Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

light87
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 20:58
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: light87 »

To ty myślisz że zawody CTIF są organizowane nie na terenie naszego kraju ."1986lukasz - CTIF to inna bajka, a tutaj poruszany jest temat zawodów organizowanych w naszym kraju."To życzę powodzenia jak zawody CTIF nie są organizowane na terenie kraju . HEHEHE Poprostu żenada nie wypowiadaj się już bo z każdym zdaniem kompromitujesz siebie i twoja osp z tego co się zorientowałem to Osp Niezdara sama nazwa mówi za siebie .Śmiech na sali HEHE.

mrovka
Posty: 11
Rejestracja: sob 04 mar 2006, 14:55
Lokalizacja: Bojszowy
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: mrovka »

Nie wiedziałem że są tacy strażacy w Polsce jak Ci, którzy wypowiadają się powyżej. Nasza jednostka była pierwszy raz na zawodach wojewódzkich i znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. Dla nas to był sukces, gdyż poprzednio jednostki startujące z naszego powiatu zajmowały miejsca powyżej 15. Mieliśmy szanse na lepsze miejsce, ale zwyczajnie się nie udało, nasza wina.. Ale zauważyłem jedno, a mianowicie odnośnie punktów karnych przy skręcaniu ssawnej. Na odprawie była mowa, że zabronione jest markowanie kluczy, a widziałem jak przynajmniej jedna z końcowych drużyn tylko "stuknęła" kluczami o nasady, nie wykonując ruchu przekręcania. Zobaczymy jak będzie za 4 lata, jeśli uda się nam znowu dostać.
Pozdro dla wszystkich startujących i trochę więcej kultury w wypowiedziach :)

mariuszskarbnik
Posty: 90
Rejestracja: pn 13 lip 2009, 23:45
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: mariuszskarbnik »

Widzę, że kolega light87 chyba nie do końca wie, co to FAQ informatyczne, czy kodeks etyczny członka OSP... Po raz pierwszy na tym forum spotykam się z tak wulgarnymi, przesiąkniętymi sarkazmem wypowiedziami... Wypowiedzi rodem z CB-radia na ruchliwej trasie (o ile w tym momencie nie ubliżam kierowcom). Jeśli kolega light87 się nie zorientował, to raczej nikt z uczestników forum nie jest zachwycony jego pyskówkami... Takie zachowanie nie przystoi członkom OSP... Wydaje mi się, że kolega jest bardzo nadpobudliwy. Jechać z kolegą na akcję, to jak strzelić sobie w kolano jeszcze w garażu... Chłopcze, ogarnij się trochę, bo po przeczytaniu Twoich wypowiedzi wydaje mi się, że wzięli Cię na zawody bo jesteś jak Forrest Gump... Szybko biegasz... i tyle ;)

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: 1986lukasz »

light87 czy ja pisze nie wyraźnie?
Napisałem tylko, że w tym temacie w którym prowadzona jest aktualnie dyskusja poruszany jest wątek zawodów organizowanych w naszym kraju. Nic nie pisałem o tym, że CTIF nie jest u nas organizowane. Polecam Ci troszeczkę się ostudzić i zaczerpnąć świeżego powietrza przed następną nieprzemyślaną wypowiedzią.

light87
Posty: 9
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 20:58
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: light87 »

Kto powiedział ze jestem z jednostki osp Błeszno jestem w osp na obrzeżach Częstochowy .Zwycięstwo należało się tej jednostce .Ssawna jaką zrobili chłopaki z Błeszna na zawodach miała czas 11,8 sekund.Postaram się załatwić film aby to udowodnić.Jest to nasza zaprzyjażniona jednostka i nie pozwolę jej obrażać. Nie umiecie sie poprostu pogodzić z przegraną, dlatego sie tak czepiacie.. Jedyne jednostki które zeszły poniżej 60 sek w sztafecie to właśnie Błeszno i Rogoźnik, jesteście poprostu słabi i tyle. Jeśłi chodzi o bojówkę to Wasza pompa Pana Wyszogrodzkiego coś nie sprostała zadaniu dlatego całe to zamieszanie.

light87
Posty: 9
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 20:58
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: light87 »

Moja jednostka nie jest zasłużona, zajmujemy słabe miejsca w zawodach i dlatego cieszę się że w powiecie częstochowskim jest tak prężnie rozwijająca się jednostka. Pozdrawiam druhów z Błeszna i życzę dalszych sukcesów.

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: 1986lukasz »

Błędem chyba było wdawanie się w dyskusje, ale słysząc takie wypowiedzi, które zostały już edytowane nie można było nie reagować. Tak w ogóle w powyższej dyskusji nikt do zwycięskiej osp nie miał pretensji tylko do sędziów którzy wypatrzyli wyniki zawodów. Sam light87 ma problemy ze sobą bo w pierwszych postach pisze "nasza jednostka", a w pozostałych że to zaprzyjaźniona OSP. Ale nie w tym rzecz. A mianowicie w tym, że chłopak chyba był na innych zawodach bo pisał, że tylko 2 osp zeszły z czasami poniżej 60s na sztafecie co jest nie prawdą. Na tym wszelka dyskusja, obraźliwe i wulgarne wypowiedzi w moim i innych użytkowników kierunku powinny się zakończyć.

xXx
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 maja 2008, 18:29
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: xXx »

light87 zapoznaj się lepiej z poszczególnymi wynikami zawodów, a dopiero potem się wypowiadaj, bo swoją niewiedzą ośmieszasz się! Sztafetę poniżej 60 s. miała jeszcze Niezdara i Siemonia jak coś. Na filmiku z zawodów liczyłem na stoperze i gdyby Niezdara nie miała paru drobnych błędów to spokojnie mieliby czas bojówki 32-33 s. Jeśli policzyć to na I rocie mieli wodę już po 30 s. dodaj 2-3 sek. na II rotę i wyjdzie Ci czas jaki mogli osiągnąć - więc najpierw "light87" się zastanów a potem się wyśmiewaj ze swojej głupoty i chamskich wypowiedzi. Jeśli wszyscy druhowie z twojej jednostki mają takie podejście jak ty to współczuję!

Jeśli chodzi o pompę od Pana Wyszogrodzkiego to OSP Błeszno również miała jego pompę i "cudów" nie pokazali!

Co do chłopaków z Niezdary to kibice docenili ich na zawodach gorącym dopingiem, co dało się usłyszeć. Pozdrawiam Ludzi z Niezdary, bo to naprawdę bardzo mili i koleżeńscy ludzie :)

Jeden z użytkowników bardzo trafnie cię ocenił light87 "Chłopcze, ogarnij się trochę, bo po przeczytaniu Twoich wypowiedzi wydaje mi się, że wzięli Cię na zawody bo jesteś jak Forrest Gump... Szybko biegasz... i tyle "

murlo9
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 paź 2010, 22:35
OSP (gm., woj.): OSP Raszowa gm. Leśnica woj. Opolskie
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: murlo9 »

Według mnie w każdym województwie jest jednostka faworyzowana przez sędziów. Jeżeli nie popełnią jakichś karygodnych błędów to punktów karnych nie dostają.

stiger
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 19:23
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: stiger »

cóż za świetna umiejętność edytowania postów , light gratuluje !!!

hanys514
Posty: 4
Rejestracja: wt 12 paź 2010, 22:42
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: hanys514 »

Woj. zachodniopomorskie
OSP Ostrowice 96.09 (59.49 36.60)

Topic author
dreamteam
Posty: 9
Rejestracja: pt 01 paź 2010, 18:48
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: dreamteam »

Woj. Podlaskie
Gr. A - OSP Rudka 99,80 (38,71+61,09)

Woj. Podkarpackie
Gr. A - OSP Jabłonica Polska 96,46 (35,55+60,91)

Woj. Kujawsko-Pomorskie
Gr. A - OSP Bierzgłowo 100,47 (42,44+58,03)

intelo
Posty: 2
Rejestracja: śr 13 paź 2010, 16:31
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: intelo »

przepraszam bardzo ja również mogę udowodnić błąd polegający na przewróceniu plotka przez koleżanki z Błeszna, ale myślę ze nie o to w tym chodzi. Uczymy się ratować życie ludzkie i to ze niektóre drużyny uczą się tego w sposób nieudolny ich sprawa.
Ale jeśli chodzi o sama organizacja zawodów, to również popieram wypowiedzi powyżej. Na myśl mi nie przyszło ze w takiej szkole, do której każdy chce się dostać, można pokazać totalny brak klasy, przykro mi ze taka szkoła, ośmieszyła się przed tyloma ludźmi.
Jeden plus tego wszystkiego co wydarzyło się w sobotę jest taki, ze wszyscy dookoła wiedza jak wyglądają prawdziwe wyniki.
Na zawodach nie raz słyszałem jak gratulowano pierwszego miejsca OSP Potępa, która według organizatorów zdobyła drugie miejsce.
Gdy moja drużyna wygrała zawody powiatowe, płakała ze szczęścia, jak byśmy wygrali te zawody cieszylibyśmy się niezmiernie dlaczego drużyny z Błeszna nie potrafiły cieszyć się z wygranej ?

xtravaganza
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 paź 2010, 18:06
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: xtravaganza »

Witam! Tak czytam i czytam te wszystkie wypowiedzi i sam już nie wiem o co tu chodzi? Każdy z Państwa którego zawody rozczarowały i uważają że zostali przez sędziów skrzywdzeni a to tym że dostali niesłusznie punkty karne w swoich startach a to że drużyny przeciwne ich nie dostały lub biegły w nieregulaminowym umundurowaniu, mówi że może wszystko to udowodnić! Jak na razie według mnie została wyjaśniona jedna sprawa a mianowicie umundurowanie Osp Błeszno ponieważ w regulaminie istnieje stosowny zapis a mianowicie "kombinezon". Skoro piszą Państwo o kulturze i regulaminie forum to chyba jest też tam zapis o nie oczernianiu innych i nie wprowadzaniu w błąd osób trzecich! A tak właśnie się dzieje skoro mowa jest o tym że płotek został przewrócony jednak nikt nie udowodnił tego! Skoro tak było proszę o konkrety,fakty! A nie tylko puste słowa pod osłoną internetu, ponieważ to forum jest dostępne dla ludzi z całego świata jest to jawne oczernianie i wprowadzanie w błąd kogoś kto tam nie był! Przykry był też fakt wygwizdania i nawet wulgarnego wyzywania drużyny wygranej! Jeśli ktoś został po zawodach kilka minut dłużej niż po ogłoszeniu wyników to można było zaobserwować Zwycięskie drużyny na środku boiska w kółku skaczące i śpiewające! Reasumując na każdych zawodach zdarzają się błędy większe lub mniejsze tak to już jest nikt nie jest nie omylny! Ale jeśli chodzi o kulturę wypowiedzi to naprawdę najpierw pomyślmy dwa razy zanim coś napiszemy bez pokrycia i spójrzmy na siebie a nie tylko na drugiego. Pozdrawiam i Życzę wszystkim Powodzenie w działaniach bojowych jak i sportowych! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Re: Zawody Wojewódzkie OSP 2010

Post autor: Sławko »

,,light87'', alijaz ,,xtravaganza'' :D . Nie, no żartowałem :lol: Chcę tylko zwrócić uwagę na pierwszy post tego wątku:
Wątek ten zakładam, aby uzyskać czasy zarówno ćwiczenia bojowego jak i sztafety pożarniczej jednostek, które są MISTRZAMI poszczególnych Województw. Myślę, że nie tylko mnie to interesuje Pozdrawiam i czekam na wpisy
Jakie są zawody, każdy widzi i każdy ma swoje zdanie na ten temat. Dlatego zostańmy tu przy wynikach, a jak chcecie analizować poszczególne zawody to załóżmy osobny wątek. W dobie ogólnej waśni i kłótni wyciekających z mediów wręcz falą powodziową, niektórzy naprawdę mają już dość czytania takiego ujadania jeden na przeciw drugiego.
PZDR
PS. Nikogo nie mam zamiaru urazić.Szczerze. :wink:
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat