sekretarz

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
arti1977
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 20 sty 2010, 00:24
OSP (gm., woj.): Korytów gm RADZIEJOWICE
Status: Offline

sekretarz

Post autor: arti1977 »

Witam wszystkich.
Chciałem prosić kolegów o pomoc w sprawie funkcji sekretarza. Mam propozycje aby objąć takową. Prosiłbym o jakiekolwiek sugestje, podpowiedzi, może jakieś wzory pism itp. :D

strazak5
Posty: 40
Rejestracja: ndz 11 paź 2009, 22:38
OSP (gm., woj.): woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: strazak5 »

No widzę że ci kolego proponują jedną z bardziej odpowiedzialnych funkcji w OSP. A mianowicie wypełnianie tych wszystkich papierów. Jest tego wiele. A wcześniej zapytaj czy przeznacza jednostka jakieś środki dla sekretarza na tusz do drukarki, jakieś zeszyty i coś do pisania. A co do twoich obowiązków to podpytaj prezesa i Naczelnika to oni powinni ci dać taką liste twoich obowiązków. A tak ogólnie to do sekretarza należy:
- zawiadamianie członków OSP o terminach zebrań,
- przygotowanie list obecności,
- staranie prowadzenie i przechowywanie dokumentacji OSP,
- przyjmowanie i wysyłanie korespondencji OSP,
opracowywanie projektów planów Osp oraz ich sprawozdań,
- opracowywanie wniosków odznaczeniowych oraz ich ewidencjonowanie nadanych poszczególnym członkom OSP,
- wystawianie legitymacji członkowskich członkom OSP
- przechowywanie sztandaru OSP i pieczątek OSP.

To są takie ogólne obowiązki Sekretarza OSP Opracowane przez Wice-Prezesa ZOWZOSPRP woj maz. Zbigniewa Gołąbka

yogi401
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 14:20
OSP (gm., woj.): wronki,wielkopolska
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: yogi401 »

Mam takie ptanie jakie zadania należa do sekretaża bo zaproponowali mi te stanowisko a niewiem co by nalezało do moich obowiazków i jakies przykładowe wzory jak sie pisze z posiedzen zarzadu bo wiem że tam sie pisze jakies prokotoły wiec bym był wdzieczny w jaki posób sie to pisze
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: fireman90 »

yogi401 pisze:zadania ... sekretaża
są identyczne jak zadania sekretarza :wink: a w ogólnym zarysie podał Ci je wyżej @strażak5 . Podobny zakres (również pozostałych członków Zarządu) podany jest np. tu:
http://krzychulargo.w.interia.pl/Zakres ... %20OSP.txt
Jajakobyły

sezary
Posty: 7
Rejestracja: ndz 02 sty 2011, 20:51
OSP (gm., woj.): OSP WOLA RĘBKOWSKA
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: sezary »

Witam druhów
Ja właśnie przejołem to stanowisko i nie ogarniam i teraz szukam jakiś druków żeby sobie ułatwić życie
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: katopo »

ja mam podobnie jak @sezary. Jak by ktoś miał jakieś druki to proszę o kontakt

zefir454
Posty: 22
Rejestracja: sob 01 maja 2010, 00:03
OSP (gm., woj.): Smolno Wielkie gm. Kargowa, woj. lubuskie
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: zefir454 »

Ja też chciałbym się podpiąć pod ten temat. Również zostałem sekretarzem i poszukuję jakiegoś poradnika na temat prawidłowej pracy sekretarza w OSP. Czy taki poradnik w ogóle istnieje? Czy w "Książce pracy OSP" jest wzmianka o obowiązkach sekretarza? Ogólnie to wiem, na czym ta praca polega, ale ja szukam, jak wspomniałem, poradnika, jakiegoś wzorca, na którym mógłbym się opierać.
Czekam na Wasze opinie.
Józek

snajper0306
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 12:22
OSP (gm., woj.): międzychód, wielkopolskie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: snajper0306 »

Witam
Niedawno zostałem sekretarzem OSP. Jeśli macie jakieś druki byłbym wdzieczny za przesłanie do mnie.
szymon.mikula21@interia.pl

awaqatal
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 lis 2011, 10:41
OSP (gm., woj.): Prawiedniki, Głusk, lubelskie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: awaqatal »

Ja zostałem sekretarzem niedawno,(rok temu) o drukach jakiś specjalnych nigdy nie znalazłem żadnych konkretnych informacji. Tak naprawdę to prowadzę ewidencję członków, sprzętu, piszę wszystkie pisma jakie prezes z naczelnikiem wymyślą. Od biedy można byłoby chyba wspierać się książką naczelnika. Choć ja osobiście korzystam z arkuszy kalkulacyjnych i komputera. Jak mi trzeba jakiś dokument to go tworzę od podstaw.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: sekretarz

Post autor: ospglinik »

też jestem sekretarzem przeważnie stąd pobieram
http://zosprp.com/pliki.php
http://www.zosprp.poznan.pl/zapisz.php
gdzie niegdzie trzeba zmienić nagłowki zawsze korzystam z tych linków:)
ewentualnie piszę w google i zawsze coś się znajdzie kto szuka zawsze znajdzie ale przyznaje jestem 7 lat sekretarzem ale to cięzka praca ,protokoły,dokumenty,odznaczenia i inne sprawy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat