Turniej tenisa stołowego.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
zefir454
Posty: 22
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 01 maja 2010, 00:03
OSP (gm., woj.): Smolno Wielkie gm. Kargowa, woj. lubuskie
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Status: Offline

Turniej tenisa stołowego.

Post autor: zefir454 »

Witam!
Chcielibyśmy zorganizować w naszej OSP turniej tenisa stołowego. Nie mam jednak w tej sprawie potrzebnego doświadczenia i nie bardzo wiem, jak od strony praktycznej powinien wyglądać taki turniej. Żeby jednak ułatwić wam odpowiedź, oto kilka szczegółów;
- w turnieju weźmie udział ok. 30 osób (dzieci do 10-12 lat, młodzież i dorośli, dziewczęta i chłopcy)
-do dyspozycji mamy tylko jeden stół
- chcemy wprowadzić system pucharowy

I teraz pytania:
- jakie przewidzieć nagrody i czy zrobić podział na kategorie?
- czy mecze prowadzić do 2 wygranych setów (ze względów czasowych)?
- co jest potrzebne oprócz stołu ze spraw sprzętowych?
Mam nadzieję, że u was takie turnieje już się odbywały, dlatego tez liczę na waszą pomoc i doświadczenie w tej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie
Józek
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Turniej tenisa stołowego.

Post autor: kamil237 »

Witaj.

U nas w tym roku odbył się turniej tenisa stołowego.
My również rozgrywaliśmy wszystko na 1 stole.
I również do 2 wygranych setów.
I wyglądało to tak:

Podział na grupy:
Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Szkoły ponadgimnazjalne (w tej grupie również wszyscy dorośli którzy chcieli wziąć udział w turnieju)
Po zgłoszeniu chętnych zrobiliśmy w każdej grupie losowanie par (zapisy oczywiście tuż przed turniejem)
No i się zaczęło...
Na końcu z każdej grupy wyłoniliśmy najlepszą osobę.
Później był finał turnieju czyli zwycięzca z grupy "gimnazjum" kontra zwycięzca grupy "szkoły ponadgimnazjalne"
Dla poszczególnych zwycięzców w grupach przygotowaliśmy okolicznościowe dyplomy oraz nagrody (dzięki sponsorom) były to np. piłki do siatkówki, piłki nożnej, zestawy do tenisa stołowego, koszulki (czyli wszystko co można było pozyskać od sponsorów), poza tym każdy kto brał udział w turnieju otrzymał też coś w stylu nagrody pocieszenia (wyglądało to tak, że do worka wrzuciliśmy dużo różnych drobiazgów typu: długopisy, małe latarki, gwizdki czyli różnego rodzaju gadżety reklamowe i każdy losował sobie jakąś "nagrodę"). Poza tym właściciel lokalnego sklepu (również strażak) zapewnił dla uczestników napoje oraz owoce.
Dla zwycięzcy wielkiego finału poza nagrodami rzeczowymi był przygotowany puchar z odpowiednio wygrawerowaną tabliczką.
Wręczyliśmy również specjalny puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju (i chyba on właśnie sprawił największą radość).
No i to tyle.
Ogólnie turniej uważamy za bardzo udany.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Topic author
zefir454
Posty: 22
Rejestracja: sob 01 maja 2010, 00:03
OSP (gm., woj.): Smolno Wielkie gm. Kargowa, woj. lubuskie
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Status: Offline

Re: Turniej tenisa stołowego.

Post autor: zefir454 »

Kamilu!
Dziękuję bardzo za szybki odzew. U nas jest ten problem, że o sponsorze na razie mamy co marzyć (mieliśmy 1,5 roczną przerwę w działalności) i musimy polegać na własnych środkach, które są dosyć ograniczone. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy, spróbuję skorzystać z twoich doświadczeń.
Pozdrawiam serdecznie
Józek

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Re: Turniej tenisa stołowego.

Post autor: Adriano »

Gdybyś zaprosił młodzież z innych jednostek lub cały pomysł turnieju przedstawił w Zarządzie Powiatowym to można wyrwać zawsze jakieś nagrody od gminy.

System można zastosować brazylijski (do 2 przegranych) lub każdy z każdym, a wszystko to w zależności od liczby uczestników.
Tylko wtedy przez jeden stół bardzo wydłuża się czas turnieju.

Jeżeli poprzestajesz na swojej jednostce to o nagrody musisz postarać się sam. Nie wiem jak duża jest twoja miejscowość i co się w niej znajduje. Poszukaj wśród miejscowych firm, może w zamian za miejsce na reklamę coś od nich dostaniesz.
Oczywiście zdjęcie i info do miejscowej gazety obowiązkowo!
Powodzenia.
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Topic author
zefir454
Posty: 22
Rejestracja: sob 01 maja 2010, 00:03
OSP (gm., woj.): Smolno Wielkie gm. Kargowa, woj. lubuskie
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Status: Offline

Re: Turniej tenisa stołowego.

Post autor: zefir454 »

Jednostka jest średniej wielkości- około 40 członków+ 10-15 osób z młodzieżowej drużyny pożarniczej. Uczestników miałbym około 20-30 osób. Zrobienie imprezy nawet na szczeblu gminy odpada- jeden stół i jeszcze więcej uczestników znacznie wydłużyłoby turniej. Na razie poprzestanę na tej formule, jaka przedstawiłem. Odnośnie sponsorów, czy firm- jest z tym jak wszędzie problem. Ale spróbuję. Dzięki za pomoc
Józek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat