Strona 1 z 1

1 % podatku

: pn 01 wrz 2008, 10:25
autor: czapi
Z informacji jakie usłyszałem w zeszłym tygodniu w sprawie 1 % z podatków przekazywanego na konto ZG może wyniknąć wielka lipa. Część Urzędów Skarbowych przekazując pieniądze na konto ZG, nie dopisywało dla jakiej konkretnie jednostki mają one być przeznaczone. Jestem ciekaw w jaki sposób sprawę rozwiąże ZG? Wiele jednostek przeprowadzało akcje informacyjne w nadziei, że chociaż część tych pieniędzy trafi do nich.

Re: 1 % podatku

: wt 02 wrz 2008, 21:04
autor: krzysztof siwek
W zarządzie wojewódzkim w zachodniopomorskim też tak słyszałem i pewnie nic z tego nie dostaniemy.

Re: 1 % podatku

: pn 08 wrz 2008, 11:38
autor: dawid_a
związek rządzi,
związek radzi,
związek nigdy was nie zdradzi ;)

nam jak nic nie skapnie (a przynajmiej mniej niz pomagało się wypełniać pity) to za rok olewamy sprawę.

Re: 1 % podatku

: ndz 14 wrz 2008, 14:42
autor: Tiger
dawid_a pisze: nam jak nic nie skapnie (a przynajmiej mniej niz pomagało się wypełniać pity) to za rok olewamy sprawę.
Ja w takiej sytuacji też więcej nie zaangażuję się w promowanie "1% dla OSP". A wspomnę nieskromnie, że artykulik, który zdarzyło mi się skrobnąć w necie wyjaśniający dokładnie, jak można było to zrobić za 2007 rok czytany był 27 tys razy, więc dzięki temu coś tam Związkowi skapnęło.
Pozdr.

Re: 1 % podatku

: wt 23 wrz 2008, 14:20
autor: superfire
Nawet o tym nie myślę co by było jakby nie przelali 1 % . Mój "sponsor" już pytał czy dostaliśmy pieniążki i na co je przeznaczymy a jest to kwota kilku tyś. jakbyśmy nie dostali to jesteśmy spaleni co ja mu odpowiem...??? tyle sie naprosiłem i poszło gdzieś , a chciał przeznaczyć na inne stowarzyszenie ale wyprosiłem żeby przelał na OSP .Chyba oparło by sie to o media. Na razie czekamy ... pieniędzy nie ma :-(

Re: 1 % podatku

: czw 13 lis 2008, 20:23
autor: dawid_a
Zaszedłem ostatnio do zarządu wojewódzkiego.
Pieniążki są (niewielkie ale chyba się zgadza z tym co mialo być), owszem, możemy sobie za nie coś kupić ale tylko z tego co mają w zarządzie wojewódzkim. Troche to przerypane bo nie dość, że nie mają cennika w wersji elektronicznej (strony www tez nie mają) to cenowo się to pewnie srednio oplaci (patrzę po cenie motki od nich i od oficjalnego resselera motki).

Re: 1 % podatku

: pt 14 lis 2008, 17:42
autor: Fryc
Powiem Wam, że to wielka lipa, moje jednostka dostała ponad 30zł i za to dostaliśmy dwie koszulki hehe, parodia. Tyle walczyliśmy u ludzi o 1%, a tu taka lipa. Cos dziwnego jest z tym wszystkim, bo moja firma, w której pracuje przekazała około 500zł na OSP do tego jeszcze kilka osób to, w jaki sposób dostaliśmy tylko 30zł? Nie wiem, ale wiem jedno teraz już nie będziemy się w to bawić.

Pozdrawiam

Re: 1 % podatku

: pt 14 lis 2008, 19:39
autor: dawid_a
Fryc pisze:Powiem Wam, że to wielka lipa, moje jednostka dostała ponad 30zł i za to dostaliśmy dwie koszulki hehe, parodia. Tyle walczyliśmy u ludzi o 1%, a tu taka lipa. Cos dziwnego jest z tym wszystkim, bo moja firma, w której pracuje przekazała około 500zł na OSP do tego jeszcze kilka osób to, w jaki sposób dostaliśmy tylko 30zł? Nie wiem, ale wiem jedno teraz już nie będziemy się w to bawić.

Pozdrawiam

rozmawiałem dłużej z kobitką i mają tego typu problem ze skarbówki nie podały dokładnych info dla ktorej jednostki są pieniądze - może to ściema ale tegoroczna kwota ogólna (nie sprecyzowana dla konkretnej jednostki) w naszym wojewodztwie jest 3 razy większa niz w zeszlym roku. ludzie niestety mają ten sam problem - mniej kasy niż im wiadomo ze ludzie przekazali.

Ja muszę tylko poszukać czy oni mogą nam te kasę wypłacic czy musimy to przeznaczyc na zakupy w tym hiperdrogimsklepie. Wolałbym kupić rzeczy gdzieś indziej bo jest po prostu taniej, a jeśli opcją jest tylko zakup czegoś w Związku to za rok olewam sprawę bo nie dość ze Związek zabiera część z tego 1% to ceny u nich są z kosmosu (motka ponad 1500PLN gdzie lokalnie mam ją za 1250z fakturą vat na 22%)

Re: 1 % podatku

: czw 11 gru 2008, 19:19
autor: Sławek-Naczelnik.OSP
Witajcie !!!
Czy jest gdzieś zrobione zestawienie ile poszczególna jednostka OSP otrzymała z teg 1% kiedyś było to na stronach internetowych teraz nie mogę nigdzie tego znaleźć. I może ktoś mi powie dlaczego trzeba te zebrane środki wykorzystać w ZW OSP ????
I dlaczego zabiera się tam ileś % na ZG, ZW to do OSP dotrze jedynie marny grosz!!!!!!
Dziwny jest ten świat!!!!!! A miało to służyć jednostkom OSP a komu służy......?????
Pozdrawiammmmm!!!!

Re: 1 % podatku

: czw 11 gru 2008, 20:36
autor: tomsi
To, że zarząd wojewódzki zabiera 10% to nic. Oni prowadzą pełną księgowość tego, podlegają kontrolą itp. No to musza coś z tego mieć da się przeżyć. Ale to, że musimy koniecznie wydać te śrdoki (chyba dzisiaj mija termin) to już jest dziadostwo. Jakim prawem ktoś decyduje naszymi funduszami? Jak ktoś może nam kazać coś kupić? I ten cały cyrk z tymi dokumentami. No ok, że trzeba przedstawiać faktury z zakupów to w porządku. Ale potem jakieś druczki z pytaniami bezsensownymi to już paranoja. Biurokracja straszna. I tak w tym roku jest lepiej bo rok temu koniecznie musieliśmy kupić sprzęt w ZW, a teraz dostaliśmy wolną rękę i można dokonać zakupów w dowolnej firmie.

Nie może być tak, że pieniedzmi, które przekazali nam ludzie dobrego serca z własnej woli, których interesuje los konkretnej jednostki dysponują jakieś ZW. To jest kpina! Mam nadzieję, że w przyszłym roku w końcu się to zmieni.

Re: 1 % podatku

: wt 16 gru 2008, 19:37
autor: Tedi
Macie rację tracimy 30% na rzecz Związku- to dużo.

Ale nikt nie zabrania OSP uzyskać status OPP. Jeżeli się z tą sytuacją nie zgadzamy, to jest wybór. Nikt nikogo nie zostawia w sytuacji bez wyjścia. Moja jednostka zebrała w tym roku ogromną kwotę, ale nie narzekamy. Wiedzieleśmy ile zostanie w Związku i do nikogo nie mamy pretensji.

Re: 1 % podatku

: wt 16 gru 2008, 20:45
autor: dawid_a
jesli wejdzie to o czym mowa to za rok kazdy kto będzie chciał nie być anonimowy będzie wiedział czy pieniążki doszły a jak te info pojdą do konkretnych OSP a te opublikują to na stronach OSP to kazdy zainteresowany będzie wiedział czy jego pieniążki dotarły czy nie.
wazne aby oddziały wojewódzkie przekazały poszczególnym jednostkom OSP listy tych ktorzy przekazali im ten 1% (i zgodzili się na publikacje ich danych). wtedy jak ktoś nie znajdzie się na liście "darczyńców" to można mowić o przekrętach.

co do tego ile pobiera związek - tak jak pisze teddi - nie podoba sie ze zabierają część kasy to nie brac w tym udziału.

wg mnie ważne jest aby 1% od każdego przekazującego trafił na konto danej osp (pomniejszony o prowizje Związku) lub wykorzystany na zakupy w Oddziale Związku. pisząc jasniej - zeby nie było wielkiej kwoty dla związku bo US'y nie podały danych z pola ktorej OSP przekazane mają być środki.
Jeśli 100 chętnych zaznaczy w zeznaniu ze US ma przekazać dane do Związku a ten przekaże dane nam i będzie np tylko 50 osób to coś jest nie tak (jak będzie 90/100 to imho dobrze).