Dotacje z ZG ZOSP RP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
rolpe
Posty: 26
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 lut 2010, 21:52
Status: Offline

Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: rolpe »

Witam,
nie widziałem na forum żadnego tematu dotyczącego dotacji z MSWiA i FU rozdzielanych przez zarządy wojewódzkie dla jednostek OSP.
Moim zdaniem jest to okradanie nas- członków OSP- z pieniędzy na sprzęt. Mógłbym mnożyć przypadki, gdzie różny sprzęt - sumując dotację i wkład własny- kosztuje 130% - 170% ceny rynkowej. Poza tym nie ma informacji na temat producenta, parametrów a często nie można nawet zmierzyć i wybrać rozmiaru obuwia!!!.
Nie mamy wpływu i informacji na temat jakości, parametrów, i producentów sprzętu. Jesteśmy traktowani jak ci, którym jak coś się daje, to niech biorą i nie odzywają się.

Dla ciekawostki podam, że w trakcie z jednego ze szkoleń organizowanych przez ZG ZOSP RP miałem wraz z kolegą przyjemność spytać głównego księgowego Związku, co myśli o zawyżaniu kosztów sprzętu, odpowiedział, że to nie nasza sprawa, Związek musi się z czegoś utrzymać!!!


Odważnych proszę o wypowiedzi w temacie!!! :!:

jpt6
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 lis 2009, 23:00
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: jpt6 »

Założyłes temat dotyczący dotacji z ZG ZOSP RP a piszesz o dotacjach z Zarządów Wojewódzkich -to dwa odrębne tematy.
Jeśli chodzi o cenniki sprzętu mozliwego do zakupu poprzez Oddziały Wojewódzkie to całkowicie się z Tobą zgadzam co do cen jakie są podawane-wielka przesada.
Jednak gdy ten sprzęt przechodzi przez tylu pośredników a każdy na nim chce zarobić to mamy to co mamy:))
Czasami taniej wychodzi kupić coś na wolnym rynku-sa przypadki,że wkład własny jednostki wynosi tyle ile kosztuje sprzęt od producenta.

Co do dotacji z ZG ZOSP RP-poniżej link do wniosku o takie dofinansowanie-wystarczy tylko poszperać -wszystko to jest na stronie Zarzadu.
Swoją droga ciekawe czy jakaś jednostka składała taki wniosek i otrzymała wnioskowane dofinansowanie .

http://www.zosprp.pl/php/doc/HA_09_01.doc

prezokomendant
Posty: 28
Rejestracja: ndz 27 lip 2008, 16:17
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: prezokomendant »

Choćbyś nawet złożył wniosek bezpośrednio do ZG, to i tak odeślą go do województwa celem "zaopiniowania" i furtka się zamyka :shock:
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: Artur »

A nie lepiej kupować w innych sklepach których można nabyć te same asortymenty z atestem i po niższych cenach :?: Kiedyś przy zakupie mundurów w zarządzie wojewódzkim zakupiłem 12 kompletów później pojechałem do sklepu w którym tez są do nabycia mundury i w czasie rozmowy okazało się że za taką kwotę jaką zapłaciłem w zarządzie miał bym dodatkowo jeszcze dwa komplety mundurów z gabardyny. Nie bardzo można to zrozumieć co do tych cen w zarządach
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

zwzosprp
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 20:28
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: zwzosprp »

Witam
Temat faktyczne bardzo ciekawy i na czasie, więc i ja coś napiszę.
Zacznę od środka czyli nie ma wniosków do zarządu głównego w sprawie zakupu sprzętu oraz umundurowania, przerabiałem to osobiście jest to przykładowy wniosek do składania zapotrzebowania w sprzęt, umundurowanie do ZW ZOSP PR ponieważ niektóre zarządy nie mają własnych wniosków, miało to się zmienić w tym roku. Niektóre ZW ZOSP RP mają rozdzielne wnioski na zakup ze środków MSWiA i FU u nas pisze się na jednym wszystko ciurkiem, a Pani Ania sama decyduje czy dopłata będzie i z jakich środków.
Co do cen to faktycznie są zabójcze, zaś sprzęt oferowany jest prawie nie do przewidzenia, nacięliśmy się i my. Teraz mamy parę patentów, przede wszystkim kupujemy tylko umundurowanie (koszule, koszarówki, galowe, ubranie specjalne) i tylko z dotacją, czasami inny sprzęt jeśli precyzyjnie jest określony. Zamawiamy sprzęt tak aby cały był dotowany ponieważ zarząd dzieli kwotę dotacji poprzez ilość osp i mnoży przez ilość osp w powiecie i taka kwota jest do wykorzystania czym mniej osp z powiatu wnioskuje o dotacje tym więcej może jedna osp pozyskać lecz nie przekroczy to kwoty przypisanej powiatowi (ostatnio mogliśmy mieć więcej niż planowaliśmy ponieważ inne osp zrezygnowały z składania wniosków z racji praktyk wciskania wszystkiego co się napisało we wniosku lecz bez dotacji), druga sprawa to jeśli jakiś produkt nie ma przyznanej dotacji to nie bierzemy choć jest przy tym mały dym włącznie z straszeniem o braku dotacji za rok. A i najważniejsza sprawa w przyznaniu dotacji to opłacenie jakiejś składki do ZW ZOSP RP i prenumeracie gazety i dołączeniem dowodu wpłaty do wniosku.
Wszelkie inne zakupy robimy w sklepach albo kontaktujemy się bezpośrednio z producentami lub przedstawicielami ale nie zawsze wychodzi to na dobre.

pozdrawiam i życzę powodzenia oraz rozpracowania Pan(i) Lodzi przy dotacjach.

Topic author
rolpe
Posty: 26
Rejestracja: wt 16 lut 2010, 21:52
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: rolpe »

Pisząc o dotacjach z ZG ZOSP RP miałem oczywiście na uwadze wnioski, które opiniuje zarząd gminny, potem powiatowy i w końcu wojewódzki! Procedury znam bardzo dokładnie, bo zajmuję się tym od lat!
Chodziło mi w moim poście o to, że sposób gospodarowania pieniędzmi jest co najmniej podejrzany!!!

jpt6
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 lis 2009, 23:00
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: jpt6 »

Zacznę od środka czyli nie ma wniosków do zarządu głównego w sprawie zakupu sprzętu oraz umundurowania, przerabiałem to osobiście jest to przykładowy wniosek do składania zapotrzebowania w sprzęt, umundurowanie do ZW ZOSP PR ponieważ niektóre zarządy nie mają własnych wniosków, miało to się zmienić w tym roku.
Pozwolę sobie w tym miejscu z kolegą na polemikę.Jak najbardziej jest to wniosek do ZG o dofinansowanie do zakupu sprzętu lub umundurowania.ZW OSP jedynie opiniuje ten wniosek i powinien przesłać go drogą służbową dalej.Do wniosku oczywiście potrzeba dołączyć kserokopie potwierdzające nadanie NIP-REGON itp.
W naszym terenie też z początku były problemy z tym wnioskiem ale po rozmowie z Komendantem Powiatowym który zasięgał informacji właśnie w ZW na jego temat wyjaśniono nam , że jest to wniosek do ZG.
Z wypowiedzi kolegi wynika,że my "na dole" po prostu jesteśmy niedoinformowani lub po prostu zbywani w pewnych kwestiach.Przydało by się nam wszystkim jakieś szkolenie na temat pozyskiwania środków dofinansujących:))

http://www.zosprp.pl/?q=node/458

Proszę zwrócić uwagę na paragraf 3 po otwarciu powyższego linku.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: pudzian7771 »

bardzo dobry temat podam wam bardzo prosty przykład chciałem zakupić nowa piłę spalinową i zaczełem porównywac ceny po różnych sklepach a na koniec zajżalem do zarządu a wieć piła bez dofinansowania w sklepie kosztowała 1906 zł. brutto a w zarządzie 2800zł brutto odjąć 1100zl dofinansowania więc każdy widzi jaka jest różnica a co lepsze piłe w sklepie mam odrazu a w zarządzie musze czekać aż do września, a co jest śmieszne to to że taki zarząd nie kupuje 1 takiej piły tylko średnio prawie 1000 szt więc cenę też na pewno negocjują i kupują poniżej 1700 zł a jak się zapytałem prezesa powiatowego o to to powiedział że jak nie będziemy w zarządzie kupywać to zarząd powiatowy nie będzie miał funduszy to ja się go zapytałem o pewien artykuł z prawa administracyjnego to odrazu zmienił zdanie (a chodziło o nie gospodarność )i kupuje się tam gdzie parametry są takie same a cena niższa pozdrawiam
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: czester0 »

Temat się wykończył?
Dotacje to ściema i każdy kto zwrócił się do ZW z wnioskiem , zdaje sobie z tego sprawę. Ja nigdy więcej już tych bzdurnych wniosków pisał nie będę. Jednostki z terenu naszej gminy wystąpiły o : 35 mundurów wyjściowych
25 hełmów Calisia
itd
a otrzymaliśmy
5 wyjścówek
3 hełmy
Jeszcze co najważnejsze nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy ten sprzęt będzie dostępny.

toyota210
Posty: 6
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 13:24
OSP (gm., woj.): Trans-Siberian Orchestra
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: toyota210 »

Podczas przeglądania sieci, aby uzyskać dane dotyczące projektów, które są wymienione w pkt I przyszedł tutaj i tej stronie inny ... i znaleźć przydatne informacje o ... Z pewnością istnieją różne stanowiska w tutaj ... A ten wydaje się również mi inny!


_________________________________
ged practice test | gmat practice test | gre practice test | isee practice test

superfire
Posty: 34
Rejestracja: pn 28 lip 2008, 16:01
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: superfire »

Odświeżam :-) i jak tam koledzy taniej w sklepach czy w OWZOSP po dotacji :-) ...a dotacje przecież spore.......

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: michalll070 »

To ja powiem tak, albo mam szczęście albo Zarząd Wojewódzki w Poznaniu inaczej traktuje OSP niż w innych Województwach.
Co do dotacji z MSW i FU, to przed każdym złożonym wnioskiem należy dokładnie rozeznać się na rynku ile kosztuje sprzęt, który zamierzacie kupić. Moja OSP w tym roku korzysta trzeci raz, bo dotychczas wszystko było Ok i jak najbardziej opłacalnie. Bo np agregat Geko 2801 kosztował nas ok 1300 zł gdzie cena regularna to 2300 netto, prądownica Turbo Jet 2011, nasz koszt to 450 zł, cena regularna 1100 netto, hełmy Kalisia Vulcano nasz koszt 215, cena regularna 615, Niagara 1 nasz koszt 2800, cena regularna ok 4800.
W każdym przypadku jak widać różnica spora po prostu zanim o coś wnioskowaliśmy kalkulowaliśmy ceny, choć nie trzeba było się zbyt długo zastanawiać.
A z moich obserwacji nie uważam iż ceny w sklepie związkowym znacznie przewyższają te w innych sklepach zdarza się oczywiście bo np Niagara 1 w sklepach prywatnych to 4200 netto, a w związkowym 4500 netto. Ale coś za coś.
A przykład z tą piłą co kolega wyżej podaje to pewnie pomyliłeś modele.
Jedyne co mam do zarzucenia tym dotacją to to że dotuje się małą różnorodność sprzętu, czyli np agregat jeden rodzaj, piła jeden rodzaj itp, no i przeważnie to są drogie modele. No i jeżeli chodzi o ubrania specjalne to WUS-owskie, a więc również jedne z droższych.
Pozdrawiam

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: pudzian7771 »

Ja składałem ten wniosek ale zachowałem kolejność porozmawiałem z dyrektorem zarządu czy by nie poparli takiego wniosku, zgodził się zaopiniował i wysłał do warszawy długo czekałem na odpowiedz ale opłacało się i dostałem 8000 zł na sprzęt i umundurowanie.

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: michalll070 »

Czytając informacje załączone na stronie zosprp.pl, można wywnioskować, że jest możliwość otrzymania dofinansowania na:
Zapewnienie gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej, o których mowa w art. 15 pkt 1-6 i 8 ustawy, zwłaszcza na:
-zakup urządzeń i sprzętu przeciwpożarowego, specjalistycznej odzieży ochronnej oraz chemicznych środków gaśniczych,
-pokrywanie kosztów zakupu paliwa, olejów i smarów oraz na remonty generalne środków transportu,
-budowę i modernizację obiektów strażnic – w zakresie nie sfinansowanym z budżetu państwa.
Środki finansowe mogą być przeznaczane również na:
-badania naukowe i działalność racjonalizatorską w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i innych zagrożeń,
-propagowanie bezpieczeństwa pożarowego.

"Wystarczy" otrzymać pozytywną opinie zarządu powiatowego i wojewódzkiego.
Ciekawe czy jest to wykonalne dla jednostek pozasystemowych.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Dotacje z ZG ZOSP RP

Post autor: Curahee »

michalll070 pisze:Ciekawe czy jest to wykonalne dla jednostek pozasystemowych.
Chyba już sobie odpowiedziałeś na to pytanie... ceny w sklepie, na zasadzie "dofinansowania" są faktycznie horrendalne.
Za każdym razem, gdy jest możliwość zakupienia czegoś poza sklepem systemowym - robimy to. Po pierwsze, dla OSP vat 8%, towar dostępny od ręki, upust też się dostanie jakiś fajny - a bardzo często się zdarza, że sprzedawca nie nalicza swojej marży a czasem - po wcześniejszym oficjalnym liście - dostajemy jeszcze jakieś pierdoły gratis. Trochę schodzę z tematu na "żebranie przez OSP" ale ja jestem z efektów żebrania dumny.

Co do gospodarności - koledzy wyczerpali temat. Wyjściówki kupujemy w sklepie związkowym - po prostu jakość wykonania alternatywnego jest żenująca (spodnie pękły na tyłku po pierwszym pochyleniu). Mój egzemplarz z WUS-u, czasem mam takie wrażenie, był szyty komuś do trumny... A prawdą jest że po drodze do sklepu Zarządu jest masa pośredników i wszyscy chcą zarobić. Nikt nie uderza do producenta?! Nie znam mechanizmu przygotowywania przetargów ale ludzie...
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat