto zna link. Ale nie wyszukuje się w wyszukiwarkach, co niestety ją dyskwalifikuje. Serwer ZOSP to totalna klapa więc z przykrością chyba wrócimy do serwera płatnego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat