Zmiana OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
strazak942
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 09 lut 2022, 20:06
Status: Offline

Zmiana OSP

Post autor: strazak942 »

Witam serdecznie wszystkich Druhów i Druhny!
Mam takie pytanie, o dosyć specyficznym przypadku. Jestem członkiem OSP od 10 lat, w tym roku biorę ślub i chciałbym się przenieść do innej OSP (po prostu chcę kontynuować służbę i pomoc potrzebującym). Pomimo prób, nie udało mi się przekonać swojej przyszłej żony do pobytu u mnie i muszę kombinować :D . Ta OSP jest w innym powiecie (w tym samym województwie), a ja jestem członkiem Zarządu w swojej jednostce OSP. Czy w związku z byciem członkiem Zarządu stoją jakieś przeszkody formalne by uniemożliwić to przeniesienie? Nie wiem czy jakieś przepisy to regulują czy nie. Posiadam szkolenia i aktualne badania. Proszę o pomoc i potrzebne odpowiedzi.

mrovka
Posty: 11
Rejestracja: sob 04 mar 2006, 14:55
Lokalizacja: Bojszowy
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana OSP

Post autor: mrovka »

Składasz rezygnację z Zarzadu w obecnej jednostce, wypisujesz się i zapisujesz się w drugiej. Zarząd jeśli ma taki zapis w statucie może dokoptować 1/3 składu bez Walnego Zebrania. Czyli na Twoje miejsce wybiorą kogoś innego. Wysługa lat i medale oczywiście przechodzą do nowej jednostki. Badania też powinny być ok.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat