Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Osp Młynary
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: Osp Młynary »

Druhowie zapewne większość z Was boryka się z problemem braku kierowców w Waszych jednostkach. Ostatnio ruszyła seria projektów z EFS oczywiście finansowana przez UE odnośnie darmowych kursów na prawo jazdy kat. C Taki projekt był i w naszej gminie ale oczywiście nikt nie wpadł na pomysł aby powiązać go ze strażakami. I choć warunkiem przystąpienia do takiego kursu było ukończenie 20-go roku życia oraz opłacanie KRUSu to firma i tak brała kogo popadnie bo pieniądze unijne musiała wydać a papier na KRUS zawsze jakiś się znajdzie. Przeszła nam "koło nosa" wielka szansa na poprawę funkcjonowania naszych jednostek ale jeszcze nie wszystko stracone. Jeżeli ZG ZOSP wystąpiłby do EFS o dotację na taki cel by zorganizować w poszczególnych powiatach kursy na kat C za darmo i zebrałby odpowiednią ilość uczestników (jaką niestety nie wiem) to z powodzeniem uzyskałby dotację na taki cel. Prezes z mojej jednostki jest przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i w tygodniu będzie w oddziale z odpowiednim wnioskiem w tej sprawie. Druhowie jeżeli macie jakiekolwiek możliwości nacisku w tej sprawie to proszę o interwencję a być może uda się nam coś z tym zrobić. Pozdrawiam.

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: tomsi »

A masz może link do strony, gdzie jest informacja o darmowych szkoleniach, które były w Twojej gminie?

OSP BLIZYN
Posty: 27
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:43
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: OSP BLIZYN »

jestem ciekaw,bo ja miałem od dziś rozpocząć kurs na własny koszt...

osp_ociesęki
Posty: 38
Rejestracja: wt 04 lis 2008, 14:02
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: osp_ociesęki »

Bezpłatne szkolenia (w tym na prawo jazdy kat. C są finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i skierowane do jednej z trzech grup osób:
- bezrobotni
- rolnicy i domownicy
- osoby pracujące
Informacją dotyczącą tych szkoleń (kto prowadzi i gdzie) dysponują najczęściej Wojewódzkie Urzędy Pracy. Na Związek bym raczej nie liczył. Pytajcie też w największych instytucjach szkoleniowych w waszych województwach i wiodących szkołach jazdy.
powodzenia ...

roman1
Posty: 4
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 09:12
Lokalizacja: skrzeszew
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: roman1 »

Strażak Ochotnik na 90% załapie się do którejś z tych grup.pozdr.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: marcin_op »

A ja właśnie skończyłem taki kurs - we wtorek mam egzamin, co prawda na kat. CE bo C już mam.

Sprawa wygląda tak, że taki projekt do UE musi napisać konkretny ośrodek szkolenia, który to on sam określa kryteria do kogo on będzie skierowany (rolnicy, pracujący itp.)

U nas (opole) wyglądało to tak, że było ogłoszenie o projekcie "Kierowca-mój nowy zawód" i było to dla osób pracujących, więc zadzwoniłem i mówie czy mogę z tego skorzystać, Pani zapytała gdzie pracuje - powiedziałem że jeste, zatrudniony na umowe zlecenie w Urzędzie Miasta (OSP) - powiedziała niestety nie mogę się załapać bo to firma państwowa, podałem drugie miejsce zatrudnienia, ale ze to też firma panstwowa to nie mogłem, no więc zatrudniłem sie u kolegi w firmie na umowe zlecenie jako kierowca i zrobiłem sobie ten kurs :)

tutaj jest strona www gdzie pisze cos na ten tamat tam gdzie ja robiłem http://transbad.com.pl/index.php?id=354&p=0&l=0

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Prawo Jazdy kat. C za darmo????

Post autor: dawid_a »

U nas problemem jest przekonanie UG. Cała sprawa wygląda tak, że firma w której pracuje mój kumpel może dla nas przygotować projekt i co najważniejsze - rozliczyć go później. Nie robi tego za darmo oczywiście ale 8 osób będzie miało zrobiony kurs za free, gmina nic za to nie płaci (koszta są wpakowane w to co idzie z kasy z UE), nie interesuje ją strona logistyczna, jedynie mają przygotowac liste osób które będą w tym uczestniczyć.
Prawko jest C+E + jakis kurs opreratora sprzętu czy siakoś tak. U mnie wychodzi 8 osób z 4 jednostek czyli po 2 osoby z każdej jednostki mogłyby mieć prawko.
Potrzeba tylko podpisu wójta i tutaj zaczyna się wesoło bo łaże przy tym ponad miesiąc, troche PLN utopiłem bo to trzeba pojechać, pogadać twarzą w twarz itp a nic nie wiadomo jeszcze. Co lepsze firma realizowała ten projekt w kilkunastu innych gminach i wszędzie ludziki byli zadowoleni.
Najlepsze że ponad połowa ludków w naszej OSP to rolnicy.

Tylko zawsze jak coś się załatwi to trzeba czekać na tych z UG bo nie są pewni lub nie chcą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat