WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Witam wszystkich zainteresowanych sprawą wody w zbiorniku w okresie zimowym.Nasza Gmina nie należy do bogatych w związku z powyższym w ostatnich latach pojawia się pismo od P.Wójta Gminy o nakazie spuszczenia wody z auta bojowego danej jednostki ,oczywiście jest to związane z kasą ,bo chodzi o ogrzewanie garażu ,za co koszty ponosi Gmina.Wiem z doświadczenia że nie wszystkie jednostki robią to co jest nakazane .Według mnie mają racje nie stosując się do wytycznych ponieważ zagrożenie PPOŻ w okresie zimowym jest tak samo wysokie jak latem.Wiem też że te jednoskti ,,ci nie posłuszni"nie pociągają za sobą kosztów ogrzewania garażu a wiec nasuwa się pytanie jak to robią .W związku z powyższym mam pytanie:
1.co zrobić aby woda w aucie bojowym nie zamieniła się w LÓD ?
2.czy P.Wójt ma takie prawo nakazując spuszczenie wody ?
Proszę o wypowiedzi w tej sprawie.

Strazakosp998osp
Posty: 82
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: Strazakosp998osp »

Witam druha u mnie nie spuszczamy wody a ogrzewamy elektrycznie 2 garaże według mnie wójt nie może kazać spuszczać wody gdyż auto ma być gotowe do wyjazdu w każdej porze dnia i natychmiastowy wyjazd bo wiadomo chodzi o czas wyjazdu a napełnianie zbiornika w czasie alarmu nie spotkałem się z czymś takim
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: podymacz »

Ludzie! Przecież to jakaś kpina!!!!! Pojazdy ratowniczo - gaśnicze, bez wody? :shock: Jak jest wyjazd do pożaru, to szybko tankujecie się, np. z zamarzniętych hydrantów, tak? Napisz kolego gdzie są takie obyczaje, a osobiście napiszę list w tej sprawie do Twojego Wójta! GMINA MA OBOWIĄZEK UTRZYMANIA GOTOWOŚCI BOJOWEJ JEDNOSTEK OSP NA JEJ TERENIE!!!!!!!!

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: kronikarz »

W mojej OSP aby obniżyć koszty energii elektrycznej garaże są prawie nie ogrzewane ale dla pewności aby woda w zbiorniku nie zamarzła mamy taki patent że do zbiornika mamy włożoną grzałkę taka jaką stosuje się w akwarium. Stosujemy to już od kilku lat i się sprawdza.

kola
Posty: 9
Rejestracja: czw 18 lis 2010, 21:51
OSP (gm., woj.): siedlisko lubuskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: kola »

myślę że tego tematu nie powinno być bo można przytoczyć wiele przykładów po co piła jak będzie potrzebna to się kupi
po co hydranty jak można zatankować na jeziorku, itd. bez końca co jest ważniejsze ochrona ppoż czy oszczędności wójta, po co wójt jak jest sołtys.

marcin OSP
Posty: 111
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: marcin OSP »

U nas nas w gminie spuszczanie wody ze zbiornika na zimę to coś normalnego tylko jednostki włączone do KSRG ogrzewają garaże na własną rękę. Nawet na manewrach gminnych które były niedawno przypominali o spuszczeniu wody i innych płynów z samochodów żeby nic nie zamarzło
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: podymacz »

Nie mogę w to uwierzyć, co piszecie panowie. To podważa sens istnienia OSP. Jeżeli w zimie jesteście unieruchomieni, to niedługo wpadną na pomysł, żeby nie wyjeżdżać też latem? Naprawdę trudno mi w to wszystko uwierzyć..... :shock:

marcin OSP
Posty: 111
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: marcin OSP »

My jesteśmy włączeni do KSRG i ogrzewamy grzejnikiem elektrycznym na własny koszt ale przy większych mrozach wylewamy wodę z GCBA a staramy się ogrzać tylko jeden garaż gdzie stoi GBM, chociaż przy mrozach po - 15 co w zeszłym roku nas nawiedziły nawet dołożone grzejniki nie dały rade i do czasu kiedy mróz nie zelżał musieliśmy z obawy przed zamarznięciem opróżnić i GBM.

jacekm
Posty: 54
Rejestracja: pt 10 lut 2006, 21:52
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: jacekm »

Witam wszystkich..

Druhowie !!! Czytając wasze uwagi , zastanawiam się w jakich garażach stoją te samochody (chyba że w blaszakach :shock: )
Moja jednostka posiada dwa samochody na których są zbiorniki z wodą (Mercedes-1800l oraz VW LT-35 300l
i nie zdarzyło nam się by nawet przy temperaturze -15 spuszczać wodę (ogrzewamy dwoma piecami akumulacyjnymi).
a koszty za ogrzewanie ponosi Gmina :!: .
Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią "podymacza" GMINA MA OBOWIĄZEK UTRZYMANIA GOTOWOŚCI BOJOWEJ
JEDNOSTEK OSP.nawet tych które nie są w KSRG.
Również nigdy nie spotkaliśmy się z pismem z U.G.żeby na czas zimowy spuszczać wodę z samochodów.
Czarny 92 pismo od twojego Wójta jest bezpodstawne, i daje odczucie, że gość nie jest zorientowany i nie wie
co czyni :?: .

Pozdrawiam i zapraszam na naszą str. www.ospkobylany.strazacy.
Jacek Macałka Prezes.

jacekm
Posty: 54
Rejestracja: pt 10 lut 2006, 21:52
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: jacekm »

jacekm pisze:Witam wszystkich..

Druhowie !!! Czytając wasze uwagi , zastanawiam się w jakich garażach stoją te samochody (chyba że w blaszakach :shock: )
Moja jednostka posiada dwa samochody na których są zbiorniki z wodą (Mercedes-1800l oraz VW LT-35 300l
i nie zdarzyło nam się by nawet przy temperaturze -15 spuszczać wodę (ogrzewamy dwoma piecami akumulacyjnymi).
a koszty za ogrzewanie ponosi Gmina :!: .
Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią "podymacza" GMINA MA OBOWIĄZEK UTRZYMANIA GOTOWOŚCI BOJOWEJ
JEDNOSTEK OSP.nawet tych które nie są w KSRG.
Również nigdy nie spotkaliśmy się z pismem z U.G.żeby na czas zimowy spuszczać wodę z samochodów.
Czarny 92 pismo od twojego Wójta jest bezpodstawne, i daje odczucie, że gość nie jest zorientowany i nie wie
co czyni :?: .

Pozdrawiam i zapraszam na naszą str. www.ospkobylany.strazacy.pl
Jacek Macałka Prezes.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: pudzian7771 »

witam wszystkich
bardzo zainteresowało mnie to co tu jest napisane zastanawiam sie czy osoba która takie coś nakazuje jest spełna rozumu i czy wie do czego służy ten środek gaśniczy, a nastepna sprawa to zastanawiam sie co na to PSP a wszczególnosci KOMENDANT POWIATOWY u nas nigdy by nie dopuścił sie do podjęcia takiej decyzji a po drugie komendant powiatowy PSP nigdy by na to nie pozwolił. U nas pamientam był tylko raz taki przypadek ale to nie z winy władz ani strażaków poprostu straż była podłączona do kotłowni a palacze zaniechali swojich obowiązków a był to okres przejściowy w gminach i było brak kasy ale nie trwało to długo, tam gdzie nie ma ogrzewania CO jako zarząd postanowiliśmy zakupić piecyki metalowe i kierowcy którzy są na etatach są zobligowani do palenia w nich a opał jest opłacany przez urząd gminy pozdrawiam was :?

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: Józek22 »

u nas sa zakupione 2 piece gazowe przenośne,takie z butlami na propan-butan i obowiązkiem kierowcy który jest na etacie,jest pilnowanie żeby wody nie złapało czyli odpalanie tych piecyków,zresztą,pomaga mu w tym prezes bo blisko mieszka,a wody nie mieliśmy w zbiorniku tylko wtedy,kiedy robiliśmy remont zbiornika bo zaczął przeciekać,za gaz płaci gmina
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Kolego ,,kronikarz'' wodę w zbiorniku to może i tak ogrzejesz ale największy problem to autopompa,to tam najbardziej ciągnie mróz,jak zamarznie to tylko raz i szkoda gadać bo tam woda nie ma się gdzie rozprężyć,natomiast w zbiorniku ma gdzie zwiększyć swoją objętośc.Zobaczymy jak na razie nie otrzymaliśmy jeszcze pisma o spuszczeniu wody i ogrzewamy garaż.

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: kronikarz »

Tak jak już wcześniej napisałem aby obniżyć koszty energii elektrycznej utrzymujemy tylko dodatnią temperaturę. Nie przesadzamy z ogrzewaniem całej remizy np. 15 czy 20 stopni. Jest na plusie. Ale dla pewności dodatkowo zabezpieczamy jeszcze wodę w zbiorniku. Jest to tylko nasza inicjatywa i nikt tak jak innym nie nakazał spuszczania wody. Decyzja naszych władz w UM jest jednoznaczna jednostki muszą być gotowe do działań. Sami strażacy widząc starania naszych urzędników o bardzo dobre dbanie o jednostki podejmują starania aby utrzymanie OSP nie było bardzo kosztowne. Jeżeli mamy możliwość np. zabrać powalone w czasie wichury drzewo to zabieramy na opał i nie zawsze dla swojej OSP ale na przykład dla jakiejś szkoły lub innej instytucji podlegającej pod gminę. Jest to wspólne dbanie o dobro całej gminy.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Witam ponownie jak widzicie pojawił się nowy wątek :Straż pozarna przyjeżdża do pożaru bez wody w beczce! i podobna sytuacjia jest u nas,na szczęscie my mamy jeszcze wodę .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat