Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

kristof
Posty: 27
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 13:00
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: kristof »

panowie,szkoda slow,przeciez nawet kierowca z dysponentem jadac do wypadku moze uratowac ludzkie zycie cho miejsc w aucie jest jeszcze szesc ale pustych.przeciez tu idzie o ratowanie ludzkiego zycia,nie moge czekac jako dowodca na jeszcze trzech chlopakow, nastepnych 10 min, kiedy mam juz dwuch w aucie a w rowie umiera dziecko i matka we wraku auta!!!!!!Panowie o czym tu mowa!!!!! Nie chcial bym byc w skorze tego wojta ktory wydal takie zarzadzenie gdy przyjdzie do niego ojciec i maz tych obojga ludzi zmarlych w wypadku bo nie bylo pelnego skladu i wojt im zabronil wyjechac.Oj nie chcial bym byc w jego skorze.Sam jestem mezem i ojcem,....to wiem co bym zrobil.
kristof

ospmakow
Posty: 15
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 15:19
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: ospmakow »

my mamy około 3-4 wyjazdy w roku
jeszcze się nie zdazyło żeby samochód był pełny (mamy 6miejsc)
dla mnie to kompletna bzdura
pozdrawiam

Damian
Posty: 15
Rejestracja: śr 07 lut 2007, 15:12
Lokalizacja: Gąbin
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: Damian »

Pytanie moje jest jedno, a po cóż do zalanej piwnicy, czy do zdjęcia gniazda szerszeni 6 strażaków?

Topic author
Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: Sernik »

No i nikt do tej pory nie umie mi odpowiedzieć na to pytanie. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie się nasuwa to po prostu jechać bez względu na wszystko, a jak coś, to ratować się drukiem odstępstwa od zasad uznanych powszechnie za bezpieczne.

hybiak2
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 sty 2009, 00:38
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: hybiak2 »

Witam.
Czytałem Wasze posty i celowo zarejestrowałem się na stronie, żeby móc zabrać głos.
Dyżurny PSK nie jest przełożonym strażaków ochotników - jest nim właściwa terytorialnie jednostka samorządowa.
Jak to zwykle bywa punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc nie przypuszczam, żeby urzędnik, który w większości przypadków straży w działaniach ( nie wspominam już o codziennej prozie pracy w jednostce) nie widział był podekscytowany wyjazdem do zdarzenia. Przepis to przepis - i tyle. On roześle pismo z stosowną treści po jednostkach OSP - proszę o zapoznanie się i przyjęcie do stosowania. Ale taka jego praca.
Wracając do wyjazdu: jeżeli np. osobiści będę musiał wyjechać do wypadku drogowego w obsadzie 4-osobowej to wyjadę. Znam swoich druhów i wiem co możemy we czterech zdziałać. PSP też wyjeżdża w niepełnych obsadach, liczba strażaków pełniących służbę w podziale bojowym jest od kilku lat redukowana, a obowiązków jakoś nikt nie chce zredukować.
W przypadku Ustawodawcy na pierwszym miejscu zatroszczyłbym się o edukację z zakresu udzielania pomocy medycznej już na etapie szkoły podstawowej - już po kilku latach liczba wyjazdów jednostek OSP, PSP, czy PR na pewno zmalała by.
Przytoczę na koniec jeszcze dwa absurdy: druh, który na co dzień pracuje w Pogotowiu Ratunkowym i posiada uprawnienia instruktora musi odbyć "strażacki" kurs medyczny, ponieważ jego uprawnienia w straży nie są ważne. i drugi: Inspektorzy p.poż na etacie w kilkuosobowych firmach !!!!!!!???????
Róbmy swoje !!!! Ludzi należy oceniać po efektach ich pracy, a nie po płynności wysławiania się.

kryspinx2
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 lut 2009, 16:01
Status: Offline

Re: Wyjazd tylko z pełnym składem ??

Post autor: kryspinx2 »

Sernik pisze:Witam ! Piszę w takiej oto sprawie: PSK dysponuje jednostkę OSP do zdarzenia, jest to jednostka, którą PSK dysponuje jako pierwszą i wprowadzono od nowego roku zasadę, że jeżeli ta jednostka (która jest alarmowana jako pierwsza i ma jechać jako pierwsza do zdarzenia) nie ma pełnej obsady na dany samochód to nie może wyjechać i (chyba) PSK dysponuje następną jednostkę do skutku (pełna obsada na wóz) i tak w koło macieju jak wyżej. Oczywiście jeżeli jednostka jest alarmowana jako druga lub kolejna (ktoś już jest na miejscu) to zastęp wyjeżdża w takim składzie jaki jest dostępny. Co o tej sprawie sądzicie, czy jest coś takiego u Was czy to tylko wewnętrzny przepis w mojej gminie ? Moim zdaniem pomysł zupełnie chory, ze szkodą dla ludzi tak naprawdę. A co jeżeli PSK zażyczy sobie dwóch samochodów do wyjazdu ? Mam mieć 10 osób bo inaczej nie wyjadę ? Proszę o opinię na ten temat jak to jest w innych jednostkach/gminach.

Pozdrawiam !
Ciekawe? u nas musi wyjechać minimum 3 osoby
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat