PODOFICER W OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
dawe1987
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 29 kwie 2009, 20:43
Status: Offline

PODOFICER W OSP

Post autor: dawe1987 »

MAM TAKIE PYTANIE : JAKIE SĄ KORZYŚCI Z POSIADANIA W SZEREGACH OSP CZŁONKA ZE STOPNIEM PODOFICERA PSP . CHODZI MI O PRZEPROWADZANIE SZKOLEN LUB INNE FUNKCJE JAKIE MÓGŁ BY PEŁNIĆ.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: PODOFICER W OSP

Post autor: TadekB »

Zgodnie z przyjętym przez Związek i KG PSP "Systemem szkolenia OSP" takiego człowieka nie musisz już kierować na żadne szkolenia, bo zasady szkolenia mówią: "Od osób, które ukończyły co najmniej kurs nauczania kwalifikacyjnego szeregowych
Państwowej Straży Pożarnej lub kurs dla osób odbywających służbę zastępczą w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, a są członkami Ochotniczych Straży Pożarnych, nie wymaga się ukończenia szkolenia podstawowego strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkoleń specjalistycznych z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, kierowców konserwatorów sprzętu ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych, szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na
wodach." i dalej "Osoby, które ukończyły co najmniej kurs nauczania kwalifikacyjnego podoficerów Państwowej Straży Pożarnej, spełniają wymagania kwalifikacyjne do pełnienia funkcji dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych, Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendantów Gminnych ZOSP RP."
Tak więc masz gotowy materiał do Komendanta Gminnego włącznie ;-)
Co do wykorzystania w szkoleniach myślę, że to już inwencja naczelnika, jak wykorzystać takiego człowieka. Ja mam u siebie w OSP strażaków PSP. Pomagają w doszkalaniach, zapoznają z nowym sprzętem i technologiami ratowniczymi. Trzeba tylko pamiętać, że takie przeszkolenie nie jest równoznaczne z ukończeniem kursu kwalifikacyjnego OSP.
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat