1%podatku - 15% HARACZU

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

mariuszskarbnik
Posty: 90
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 13 lip 2009, 23:45
Status: Offline

Re: 1%podatku - 15% HARACZU

Post autor: mariuszskarbnik »

Informację dostajemy z Zarządu Wojewódzkiego o wysokości kwoty do dyspozycji. Nikt nie udzieli informacji ile "zajumali" po drodze... W praktyce jest to nieweryfikowalne, w teorii nie wiem...

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: 1%podatku - 15% HARACZU

Post autor: Fredek »

kronikarz pisze:Mam takie pytanie dotyczące 1%. Nasza jednostka otrzymuje informację na piśmie z ZW o kwocie jaką ma do dyspozycji. Nie jest wyszczególnione czy zostało coś potrącone przez poszczególne zarządy. Jak to wygląda w innych województwach. Czy otrzymujecie szczegółowe wyliczenia że jednostka pozyskała taką to a taką kwotę i ZG potrącił tyle, a ZW tyle, ZP tyle. Czy tylko otrzymujecie informację jaką kwotę macie do dyspozycji?
Jest regulamin o 5 % dla kazdego szczebla oprócz gminy. U mnie wszystkie powiatowe zrzekły się swojej części, uchwałami. Wojewódzki też kiedyś się zrzekał ale od 2 lat zabiera 5%. I nie mam im tego za złe. Wiem jakie to obciążenie dla rozliczających a w skali województwa jest to kwota około 3-4 tys. zł. czyli mamy mniej o 10% w stosuku do wpłat. Bez konieczności prowadzenia własnej księgowości, rozliczeń, sprawozdań i stresów.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat