Wojskowa Straż Pożarna???

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
zielu900
Posty: 117
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: zielu900 »

Mam pytanie czy może któryś z forumowiczów pełni służbę w WSP?

awaqatal
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 lis 2011, 10:41
OSP (gm., woj.): Prawiedniki, Głusk, lubelskie
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: awaqatal »

Tak się składa,że ja. Jeszcze zasadniczej WSP Dęblin Lotnisko nie istniejąca już 6 Baza Lotnicza. Z tego co wiem teraz ją trochę uzawodowili. Tj Całkiem.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: podymacz »

Melduję, że druh Podymacz również służył w WSP! 8)

Wojskowa Straż Pożarna Garnizonu Kraków
jesień 2002-2003

Topic author
zielu900
Posty: 117
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: zielu900 »

He he meldunek wzorowy :D Poszukuje osób które obecnie służą w WSP :wink:

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: 1986lukasz »

Ja służyłem w WSP Legionowo w 2007 - 2008r.
Jakie pytanie masz dotyczące służby w WSP?

Topic author
zielu900
Posty: 117
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: zielu900 »

Myślałem o przyszłości w WSP,widziałem że w naszej Delegaturze jest zapotrzebowanie,i mam parę pytań np. jak wygląda tam nabór i czy wogle on jest? Czy po szkole specjalistów pożarnictwa ma się taką samą wiedzę jak po ośrodku szkolenia PSP? Rozmawiałem z Komendantem pewnej WSP i mówi że wszystko idzie przez WOP dlatego mam kilka pytań do kogoś kto tam służy zawodowo.

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Ja pracuję w WSP w Warszawie.
Odpowiem Ci tak:
Co do naborów nie ma takich, po szkole pożarnictwa w Grupie masz takie szkolenie jak po szkole w Pionkach. Z tymi dokumentami jak byś się chciał przenieść do PSP to tylko zależy od kadrowca i komendanta danej komendy czy zaliczy te szkolenie. Różnica w świadectwie jest taka że podpis składa Szef Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej i pieczątka jest Inspektoratu WOP-u.

Zapaleniec
Posty: 14
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 11:10
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Zapaleniec »

A jak wyglada w ogole okres przystapienia do WSP? Czy mozna isc z cywila? Czy trzeba udac sie na szkolenie szeregowcow i tam kombinowac cos dalej w tym kierunku? W internecie nie ma nic na ten temat...

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Z cywila jak najbardziej. Musisz mieć dojście do Komendanta WSP to on decyduje jakich ludzi chce mieć w zespole. Powiem szczerze w wojsku bez plecaka marne szanse coś zdziałać. Co do szkolenia podstawowego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej i uzupełniające ( w PSP podoficerskie ) wysyła Ciebie Delegatura. Ja jak się dostałem do jednostki to w planach miałem żeby mnie urząd pracy wysłał do Pionek na szkolenie ale Komendant powiedział że Delegatura już przysłała oddelegowanie do Grupy.
Mł. ratownik - wystarczy szkolenie podstawowe,
Ratownik, Kierowca i D-ca zastępu - musi mieć dodatkowo szkolenie uzupełniające.
To tak w skrócie.
Pozdrawiam Kierowca -Ratownik Grzegorz.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Rafal998 »

Słuchaj jest tak po kursie w Grupie czyli Szkole Specjalistów Pożarnictwa na potrzeby MON są szkoleni również funkcjonariusze PSP, ZSP, WSP więc jeśli ukończysz tam szkolenie to to szkolenie jest równoznaczne ze szkoleniem PSP ponieważ jest na bazie tego samego programu zaświadczenia są wydawane identyczne jak PSP a kadrowiec z PSP nie ma nic do gadania więc nie wprowadzaj kolegi w błąd, wszystkie szkolenia po Grupie są honorowane w PSP. Szkolenie Uzupełniające - dawniej nazywało się podoficerskie jest takie samo jak w PSP więc też jest honorowane tak samo jak i medyk który też tam jest prowadzony Tyle na temat szkoleń. Teraz sprawy przyjęcia więc jeśli masz miejsce wolne w Delegaturze u siebie tam na miejscu poprostu udaj się tam do nich dadzą ci namiar na konkretną JW bo Delegatura nie jest organem co przyjmuje do WSP a nadzoruje przyjmuje Dowódca konkretnej JW więc najlepiej załatw namiar na Komendanta danej WSP i Dowódcę danej JW gdzie ta WSP jest zorganizowana tam się dowiesz wszystkiego.
Pozdrawiam

Topic author
zielu900
Posty: 117
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: zielu900 »

Dziękuje koledzy za odpowiedzi na moje pytania,jutro lece do Delegatury i dowiem się wszystkiego.

Firestarter
Posty: 25
Rejestracja: pt 19 lis 2010, 09:25
OSP (gm., woj.): Okolice Krakowa
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Firestarter »

Ja jestem zawodowym zołnierzem.Jeszcze przydal by ci sie tzw Plecak lub fuks hehe

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Rafał 998, nie będę z Tobą poilemizował ale niestety nie jest tak słodko jak mówisz. Fakt, program jest ten sam ale jest jedno ale. Przy kursie podstawowym w Gupie nie masz komory dymowej a to jest podstawa w PSP żebyś taką komorę przeszedł. W Pionkach w szkoleniu podstawowym masz komorę a w Grupie dopiero na uzupełniającym i niestety ale oni o tym wiedzą i tym się tłumaczą. Po drugie znam z autopsji 2 przypadki gdzie nie zaliczyli tego szkolenia a w jednym przypatku gościu musiał jechać i zaliczyć komorę.
Ostatnio w SGSP złożyłem aplikację na kierowcę i byłem osobiście u dowódcy JRG na rozmowie i on sam stwierdził że nie wie jak to do końca jest z tym szkoleniem. Nie pomagały tłumaczenia że ten sam program z 2006 roku, takie same szkolenie co w Pionkach, mało tego druk świadectwa jest ze znakiem wodnym PSP i niczym się nie różni od ich świadectwa. Stwierdził że jeżeli się podpisze pod tym jakiś nadbrygadier to on to świadectwo będzie honorował. Dlatego też olałem temat i czekam na nabór u mnie w komendzie powiatowej. Warunek jest jeden, trzeba przejść sprawnościówkę w naborze i tego nie da się przeskoczyć.
Co do dalszej Twojej wypowiedzi zgadzam się z Tobą, niech się dowie w delegaturze w której jednostce są wolne wakaty i pędzi tam złoży CW w kadrach i na rozmowę z Komendantem. Bez jego poparcia nic nie zdziała bo to on zdecyduje o tym czy się będziesz nadawał czy nie.
Pozdrawiam Grzegorz.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: Rafal998 »

Nie trzeba przejść sprawnościówki jest jeden myk może go nie znasz ale jest :) odezwij się na PW to ci powiem :)

danielpce
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 mar 2010, 18:14
Status: Offline

Re: Wojskowa Straż Pożarna???

Post autor: danielpce »

Rafal998 pisze:Nie trzeba przejść sprawnościówki jest jeden myk może go nie znasz ale jest :) odezwij się na PW to ci powiem :)
Podziel się "mykiem" na sprawnościówkę :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat