Prezes bez munduru

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
aspirancik
Posty: 67
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Prezes bez munduru

Post autor: aspirancik »

Witam,
Nie wiedziałem w którym dziale to umieścić.
Ostatnio naszło mnie takie pytanie. Otóż, czy ktoś jeszcze zauważył, że nasz Prezes ZG ZOSP RP ostatnio występuje bez munduru w sprawach dotyczących Związku. Przykładem niech będzie ostatnie spotkanie, czyli narada kadry kierowniczej ochrony przeciwpożarowej. Nie mam zamiaru tutaj bluzgać na kogoś, ale moim zdaniem jeśli ktoś piastuje takie stanowisko, to powinien dawać przykład strażakom niższych szczebli i pokazywać się w mundurze.
Proszę powiedzcie, co sądzicie na ten temat.

prezokomendant
Posty: 28
Rejestracja: ndz 27 lip 2008, 16:17
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: prezokomendant »

:wink: Sporo druhów twierdzi, że mundury im się "zstąpiły". Może Prezes też "wyrósł" ze swojego? :lol:

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: sedi »

prezokomendant pisze::wink: Sporo druhów twierdzi, że mundury im się "zstąpiły". Może Prezes też "wyrósł" ze swojego? :lol:
Tak prezes na bank nie ma kasy hahahaha

fachura12
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 sty 2010, 13:02
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: fachura12 »

Witam.
Jeżeli chodzi mundur naszego prezesa to teraz możemy się przekonać ze bardziej jest mu potrzebny do wyborów!!!.Nigdy nie ma porządnego strażaka ochotnika z przymusu. To trzeba kochać i lubić. OSP to nie partia tylko tradycja i pomoc, jeżeli ktoś tego nie czuje to sorki ale lepiej dać sobie spokój.Pozdrawiam

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: sedi »

fachura12 pisze:Witam.
Jeżeli chodzi mundur naszego prezesa to teraz możemy się przekonać ze bardziej jest mu potrzebny do wyborów!!!.Nigdy nie ma porządnego strażaka ochotnika z przymusu. To trzeba kochać i lubić. OSP to nie partia tylko tradycja i pomoc, jeżeli ktoś tego nie czuje to sorki ale lepiej dać sobie spokój.Pozdrawiam
Zgadzam się w 100% przed wyborami wszystkie mundury zaczynają dziwnie pasować . W końcu trzeba walczyć o elektorat.
Awatar użytkownika

strażaksam
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty 2009, 11:39
OSP (gm., woj.): OSP Kostrza, gm.Strzegom, woj. dolnosląskie
Lokalizacja: Kostrza
Kontakt:
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: strażaksam »

A tak na marginesie czy ktoś zauwazyl jeszcze, że im wyżej nasz Prezes we wladzy tym nam gorzej tutaj na dole :lol: zwracam uwagę :twisted:

prezokomendant
Posty: 28
Rejestracja: ndz 27 lip 2008, 16:17
Status: Offline

Re: obyśmy zdrowi byli

Post autor: prezokomendant »

na południu polski atak zimy odpierają oczywiście strażacy, wspomagając energetyków i drogowców. Jakie zadania nam jeszcze dołożą? A Prezunio milczy...

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: sedi »

Prawda jest taka że jak dorwano się do koryta to już ciężko się oderwać i tak jest na każdym szczeblu władzy.
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: Andrzej J. Moroz »

fachura12 pisze:Witam.
Jeżeli chodzi mundur naszego prezesa to teraz możemy się przekonać ze bardziej jest mu potrzebny do wyborów!!!.Nigdy nie ma porządnego strażaka ochotnika z przymusu. To trzeba kochać i lubić. OSP to nie partia tylko tradycja i pomoc, jeżeli ktoś tego nie czuje to sorki ale lepiej dać sobie spokój.Pozdrawiam
Dokładnie tak!
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: obyśmy zdrowi byli

Post autor: Andrzej J. Moroz »

prezokomendant pisze:na południu polski atak zimy odpierają oczywiście strażacy, wspomagając energetyków i drogowców. Jakie zadania nam jeszcze dołożą? A Prezunio milczy...
Odezwie się i o strażakach sobie przypomni, kiedy trzeba będzie iść do wyborów. Niestety to bardzo polska rzeczywistość :(

luqas
Posty: 26
Rejestracja: czw 14 paź 2004, 11:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: luqas »

Nie chcialbym tu bronic pana Pawlaka bo z jego polityką jest mi nie po drodze. Ale mysle że to ze nieraz jest po cywilnemu wynika to z tego faktu że piastuje jeszcze teke ministra i pewnie sprawy ktore załatwia dla Zwiazku sa w godzinach pracy, lub gdzies pomiedzy nimi. KG PSP pan Leśniakiewicz też czesto ostatnimi wystepuje po cywilnemu.
Polski Serwis Pożarniczy www.Remiza.com.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: druhprzemek »

To go nie usprawiedliwia. Ludzie też chodzą do pracy, ale mundur szanują i kiedy trzeba to w nim przychodzą. Prezes tym bardziej powinien chodzić w mundurze- powinien świecić przykładem. No, ale jak jest bałagan na górze to i na dole cuda-niewidy się dzieją. Apel do pana Prezesa- więcej zainteresowania Strażą i ich bojowym powołaniem, a mniej parad, polityki i niepotrzebnych imprez. Pieniądze są nam potrzebne do ratowania ludzi, a nie do paradowania i urządzania coraz to większej liczby konkursów.
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

artur527
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 kwie 2011, 14:16
OSP (gm., woj.): OSP Szklarnia, gm Międzylesie, woj dolnośląskie
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: artur527 »

Tak najeżdżacie koledzy na prezesa i jego mundur. Niedawno zostałem wybrany prezesem ( chociaż nie chcialem to się zarząd uparł ) i może macie rację ale ja naprawde chciałbym postawić nasze OSP na nogi bo w tej chwili praktycznie leżymy, brakuje nam wielu rzeczy łącznie ze szkoleniami. Pech chciał że do tej pory nie mam jeszcze żadnych papierów, ani pieczątek a mamy kościół pod wezwaniem Św. Floriana i przydało by się zrobić jakiśfestyn z tej okazji ( choć jestem ateistą godzine w kościele jakoś wytrzymam ) oczywiście zapraszam sąsiednie jednostki i czeską Straż pożarną po sąsiedzku, bo jak na razie udało mi się zdobyć pare set zł. w kredycie zaufania od firm i składam wniosek do gminy , aby wyjść z twarzą i zrobić jakiś poczęstunek, a o mundurze i ( dystynkcjach których nawet nie ma ) nawet nie myśle bo nie mam czasu na to . Mam wielki problem z naczelnikiem ( 6 - ty rok kadencji ), jest to super facet z 28 - letnim starzem w OSP ale niestety alkohol jest jego wada i dzisiaj załatwiałem papierki ( a troszkę tego jest a on się nachlał, pomimo obietnic i umówienia dzisiejszego planu wcześniej ) więc co ja sam moge zrobić ? Z zarządu każdy się deklarował że pomoże ale wiadomo jest wiosna - jest praca , a chcesz coś zrobić dobrze to zrób to sam . Koledzy doradźcie mi co jest mi potrzebne na początek. pozdrawiam druhów - prezes Artur
Awatar użytkownika

neeoo
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 18:32
OSP (gm., woj.): KŁODAWA, lubuskie
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: neeoo »

artur527 pisze:Koledzy doradźcie mi co jest mi potrzebne na początek. pozdrawiam druhów - prezes Artur
witam druha prezesa,
ja zacząłem od robienia porządków po przejęciu w wyniku głosowania na WZSW funkcji prezesa. Przede wszystkim prawdopodobnie działasz jako stowarzyszenie, zacznij od sprawdzenia dokumentacji po poprzednikach, co jest, czego nie ma a co jest do zrobienia.
Stowarzyszenie z mocy ustawy musi prowadzić pełną księgowość (straszne schody jeśli nie masz znajomego kszięgowego).
Uporządkuj status członków OSP - podziel strażaków na zwykłych, wspierających i honorowych oraz MDP. Ja zastałem listę z ok. 40. nazwiskami + 15MDP, natomiast po moich porządkach, rozmowach kto chce chcieć, a kto już nie zostało 23 członków zwykłych OSP + 11MDP.
Po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym (po kilku tygodniach) zwołałem ponownie WZC OSP, przedstawiłem plan działań, szkoleń, budżet jednostki, ustaliliśmy wspólnie jeden dzień w miesiącu zawsze będzie poświęcany na doskonalenie wiedzy i umiejętności w jednostce. Oczywiście wszyscy wszystko wiedzą, ale jak przychodzi co do czego to niektórych gubi właśnie brak ćwiczeń.
Jeszcze jedno: finanse. Ja mam 4 główne źródła dochodu: dotacja z budżetu gminy, dotacja celowa z KSRG, składki członkowskie i dochody z tytułu wynajmu sali przy remizie, w tym roku popracowaliśmy nad 1% zobaczymy jakie będą skutki
itd...
ale zrobił się nam offtopic i nas zaraz moderator przeniesie lub upomni.
powodzenia
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: fireman90 »

neeoo pisze:ale zrobił się nam offtopic i nas zaraz moderator przeniesie lub upomni.
Jak już tak sobie offtopic-ujemy , to kol. @neeoo chyba śnisz. Tego forum od dawna nikt nie moderuje i co rusz znajduje się jakiś nowy ekhm "użytkownik", otwierający kolejny temat pomimo pięciu podobnych już istniejących. Tak dla przypomnienia- ten temat "z założenia", dotyczy miłościwie nam panującego Prezesa ZG.
Jajakobyły
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat