Zawody

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
scofieldowski
Posty: 20
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 02 maja 2008, 16:55
Lokalizacja: Majdan Ruszowski / Zamość / Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Zawody

Post autor: scofieldowski »

Witam.
Mamy maj, więc zaczyna się czas zawodów strażacko-pożarniczych. Pomyślałem, żeby utworzyć jeden temat, w którym będziemy mogli podzielić się własnymi filmami, zdjęciami, wynikami z zawodów czy też w razie niepewności zapytać się zebranych tutaj druhów. Mówiąc w skrócie, piszmy tutaj o wszystkim co jest związane z zawodami.
Pozdrawiam
Obrazek

sys
Posty: 3
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 14:00
OSP (gm., woj.): Uhowo gm. łapy woj. podlaskie
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: sys »

Witam
Poszukuję książki (instrukcji) do motopompy PO5. Jak ktoś by mógł pomóc w poszukiwaniach to byłbym bardzo wdzięczny. Przygotowujemy się do zawodów i mamy motopompę w częściach. Wszystkim którzy mogli by pomóc z góry serdecznie dziękuję. mój e-mail to sylwio.b@wp.pl.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: Artur »

Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

sys
Posty: 3
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 14:00
OSP (gm., woj.): Uhowo gm. łapy woj. podlaskie
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: sys »

Artur - serdecznie dziękuję. Wprawdzie książka nie przedstawia szczegółów motopompy PO5 ale na pewno pomoże przy jej składaniu i uruchomieniu. Efektami pracy pochwalę się w następnym tygodniu. Taki jest przewidywany czas ukończenia składania motopompy. Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuje.

swx
Posty: 1
Rejestracja: pn 31 maja 2010, 23:42
OSP (gm., woj.): JASŁO, Jasło, podkarpackie
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: swx »

ktoś ma jakieś info na temat zawodów wojewódzkich w woj. podkarpackim ?? Kiedy będą? Bo wiem, że są przełożone z 13 czerwca..ale na kiedy?!

michalziem
Posty: 1
Rejestracja: pt 18 cze 2010, 15:54
OSP (gm., woj.): Źrodła (gm. Tłuchowo, woj. Kujawsko-Pomorskie)
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: michalziem »

Witam, na regulaminie musztry jaki dostałem na zebraniu gminnym przed zawodami sportowo pożarniczymi w domu doczytałem się że coś tam ble ble ble "...a następnie melduje przewodniczącemu podzespołu komisji sędziowskiej gotowość do wykonania ćwiczeń musztry. Po złożeniu raportu podaje komendy..."

Jaki to raport co tam trzeba powiedzie???

przemek7888
Posty: 1
Rejestracja: pt 18 cze 2010, 16:06
Status: Offline

Re: POMOCY

Post autor: przemek7888 »

Pomocy czy może mi ktoś powiedzieć gdzie sie znajduje zawór ssący w motopompie PO5.Chciałbym ją troche ztuningować i jeśli ktoś na ten temat wie coś wiecej niech powie jakim wiertłem rozwiercić ten zawór!Z góry dzięki
Awatar użytkownika

Topic author
scofieldowski
Posty: 20
Rejestracja: pt 02 maja 2008, 16:55
Lokalizacja: Majdan Ruszowski / Zamość / Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: scofieldowski »

przemek7888 pisze:Pomocy czy może mi ktoś powiedzieć gdzie sie znajduje zawór ssący w motopompie PO5.Chciałbym ją troche ztuningować i jeśli ktoś na ten temat wie coś wiecej niech powie jakim wiertłem rozwiercić ten zawór!Z góry dzięki
nie czytalem tego, ale moze tutaj znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie
http://www.flamis.pl/pdf/index.php?show_pdf=242
michalziem pisze:Witam, na regulaminie musztry jaki dostałem na zebraniu gminnym przed zawodami sportowo pożarniczymi w domu doczytałem się że coś tam ble ble ble "...a następnie melduje przewodniczącemu podzespołu komisji sędziowskiej gotowość do wykonania ćwiczeń musztry. Po złożeniu raportu podaje komendy..."

Jaki to raport co tam trzeba powiedzie???

pewnie typu, "zglaszam jednostke OSP ... gotowa do zawodow sportowo pozarniczych bla bla bla"
ale a takie sprawy trzeba sie pytac na spotkaniach wczesniej, tzn u mnie sa tak okolo 2 tygodnie przed zawodami zeby ustalic wszystko, ewentualnie jak tego nie ma u Was to radzilbym udac sie do Komendanta Gminnego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: huragan »

"...a następnie melduje przewodniczącemu podzespołu komisji sędziowskiej gotowość do wykonania ćwiczeń musztry. Po złożeniu raportu podaje komendy..."
O ile dobrze pamiętam, to jak jeszcze mieliśmy musztrę na zawodach, odbywało się to tak:
Przed rozpoczęciem musztry doprowadzasz zespół w kolumnie dwójkowej do miejsca ćwiczeń i po jego zatrzymaniu podajesz następujące komendy:
- w lewo /ew.prawo/- zwrot
- baczność
- równaj- w prawo
- baczność
- Na prawo- patrz
A następnie meldujesz przewodniczącemu podzespołu komisji sędziowskiej gotowość do wykonania ćwiczeń musztry tj:
Podchodzisz, salutujesz
Panie aspirancie (ew.kapitanie, brygadierze) melduję OSP Kąty gotową do ćwiczeń musztry". Przyjmujący powie swoje, Ty salutujesz, wykonujesz w tył zwrot i podajesz komendy :
- baczność
- spocznij
- w tył - rozejść się, itd.

michalmkw
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze 2010, 14:50
Lokalizacja: Maków/Skierniewice
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: michalmkw »

Zna ktos moze termin i miejsce zawodow wojewodzkich w woj.lodzkim??
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: huragan »

w łódzkim odbyły się na razie zawody MDP wg. CTiF w Rozprzy (12 czerwca), a OSP odbędą się w Wągrowcu 11 września.

michalmkw
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze 2010, 14:50
Lokalizacja: Maków/Skierniewice
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: michalmkw »

Na pewno w Wagrowcu? A wiesz moze czy bedzie obowiazywal regulamin z 2006 czy 2010r.?

marcin murlowski
Posty: 52
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 13:22
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: marcin murlowski »

Czy wiadomo juz jaki jest termin i miejsce zawodów krajowych "na mokro", wiem jedynie że będzie to rok 2011.prosze o odpowiedź
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: huragan »

michalmkw - przepraszam za wprowadzenie w błąd.
(W Wągrowcu odbędą się zawody dla woj. wielkopolskiego -> według "Kalendarza Zadań" zatwierdzonego uchwałą Zarządu OW ZOSP RP nr 50/11/2010 z dnia 27.03.2010 r.)
Co do regulaminu, to jak informuje ZOSP RP powinien być stosowany już nowy (na wszystkich szczeblach).

kubus
Posty: 18
Rejestracja: pn 11 mar 2013, 19:23
OSP (gm., woj.): lubuskie krośnienski
Status: Offline

Re: Zawody

Post autor: kubus »

gdzie kupić węże ssawne2.40 na zawody mały strażak wiem tylko czy one sa odpowiednie ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat