Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
blubo fire 1
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 10 kwie 2010, 18:24
Status: Offline

Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: blubo fire 1 »

Witam wszystkich strażaków,
Jak wszyscy już wiedzą 24 kwietnia jest pielgrzymka na Jasna Górę
Mam pytanie: W jakim umundurowaniu jadą strażacy w waszych jednostkach na tą pielgrzymkę?? Bo u nas prezes gminny wymyślił że tylko można jechać w umundurowaniu wyjściowym.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: kamil237 »

Od nas jedziemy galówkach...
Koszarówki czy w bojowe raczej odpadają chociaż jeżeli ktoś nie posiada galówki to można jechać w koszarówce... U Nas jeden kolega miał tak właśnie się ubrać bo nie posiada swojej galówki ale postanowiliśmy, że nie będziemy mieszać i wszyscy jada w galówkach. Ten kolega również.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Topic author
blubo fire 1
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 kwie 2010, 18:24
Status: Offline

Re: Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: blubo fire 1 »

Też byśmy pojechali w galowych ale mamy tylko trzy a chętnych jest 20 wiec wynajelismy busa i jedziemy na własną rękę bo prezes gminny się nie zgodził na koszarowe
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: kamil237 »

Ale zaraz... Tak szczerze to co ma prezes gminny do tego w jakim mundurze WY reprezentujecie WASZĄ jednostkę?!
Ważne, żeby nie przynosić wstydu, żeby się godnie zachowywać ale nie może wam powiedzieć, że albo jedziecie ubrani w ten sposób albo wcale czy coś w tym stylu! Jest to wasza decyzja bo jesteście niezależną jednostką! Może was poprosić o taki a taki ubiór gdyby to była np. oficjalna reprezentacja gminy ale jeżeli jedziecie z własnej inicjatywy to NIC MU DO TEGO. Chłopaki ubierajcie mundury koszarowe i w nich reprezentujcie jednostkę! Pokażcie, że jesteście STRAŻAKAMI a nie osobami które tylko przyjechały popatrzeć...
Widzę, że niektórym to odrobina "władzy" jaka posiadają uderza do głowy... I nie jest to jedyny przypadek... Znam tez takie z własnego podwórka.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: bogdanskarbnik »

Koledzy druhowie ubiór ubiorem każdy według swojego uznania ale powiedzcie na co zostanie przeznaczone min. 50 zł które trzeba wpłacić na konto komitetu organizacyjnego.Przecież chyba nie trzeba wykupywać miejsca do stania dla strażaków ?.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Pielgrzymka strażaków na Jasna Górę

Post autor: kamil237 »

Co do tych 50 zł to też pytałem o to na sąsiednim forum strażak.pl na co konkretnie zostaną przeznaczone i odpowiedzi niestety nie uzyskałem. Sam organizator twierdzi, że pieniądze te są przeznaczone na koszta związane z organizacją pielgrzymki i jestem skłonny w to uwierzyć.
bogdanskarbnik jedna uwaga :) te 50 zł jest to darowizna więc nie trzeba tylko można wpłacić. Organizator wyraźnie zaznacza iż nie jest to obowiązkowa wpłata. A jeżeli ktoś wpłaci to otrzyma za to pamiątkowy okolicznościowy ryngraf. Tu jest napisane na temat tych 50 zł iż jest do dobrowolna wpłata: List intencyjny w sprawie organizacji VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków

http://www.zosprp.pl/content/vi-ogolnop ... jasna-gore
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat