STRAŻAK W FIRMIE

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
ANDY
Posty: 54
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 00:42
Status: Offline

STRAŻAK W FIRMIE

Post autor: ANDY »

Witam
Czy słyszeliście o nowości, jaką jest zatrunienie strażaka w każdej firmie?
Drobni przedsiębiorcy już klną w żywe kamienie, że kurs dla takiego gościa będzie kosztował (podobno) 1000 zł.
Nie chce mówić tu o sensowności tego przedsięwzięcia ale nasuwa mi się taka myśl, że jeżeli już taki przepis miałby wejść w życie, lub już wszedł, to czy na takim stanowisku nie mógłby być strażak ochotnik. Pożytek dla wszystkich. W końcu pracodawcy by docenili strażaka ochotnika jako pracownika. A i sami strażacy byliby chętnie przyjmowani do pracy, wysyłani na kursy, oraz zwalniani z pracy na akcje. Mamy przecież wyszkolonych ratowników więc i ośrodki szkolenia nie mialy by tyle roboty. No i oszczedność w dobie kryzysu jak znalazł.
Mam nadzieję że Zarząd Główny mógłby podjąć ten temat.
Pozdrawiam Andy.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: STRAŻAK W FIRMIE

Post autor: dawid_a »

ANDY pisze:Witam
Czy słyszeliście o nowości, jaką jest zatrunienie strażaka w każdej firmie?
Drobni przedsiębiorcy już klną w żywe kamienie, że kurs dla takiego gościa będzie kosztował (podobno) 1000 zł.
Nie chce mówić tu o sensowności tego przedsięwzięcia ale nasuwa mi się taka myśl, że jeżeli już taki przepis miałby wejść w życie, lub już wszedł, to czy na takim stanowisku nie mógłby być strażak ochotnik. Pożytek dla wszystkich. W końcu pracodawcy by docenili strażaka ochotnika jako pracownika. A i sami strażacy byliby chętnie przyjmowani do pracy, wysyłani na kursy, oraz zwalniani z pracy na akcje. Mamy przecież wyszkolonych ratowników więc i ośrodki szkolenia nie mialy by tyle roboty. No i oszczedność w dobie kryzysu jak znalazł.
Mam nadzieję że Zarząd Główny mógłby podjąć ten temat.
Pozdrawiam Andy.

ja bym postawił to pytanie inaczej.
czy stażak ochotnik po kursie części pierwszej może dostać z PSP dokument który potwierdzi ze taka osoba uzyskała przeszkolenie wymagane przepisami o "strażaku w firmie"
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Re: STRAŻAK W FIRMIE

Post autor: Sławko »

Po pierwsze, trwają prace nad wycofaniem tego przepisu, po drugie, ten kurs jest dużo droższy, po trzecie trafia mnie jak piszą po gazetach, że to ma być strażak, a przecież chodzi o inspektora ochrony przeciwpożarowej, a to nie to samo, zaraz zaczną gadać, że nasz prezes załatwił ochotnikom łatwy dostęp do pracy w czasach kryzysu :?
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: STRAŻAK W FIRMIE

Post autor: dawid_a »

Sławko pisze:Po pierwsze, trwają prace nad wycofaniem tego przepisu, po drugie, ten kurs jest dużo droższy, po trzecie trafia mnie jak piszą po gazetach, że to ma być strażak, a przecież chodzi o inspektora ochrony przeciwpożarowej, a to nie to samo, zaraz zaczną gadać, że nasz prezes załatwił ochotnikom łatwy dostęp do pracy w czasach kryzysu :?
ten przepis jest zawieszony - to fakt.
co do inspektora och.p.poż - imho kazdemu z kursem podstawowym mogliby ten kwit wręczac ;)
co do gadania - i tak gadają i klną na niego - ostatnio na samo wejscie do biura kumpla uslyszalem ze nasz Prezes o nas pamięta i takie tam.

a bierze się to stąd że nasz naród jest nadgorliwy - podobnie jest z przepisami np w arimr - nasi urzędnicy chcą być świętsi niż sam papież.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Re: STRAŻAK W FIRMIE

Post autor: Sławko »

Nie można by tego lepiej ująć. Co do inspektora to w pewnym sensie racja, ale za kurs inspektora trzeba zapłacić i to sporo, a szkolą nielicznie wytypowani. Ale to już mało istotne. Swoją drogą to trochę idiotyczny przepis w szczególność w przypadku bardzo małych firm, można to rozwiązać na wiele innych rozsądniejszych sposobów.
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat