WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

w tym roku jest na razie na plusie :D

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: sloikk »

wujo2010 pisze:w tym roku jest na razie na plusie :D
hahahaha
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

dobra , dawajcie te sposoby na nie zamarzanie wody w beczce i autopompie ... :idea: bo mrozy jednak kiedyś chyba przyjdą :(
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Witam ,nawiązując do mojego wątku z ubiegłego roku odnosnie spuszczania wody w okresie zimowym to pojawił sie taki problem w jednej z jednostek że gdy nalali wody na wiosnę do zbiornika okazało sie że zbiornik ,,zjadła rdza''.Mówiąc jasno zbiornik do wymiany,i tu pojawiły sie koszty ok 6 tyś zł za co oczywiscie zapłaciła gmina.Chyba poszli po rozum do głowy bo w tym roku jeszcze nie pojawiło sie żadne pismo odnosnie spuszczania wody na zime.
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: strazak102 »

No dobrze. A co z jednostkami nie będącymi w systemie i nie posiadającymi ogrzewanych garaży albo ich w ogóle nie mających. Moja jednostka np. tak ma. Jako naczelnik spuściłem wodę, bo nie chcę, żeby mi rozsadziło pompy, przewodów i zbiornika. Ale wiem również, jaki może być skutek na wiosnę ze zbiornikiem, że może pojawić się jakaś dziurka. Może macie jakieś preparaty do zabezpieczania wnętrz zbiorników?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

jakaś farba okrętowa może :?: ja nawet jak wode spuszcze u siebie w OSP i pootwieram zawory pod pompą ,to zdarza sie że autopompa zamarza i tak i wtedy jest problem. Dla mnie to głupota . ale z rzadącymi nie wygrasz :?
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: strazak102 »

Myślę, że większość wybierze mniejsze "zło" dla samochodów
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Kolego my też nie mamy ogrzewanego garażu ale skoro niema nakazu spuszczania wody to wstawiam piecyk elektryczny i grzeje ,rzecz jasna nie do przesady tak aby utrzymac +2 aby woda nie zamarzła.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

a co z rachunkiem za prąd ? ile wam wyszło w poprzednim sezonie?
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: kamil237 »

Ludzie co jest z Wami?!
Nie macie wody na samochodach = nie jesteście w stanie podjąć skutecznych działań gaśniczych w jak najkrótszym czasie. Bo ile trwa zatankowanie zbiornika minimum 2,5 tys. o ile hydrant nie zamarzł ??
Kur** ja widzę jedno wyjście: Dzwonie do MSK/PSK i wycofuje jednostkę bo przecież straż bez wody nie może normalnie działać. To tak jakbyście powiedzieli: mamy dobry samochód tylko żeby go odpalić ktoś musi nas pociągnąć. I mamy czas wyjazdu minimum 15 minut jak szczęście dopisze. Jak wszystkie jednostki na gminie wycofają pojazdy z podziału to może gmina pójdzie po rozum do głowy. Bo takie kombinowanie moim zdaniem nie ma sensu.
U nas w ostatnią zimę tez w nowych garażach nie było porządnego ogrzewania ale postawiliśmy 7 grzejników + nagrzewnica na włączniku czasowym i było minimum +10 i nikt z gminy nam słowa nie powiedział że rachunek za paliwo i prąd za duży. Teraz mamy już założone ogrzewanie gazowe i w garażach ustawiliśmy +15 i jest fajnie. Jak coś robimy to sobie podkręcamy temperaturę. Nikt się nie czepia.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

wujo 2010 grzałem w ostatnią zime pomimo nakazu spuszczenia wody,,oczywiscie nie spusciłem'' bo to jest nasz piorytet gotowy zawsze i wszedzie ,rozliczyłem licznik i cisza nie było kłopotów.Dzis mówie z całą stanowczoscią NIE nie spuszcze wody.

o.s.p.
Posty: 41
Rejestracja: wt 26 kwie 2011, 08:03
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: o.s.p. »

to normalne jak wody nie ma w zbiorniku to trzeba wycofać auto z podziału bojowego

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: karol1118 »

Witam w naszej OSP sa dwa GBA i woda nie jest spuszczana kilka lat temu spuściliśmy a potem trzeba bylo zawory 2 wymienic. W tamtym roku zima byla mrozna i na ogrzanie dwóch garaży piecem akumulacyjnym gmina wydala jakies 950zl. piec byl tylko włączony jesli temp. spadala ponizej -15. i utrzymywala sie kilka dni. gdy bylo cieplej nie bylo takiej potrzeby temp. byla na plusie . Garaz murowany 1.5pustaka bez steropiany welbunek ocieplony wata 15cm. drzwi metalowe w srodku cienki steropian. okna pcv.Wojt marudzil ze duy rachunek byl ale niech sobie marudzi.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

nimonit
Posty: 3
Rejestracja: wt 03 sty 2012, 11:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: nimonit »

moim zdaniem woda winna być w samochodzi cały czas bo pożar nie będzie czekał aż woda znajdzie się w zbiorniku.
Chyba, że to dom polityka który takie nakazy wydaje to spokojnie można napuszczać nawet z krany:)
ja właśnie płakałem. Nie po wierzchu. Czułem coś takiego, jakby z drugiej strony moich oczu łzy do wewnątrz mnie spływały. Doświadczył pan może takiego płaczu? części agd
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czester0 »

Jeżeli zdarzy się jakiś pożar ze skutkiem śmiertelnym to Wasz Wójt pójdzie siedzieć , chyba , że takiego polecenia nie dał Wam na piśmie i to ktoś z Was beknie. Czytając Wasze posty jestem zszokowany. Co robicie gdy włączy się syrena? Jedziecie tankować do hydrantu? Przecież to się nadaje do prokuratury. Gmina musi dać pieniądze na ogrzewanie części operacyjnej [ garaż , biuro]
Co na te praktyki mówi Stanowsko Kierowania PSP , przecież to jawne łamanie prawa. Napisz z jakiej miejscowości jesteście.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat