kto finansuje osp?????

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
sebastian P.
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 21 wrz 2008, 14:38
Status: Offline

kto finansuje osp?????

Post autor: sebastian P. »

witam
mam proste pytanie kto powinien finansowca osp??
i w jakim okresie powinno zostać zrealizowane zamówienie osp???

jacekm
Posty: 54
Rejestracja: pt 10 lut 2006, 21:52
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: jacekm »

Witam...

Sebastian :!: . Twoje proste pytanie ( według mnie)do końca jest niejasne.
Na terenie mojej Gminy wszystkie OSP ( a jest ich 15 ) finansowane są przez U.G.
I tak jest napewno w całym naszym kraju.
I o jakie zamówienia chodzi do zrealizowania :?: .
______________________________________________

Pozdrawiam i zapraszam na naszą stronę http://www.ospkobylany.strazacy.pl/

Jacek Macałka Komendant Gm. Zw.
Prezes OSP w Kobylanach.

Topic author
sebastian P.
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz 2008, 14:38
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: sebastian P. »

witaj
no chodzi mi o to ze w naszej gmine jest 18 jednostek w tym 8 samochodowych i na początku roku 2008 złożyliśmy zamówienie na zakup potrzebnego sprzętu i te zamówienie powinno zostać zrealizowane do kaca roku?? a nie dawno sie dowiedziałem ze nie zostanie zakupiony ten sprzęt z powodu braku budżetu w gminie. ale co sie dowiedziałem to inna jednostka dostała to co zamówiła na początku roku, a mam powiedziano ze nie mam pieniędzy na nasza jednostek.

pozdrawiam

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: PiotrG »

Witam
Przede wszystkim gmina nie finansuje jednostek OSP bo i nie może.
Gmina ma obowiązek pokrywania kosztów funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej (koszty wyposażenia, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej, ubezpieczenia, badania lekarskie itp.)
Jeżeli chodzi o realizację zamówień jednostek przez gminę to (o ile jest osoba odpowiedzialna w gminie) na samym początku powinny być realizowane potrzeby gwarantujące bezpośrednie bezpieczeństwo ratownikom (odzież specjalna, hełmy, buty, itp. - oczywiście z odpowiednimi atestami) a kupno sprzętu to już w miarę możliwości finansowych.
Rezerwowane środki finansowe na cele ochrony ppoż. w gminach były, są i będą zawsze za małe.
Składając zamówienie na konkretny sprzęt czy materiały należy zawsze podkreślić niezbędną potrzebę jego pozyskania - wynikającą z odpowiedniego zabezpieczenia ratownika czy chociażby z rodzaju podejmowanych przez was interwencji (których jest najwięcej), czy wyników inspekcji gotowości bojowej przeprowadzanej przez KP (KM) PSP.
Zamówienia na takie potrzeby należy co rocznie powtarzać (na piśmie) - w razie (odpukać) tragicznego wypadku strażaka, który miał np. hełm bez atestu, nikt w gminie nie wyprze się, że nie wiedział o potrzebie kupna odpowiednich hełmów.
To że jedna jednostka dostała całe zamówienie a wy nie wcale nie musi wynikać z tego że was "nie lubią" - może ktoś w gminie ma plan wyposażania po kolei jednostek raz a dobrze. Najlepiej zapytaj swego Komendanta Gminnego.

Topic author
sebastian P.
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz 2008, 14:38
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: sebastian P. »

witaj
u nasz w gminie są dwie jednostki których nie chce utrzymywać gmina to jesteśmy my i jeszcze jedna jednostka i komendant miejsko gminny także dąży do tego zęby nasza jednostka nie otrzymała zdanego sprzętu a nasz jako jednostek nie stać na zakupienie potrzebnego sprzętu. :(

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: dawid_a »

sebastian P. pisze:witaj
u nasz w gminie są dwie jednostki których nie chce utrzymywać gmina to jesteśmy my i jeszcze jedna jednostka i komendant miejsko gminny także dąży do tego zęby nasza jednostka nie otrzymała zdanego sprzętu a nasz jako jednostek nie stać na zakupienie potrzebnego sprzętu. :(
pisz podania. pisz dobre podania. skladając je ktoś zawsze w biurze stawia pieczątke z datą wpływu - popros go o kopie po postawieniu pieczątki, ostatecznie wysylaj ZPO a sobie rób kopie.
część ludzi to lekko zdziwi ale my tak w ciągu niecalych dwoch lat dostalismy motke, jakies węże,koszarowki, buty do akcji, jakies drobnostki do samochodu, dach pokryty na remizie, sciany otynkowane, z uzywek to szafki na mundury. strazacy nie kiwneli palcem - wszystko zalatwione podaniami+rozmowami. może to niewiele ale trochę za mlody jestem na większe akcje ale teraz stawiam sobie za cel zrobienie porządku z ppozką bo strasznie zaniedbana i straszy calą wies (wlasnie skrobie podanie), uzupelnienie/przebudowa instalacji elektrycznej w remizie, starania o .....
zresztą jest tego pełno.

Mati113
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 lis 2008, 20:55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: Mati113 »

u nas w bytom-stolarzowice w osp tam sponsoruje jednostka osp z bytomia-centrum
pozdrawiam i zapraszam ... http://www.osp.stolarzowice.visualnet.p ... p?pod=hist

rafal F.
Posty: 76
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 11:46
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: rafal F. »

witam u nas w gminie jest tak są 3 jednostki z tego 2 w (KSRG) i my od gminy nie dostajemy sprzętu już od paru lat ostatnio dostaliśmy samochód z zaprzyjaźnionej jednostki i nawet komendant razem z burmistrzem nie chcą go wciągnąć na stan bo mówią ze to za drogie utrzymanie tego samochodu a teraz dowiadujemy sie ze gmina zakupuje samochód do drugiej jednostki i dokłada do tego 300 tys złotych i gdzie tu sprawiedliwość

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: tomsi »

A Wy nie jesteście w KSRG? Nie wiem co dokładnie przemawia za burmistrzem i komendantem, że nie chcą przydzielić Waszego wozu do podziału bo nie znam szczegółów. Wydaje mi się i chyba jest to dość normalne, że priorytet w dofinansowaniu mają jednostki włączone do KSRG. Nie ma co liczyć w razie jakiejś pomocy od gminy/miasta, że dostaniecie równie wysoką kwotę w dofinansowaniu niż jednostka z KSRG.

rafal F.
Posty: 76
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 11:46
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: rafal F. »

my właśnie należymy do (KSRG)i nie wiem dlaczego jednych sie wyróżnia a drugich nie!!! Jestem tez strażakiem w zakładowej straży pożarnej która funkcjonuje w innej gminie i znam tamtejszego komendanta który dba o jednostki tak jak o jednostek miejska są one wyposażane co jakiś czas w nowy sprzęt czy samochód a tu widocznie tak sie nie da !!!

Strażak Witek
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 sty 2009, 16:22
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: Strażak Witek »

Jestem młodym strażakiem OSP, chciałbym napisać wniosek na remont dachu w remizie.
Czy mogę się starać o dofinansowanie np. UE., jeśli tak to gdzie znajdę informacje, a może ze środków krajowych.
Strażak Witek
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: kto finansuje osp?????

Post autor: Artur »

Witam!
Na remont strażnicy możesz napisać wniosek do Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP o dofinansowanie remontu remizy. A co do wniosków unijnych to tutaj masz stronkę : http://www.dotacje.xtp.pl/ Może coś znajdziesz na temat.
i jeszcze jeden link http://www.erdf.edu.pl/?id=74&lang=1
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat