ORLEN wspiera strażaków

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

fire45
Posty: 268
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: fire45 »

marten10 pisze:Tak kolego należy wypełnić wniosek dla osób prawnych,pamiętaj o dołączeniu aktualnego odpisu KRS-u.Potem tylko czekać i być dobrej myśli.
Musi być aktualny?

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: marten10 »

Tak musi być aktualny jeśli wyślesz stary to i tak poproszą cie o dostarczenie aktualnego odpisu trochę to upierdliwe ale z tego co wiem to odpis jest ważny kilka miesięcy chyba około sześciu

damian44
Posty: 33
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 13:26
OSP (gm., woj.): Pecna Mosina Wielkopolskie
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: damian44 »

Chłopaki warto pisać Mnie się udało za 2 podejściem dostać dofinansowanie:)

naczelnik Artur
Posty: 3
Rejestracja: pn 30 sty 2012, 19:26
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: naczelnik Artur »

Koledzy Druhowie mam pytanie czy jednostki osp ktore nie sa w KRSG moga strazac sie o wsparcie przez Orlen czy nie??

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: dh.michal »

j_piechowski pisze:Odstąpię trochę od tematu i zaproszę do zajrzenia na strony: http://www.sztukawina.pl oraz http://www.scottishhouse.pl :)
Czy wymienione przez Pana sklepy internetowe przekazują alkohole, bądź zakupują jakiś sprzęt dla OSP?
Jeżeli nie to ta strona nie jest do umieszczania reklam, a zwłaszcza w tematach do tego nie przeznaczonych.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: wujo2010 »

naczelnik Artur pisze:Koledzy Druhowie mam pytanie czy jednostki osp ktore nie sa w KRSG moga strazac sie o wsparcie przez Orlen czy nie??
też mnie to interesuje

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: dh.michal »

Jednostki z poza KSRG zawsze starać się mogą a czy dostaną to już inna sprawa, ja nie jestem w KSRG i ostatnio wysyłałem wniosek i zadzwonili że wnioski będą rozpatrywane w 4 kwartale. Nic nie mówili że nie jestem w KSRG to nie będą rozpatrywane. Więc raczej są rozpatrywane.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

mały z małych
Posty: 20
Rejestracja: śr 16 lut 2011, 00:32
OSP (gm., woj.): Opatów, Śląskie
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: mały z małych »

Dostał ktoś dotacje rzeczową w 2011r Czy były to tylko czeki pod koniec roku? (pomijamy zabawki na festyn)

OSPAdrianCzWK
Posty: 14
Rejestracja: pn 09 lut 2009, 22:04
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: OSPAdrianCzWK »

Witam.
Mam małe pytanie czy ORLEN po przekazaniu dotacji na daną OSP nie wymaga później potwierdzenia na co zostały przekazane pieniądze?

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: Sernik »

Witam, jednostki z poza KSRG dostają dotację, gdzieś wyczytałem że kwota na jedną OSP nie może przekroczyć 10.000 zł. ale nie wiem czy to jest prawda, po otrzymaniu dotacji wymagane jest aby się rozliczyć czyli przedstawić rachunki, faktury na zakupiony sprzęt inaczej będziemy zmuszeni zwrócić darowiznę. Wygląda to mniej więcej tak: piszesz wniosek, jest rozpatrywany, otrzymujesz dotację, otrzymujesz umowę którą po podbiciu i podpisaniu odsyłasz, przelewają CI kasę, kupujesz za to sprzęt o jaki pisałeś (np. jak pisałeś o zakup pompy to masz kupić pompę ale jak Ci zostanie kasy bo sklep Ci zrobił rabat i dokupisz 3 węże to nic się nie stanie byle byś wykorzystał całą dotację bo będziesz musiał zwrócić różnicę), po zakupie przysyłają Ci jeden egz umowy który uzupełniasz o faktury i rachunki i jesteś rozliczony. Powodzenia !

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: marten10 »

Dokładnie tak nasza OSP dwa razy dostała darowiznę pieniężną z Fundacji Orlenu'' Dar Serca'' najlepiej jest pisać na konkretną rzecz ja pisałem na mundury które w między czasie kupiłem przed otrzymaniem darowizny zadzwoniłem i poprosiłem żeby na umowie wpisali zakup sprzętu p-poż,nie było żadnego problemu tam pracują naprawdę przychylni ludzie dla OSP co muszę powiedzieć rzadko się zdarza

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: fire45 »

A ja mam pytanie związane z kwestią wydania pieniędzy.
Czy otrzymując pieniądze powiedzmy w listopadzie 2012 roku, trzeba je jeszcze w tym samym roku wydać?

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: marten10 »

W 2011roku 28 listopada było w płocku przekazanie darowizn,umowę dostaliśmy pod koniec grudnia a kasę na koncie mieliśmy w styczniu tego roku,pieniążki już wydaliśmy.Teraz czekam aż przyślą druk do rozliczenia darowizny zazwyczaj trzeba się rozliczyć w przeciągu trzech miesięcy więc za długo pieniądze na koncie nie poleżą.

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: Strefa998 »

Oj Panowie Panowie, Fundacja PKN Orlen wspiera zarówno jednostki będące w systemie jak i te które w nim nie są.
Dotacje oscylują na poziomie około 3-5tys zł o więcej trudno.

Dotacje otrzymane w I , II i III kwartale rozliczane są do końca roku, z kolei te z IV kwartału rozliczone muszą byc do końca I kwartału kolejnego roku.

Rozliczenie polega na wypełnieniu oświadczenia załączonego do umowy oraz przedstawenia faktur, zgodnych z umową dotacji.
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: ORLEN wspiera strażaków

Post autor: dh.michal »

Strefa998 pisze:Oj Panowie Panowie, Fundacja PKN Orlen wspiera zarówno jednostki będące w systemie jak i te które w nim nie są.
Dotacje oscylują na poziomie około 3-5tys zł o więcej trudno.

Dotacje otrzymane w I , II i III kwartale rozliczane są do końca roku, z kolei te z IV kwartału rozliczone muszą byc do końca I kwartału kolejnego roku.

Rozliczenie polega na wypełnieniu oświadczenia załączonego do umowy oraz przedstawenia faktur, zgodnych z umową dotacji.
A kolega skąd ma takie informacje? Bo jak już wspominałem to do mnie zadzwonili i powiedzieli że wnioski są rozpatrywane w IV kwartale. Więc skąd informacja że i w I,II,III też?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat