1 % podatku

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
czapi
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 09 cze 2005, 20:09
Status: Offline

1 % podatku

Post autor: czapi »

Z informacji jakie usłyszałem w zeszłym tygodniu w sprawie 1 % z podatków przekazywanego na konto ZG może wyniknąć wielka lipa. Część Urzędów Skarbowych przekazując pieniądze na konto ZG, nie dopisywało dla jakiej konkretnie jednostki mają one być przeznaczone. Jestem ciekaw w jaki sposób sprawę rozwiąże ZG? Wiele jednostek przeprowadzało akcje informacyjne w nadziei, że chociaż część tych pieniędzy trafi do nich.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: krzysztof siwek »

W zarządzie wojewódzkim w zachodniopomorskim też tak słyszałem i pewnie nic z tego nie dostaniemy.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: dawid_a »

związek rządzi,
związek radzi,
związek nigdy was nie zdradzi ;)

nam jak nic nie skapnie (a przynajmiej mniej niz pomagało się wypełniać pity) to za rok olewamy sprawę.

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: Tiger »

dawid_a pisze: nam jak nic nie skapnie (a przynajmiej mniej niz pomagało się wypełniać pity) to za rok olewamy sprawę.
Ja w takiej sytuacji też więcej nie zaangażuję się w promowanie "1% dla OSP". A wspomnę nieskromnie, że artykulik, który zdarzyło mi się skrobnąć w necie wyjaśniający dokładnie, jak można było to zrobić za 2007 rok czytany był 27 tys razy, więc dzięki temu coś tam Związkowi skapnęło.
Pozdr.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

superfire
Posty: 34
Rejestracja: pn 28 lip 2008, 16:01
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: superfire »

Nawet o tym nie myślę co by było jakby nie przelali 1 % . Mój "sponsor" już pytał czy dostaliśmy pieniążki i na co je przeznaczymy a jest to kwota kilku tyś. jakbyśmy nie dostali to jesteśmy spaleni co ja mu odpowiem...??? tyle sie naprosiłem i poszło gdzieś , a chciał przeznaczyć na inne stowarzyszenie ale wyprosiłem żeby przelał na OSP .Chyba oparło by sie to o media. Na razie czekamy ... pieniędzy nie ma :-(

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: dawid_a »

Zaszedłem ostatnio do zarządu wojewódzkiego.
Pieniążki są (niewielkie ale chyba się zgadza z tym co mialo być), owszem, możemy sobie za nie coś kupić ale tylko z tego co mają w zarządzie wojewódzkim. Troche to przerypane bo nie dość, że nie mają cennika w wersji elektronicznej (strony www tez nie mają) to cenowo się to pewnie srednio oplaci (patrzę po cenie motki od nich i od oficjalnego resselera motki).

Fryc
Posty: 22
Rejestracja: śr 19 lip 2006, 12:14
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: Fryc »

Powiem Wam, że to wielka lipa, moje jednostka dostała ponad 30zł i za to dostaliśmy dwie koszulki hehe, parodia. Tyle walczyliśmy u ludzi o 1%, a tu taka lipa. Cos dziwnego jest z tym wszystkim, bo moja firma, w której pracuje przekazała około 500zł na OSP do tego jeszcze kilka osób to, w jaki sposób dostaliśmy tylko 30zł? Nie wiem, ale wiem jedno teraz już nie będziemy się w to bawić.

Pozdrawiam

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: dawid_a »

Fryc pisze:Powiem Wam, że to wielka lipa, moje jednostka dostała ponad 30zł i za to dostaliśmy dwie koszulki hehe, parodia. Tyle walczyliśmy u ludzi o 1%, a tu taka lipa. Cos dziwnego jest z tym wszystkim, bo moja firma, w której pracuje przekazała około 500zł na OSP do tego jeszcze kilka osób to, w jaki sposób dostaliśmy tylko 30zł? Nie wiem, ale wiem jedno teraz już nie będziemy się w to bawić.

Pozdrawiam

rozmawiałem dłużej z kobitką i mają tego typu problem ze skarbówki nie podały dokładnych info dla ktorej jednostki są pieniądze - może to ściema ale tegoroczna kwota ogólna (nie sprecyzowana dla konkretnej jednostki) w naszym wojewodztwie jest 3 razy większa niz w zeszlym roku. ludzie niestety mają ten sam problem - mniej kasy niż im wiadomo ze ludzie przekazali.

Ja muszę tylko poszukać czy oni mogą nam te kasę wypłacic czy musimy to przeznaczyc na zakupy w tym hiperdrogimsklepie. Wolałbym kupić rzeczy gdzieś indziej bo jest po prostu taniej, a jeśli opcją jest tylko zakup czegoś w Związku to za rok olewam sprawę bo nie dość ze Związek zabiera część z tego 1% to ceny u nich są z kosmosu (motka ponad 1500PLN gdzie lokalnie mam ją za 1250z fakturą vat na 22%)
Awatar użytkownika

Sławek-Naczelnik.OSP
Posty: 24
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 21:18
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: Sławek-Naczelnik.OSP »

Witajcie !!!
Czy jest gdzieś zrobione zestawienie ile poszczególna jednostka OSP otrzymała z teg 1% kiedyś było to na stronach internetowych teraz nie mogę nigdzie tego znaleźć. I może ktoś mi powie dlaczego trzeba te zebrane środki wykorzystać w ZW OSP ????
I dlaczego zabiera się tam ileś % na ZG, ZW to do OSP dotrze jedynie marny grosz!!!!!!
Dziwny jest ten świat!!!!!! A miało to służyć jednostkom OSP a komu służy......?????
Pozdrawiammmmm!!!!

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: tomsi »

To, że zarząd wojewódzki zabiera 10% to nic. Oni prowadzą pełną księgowość tego, podlegają kontrolą itp. No to musza coś z tego mieć da się przeżyć. Ale to, że musimy koniecznie wydać te śrdoki (chyba dzisiaj mija termin) to już jest dziadostwo. Jakim prawem ktoś decyduje naszymi funduszami? Jak ktoś może nam kazać coś kupić? I ten cały cyrk z tymi dokumentami. No ok, że trzeba przedstawiać faktury z zakupów to w porządku. Ale potem jakieś druczki z pytaniami bezsensownymi to już paranoja. Biurokracja straszna. I tak w tym roku jest lepiej bo rok temu koniecznie musieliśmy kupić sprzęt w ZW, a teraz dostaliśmy wolną rękę i można dokonać zakupów w dowolnej firmie.

Nie może być tak, że pieniedzmi, które przekazali nam ludzie dobrego serca z własnej woli, których interesuje los konkretnej jednostki dysponują jakieś ZW. To jest kpina! Mam nadzieję, że w przyszłym roku w końcu się to zmieni.

Tedi
Posty: 25
Rejestracja: wt 25 lis 2003, 19:43
OSP (gm., woj.): Chłapowo (Władysławowo)
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: Tedi »

Macie rację tracimy 30% na rzecz Związku- to dużo.

Ale nikt nie zabrania OSP uzyskać status OPP. Jeżeli się z tą sytuacją nie zgadzamy, to jest wybór. Nikt nikogo nie zostawia w sytuacji bez wyjścia. Moja jednostka zebrała w tym roku ogromną kwotę, ale nie narzekamy. Wiedzieleśmy ile zostanie w Związku i do nikogo nie mamy pretensji.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: dawid_a »

jesli wejdzie to o czym mowa to za rok kazdy kto będzie chciał nie być anonimowy będzie wiedział czy pieniążki doszły a jak te info pojdą do konkretnych OSP a te opublikują to na stronach OSP to kazdy zainteresowany będzie wiedział czy jego pieniążki dotarły czy nie.
wazne aby oddziały wojewódzkie przekazały poszczególnym jednostkom OSP listy tych ktorzy przekazali im ten 1% (i zgodzili się na publikacje ich danych). wtedy jak ktoś nie znajdzie się na liście "darczyńców" to można mowić o przekrętach.

co do tego ile pobiera związek - tak jak pisze teddi - nie podoba sie ze zabierają część kasy to nie brac w tym udziału.

wg mnie ważne jest aby 1% od każdego przekazującego trafił na konto danej osp (pomniejszony o prowizje Związku) lub wykorzystany na zakupy w Oddziale Związku. pisząc jasniej - zeby nie było wielkiej kwoty dla związku bo US'y nie podały danych z pola ktorej OSP przekazane mają być środki.
Jeśli 100 chętnych zaznaczy w zeznaniu ze US ma przekazać dane do Związku a ten przekaże dane nam i będzie np tylko 50 osób to coś jest nie tak (jak będzie 90/100 to imho dobrze).

elabarbara
Posty: 1571
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: elabarbara »

W sumie jako firma też mogę ten 1% oddawać? Mam nadzieję, że i owszem, bo to będzie dla nas naprawdę dobrym wskaźnikiem i będzie to idealną rzeczą dla nas. Niemniej jednak podpowiadam wam, że fajnie będzie sprawdzać coś takiego jak księgowość Bydgoszcz , bo oni już całkiem powiedzą nam, co i jak robić, a dodatkowo też rozliczą wszelkie wskazówki.
Awatar użytkownika

LenVintage
Posty: 38
Rejestracja: śr 07 gru 2022, 16:49
OSP (gm., woj.): mazowieckie województwo
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: LenVintage »

elabarbara pisze: pn 12 gru 2022, 12:25 W sumie jako firma też mogę ten 1% oddawać? Mam nadzieję, że i owszem, bo to będzie dla nas naprawdę dobrym wskaźnikiem i będzie to idealną rzeczą dla nas. Niemniej jednak podpowiadam wam, że fajnie będzie sprawdzać coś takiego jak księgowość Bydgoszcz , bo oni już całkiem powiedzą nam, co i jak robić, a dodatkowo też rozliczą wszelkie wskazówki.
ale jako osoba prywatna czy jako firma?

usagi
Posty: 343
Rejestracja: pt 12 maja 2017, 15:10
Status: Offline

Re: 1 % podatku

Post autor: usagi »

wiele osób zmagających się z chorobą czy niepełnosprawnością wciąż szuka nowych środków na swoje kosztowne leczenie. Jeśli nie wiecie jak się za to zabrać i szukacie profesjonalnej pomocy w tym zakresie to warto skontaktować się z https://rehabilitacjaopole.pl/. mogą śmiało zaglądać tu też osoby, które są w lepszej sytuacji i chcą wesprzeć potrzebujących.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat