Oprogramowanie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Osp Młynary
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Oprogramowanie

Post autor: Osp Młynary »

Witam Druhów. Ponownie mam prośbę odnośnie oprogramowania dla jednostek OSP. Jakiś czas temu kilku druhów z naszego forum podjęło się próby napisania programu do prowadzenia OSP. Jeżeli druhowie macie jakieś takie proste programy dotyczące działalności jednostki to proszę o wypowiedź za pomocą tego forum. Oczywiście jest program DRUH ale nam jest on zbyteczny z kilku powodów. Przede wszystkim cena jaką trzeba zapłacić bo aktualnie idzie to w ok 1200 zł rocznie (informacja ze strony producenta)a poza tym wszystkie tabele finansowe są nam w programie nie potrzebne. A głownie na to ten program był stworzony. Po prostu chodzi o to żeby móc wpisywać każde zdarzenia, godziny oraz druhów uczestniczących a na koniec roku móc w prosty sposób to zsumować i wydrukować. Niestety Word Excel czy Open Calc to dla mnie nie tyle czarna magia ile spory problem. Czekam na Wasze wypowiedzi w tej sprawie. Pozdrawiam

mick
Posty: 7
Rejestracja: śr 21 paź 2009, 20:16
Lokalizacja: Rozpucie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: mick »

Witam,

Jestem w trakcie pisania takiego oprogramowania. Trochę się to opóźnia ze względu na studia, ale myślę że do miesiąca się uwinę. Proszę o sugestie, pomysły co ma się znaleźć w tym programie i co ma obliczać.

Jeśli chodzi o licencję. Jednorazowe 15 zł od jednostki za taki program ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ospkonie
Posty: 103
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: ospkonie »

Ja również czekam na ten program i cena 15 zł to jest pryszcz wiec jak cos to czekam na informacje pod mailem tomasz.zielony@gmail.com

zoog
Posty: 25
Rejestracja: śr 05 sie 2009, 16:13
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: zoog »

Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: Artur »

A co to ma być???
Reklama??? bo na pewno nie oprogramowanie dla OSP.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Porta
Posty: 20
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 13:18
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: Porta »

Witam, z ramienia Polskiego Serwisu Pożarniczego powstaje system zarządzania jednostką OSP. Prosimy o cierpliwość ;-)
Obrazek

Topic author
Osp Młynary
Posty: 19
Rejestracja: wt 23 paź 2007, 16:23
Lokalizacja: Młynary
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: Osp Młynary »

Druhowie bardzo się cieszę że coś ruszyło się w sprawie oprogramowania. Proszę o wiadomość za pośrednictwem tego forum gdy uda się stworzyć taki program. Zapewne jest więcej jednostek które będą zainteresowane "zinformatyzowaniem" działalności naszych jednostek. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego ZOSPRP do tej pory nie zdecydował się na taki krok. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie wszyscy mają komputer czy internet ale w dzisiejszych czasach takie oprogramowanie to znaczne ułatwienie w dokumentacji działalności jednostki. Wkrótce mamy walne zebranie więc jeszcze w tym roku przy stosie papierów i z długopisem w ręku ale może za rok dzięki Wam już przed ekranem komputera. Życzę wytrwałości wszystkim tym którzy starają się ułatwić nam pracę w jednostkach. Pozdrawiam

mick
Posty: 7
Rejestracja: śr 21 paź 2009, 20:16
Lokalizacja: Rozpucie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: mick »

Witam,

OSP Manager wer. Beta: http://www.mick.ovh.org/download/osp_manager.rar

Program będzie pozwalał:

1. Dodawać strażaka i informacji o nim (data wstąpienia, numer legitymacji, odbyte szkolenia, itd.).
2. Dodawanie wozów strażackich i dostępnego w nich sprzętu.
3. Dodawanie wyjazdów ( będzie możliwe zaznaczenie strażaków i wozów biorących udział w akcji).
4. Informacje na temat umundurowania strażaka (czy strażak posiada własny mundur czy też uzyskał od OSP).

Proszę o propozycje co jeszcze dodać.

Pozdrawiam

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: marcin_op »

Pomysł fajny i mam kilka propozycji.

- informacja na temat posiadanych szkoleń strażaka,
- data badań lekarskich
- możliwość wydruku np. listy strazaków lub wyjazdy np. za dany miesiac lub rok - opcja filtracji
- numer telefonu strażaka

To narazie tyle co mi przychodzi do głowy ;)

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: sedi »

Powiem szczerze że bardzo dobry pomysł program jeśli zostanie ukończony to będzie rewelacja i wielka pomoc dla OSP

mick
Posty: 7
Rejestracja: śr 21 paź 2009, 20:16
Lokalizacja: Rozpucie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: mick »

Do programu dodałem możliwość dodawania wyjazdów. Jak widać na obrazku można wybierać uczestniczących w akcji strażaków i wozy.

Proszę o komentarze jak się wam to podoba i co zmienilibyście :)

Obrazek

cisu
Posty: 11
Rejestracja: czw 02 mar 2006, 18:30
Lokalizacja: Kosów
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: cisu »

Witam:)
program na pewno przydatny, chętnie zakupiłbym pełną wersję, a jeśli chodzi o uwagi, może nie uwagi a sugestie, na początek na pewno przydałoby się coś z ewidencją sprzętu umundurowania będącego na wyposażeniu OSP, np: symbol, nazwa, cena zakupu, miejsce przechowywania, uwagi. Drugą myślę fajną sprawą byłoby ułatwienie pracy skarbnika, czyli powiedzmy jakaś prosta ewidencja dochodów i wydatków, z możliwością filtracji. Jeśli chodzi na przykład jeszcze o dodawanie zdarzeń, fajną sprawą byłaby możliwość wpisania uwag, na przykład o używanym sprzęcie, jak również możliwość obliczenia zużycia paliwa i innych materiałów eksploatacyjnych, oraz sądzę ze bardzo fajną funkcją byłaby możliwość drukowania tych danych na zasadzie protokołu z zdarzenia który zawierałbym takie dane jak : data, rodzaj, uczestników, czas pracy urządzeń(piła, agregat,itp) oraz na przykład uwagi gdzie zamieszczone mogłoby być na przykład straty w sprzęcie.
Pozdrawiam:)

mick
Posty: 7
Rejestracja: śr 21 paź 2009, 20:16
Lokalizacja: Rozpucie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: mick »

Witam ponownie :)

Wiele osób pyta mnie czy program już zrobiony. Jak na razie jestem w połowie prac. Powyższe propozycje i sugestie okazały się bardzo pomocne. Proszę o więcej, abym mógł stworzyć program spełniający większość oczekiwań. Proszę również o chwilę cierpliwości, ponieważ program robię w wolnych chwilach poza studiami.

Pozdrawiam

orzeszek
Posty: 39
Rejestracja: pt 23 sty 2009, 08:49
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: orzeszek »

Jeżeli chodzi o mnie, to widział bym w tym programie, coś na wzór książki gospodarza OSP, ale nie takiej beznadziejnej jak oryginał. Chodzi o to aby stan rzeczy ruchomych automatycznie się bilansował po dodaniu nowych wpisów, pomniejszał po zdjęciu ze stanu.

mick
Posty: 7
Rejestracja: śr 21 paź 2009, 20:16
Lokalizacja: Rozpucie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Oprogramowanie

Post autor: mick »

orzeszek pisze:Jeżeli chodzi o mnie, to widział bym w tym programie, coś na wzór książki gospodarza OSP, ale nie takiej beznadziejnej jak oryginał. Chodzi o to aby stan rzeczy ruchomych automatycznie się bilansował po dodaniu nowych wpisów, pomniejszał po zdjęciu ze stanu.
Proszę o szersze wyjaśnienie jak to działa i jeśli to możliwe, proszę o obrazek z pomysłem jak to powinno wyglądać :) Będzie to dla mnie bardzo pomocne, bo nie znam dokładnie spraw urzędowych i administracyjnych OSP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat