WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: marcinas7majster »

Czytam te wpisy i nie chciałem się wypowiadać, bo aż przykro się robi, że jednostki mają takie problemy z ogrzewaniem. Ale również jestem tego zdania, że jest to niedopuszczalne, żeby spuszczać wodę ze zbiorników. Konkretnie trzeba uderzyć do Urzędów Gmin ze stosownymi pismami popartymi podstawami prawnymi, a nie przyjmować potulnie rozkazy włodarzy naszych gmin. Jak nie pomoże, to poprosić o interwencję Komendanta Powiatowego PSP. Trzeba coś z tym zrobić, bo spuszczanie wody mija się z celem. A jeśli na prawdę nic się nie da zrobić, bo gminy nie stać na ogrzewanie, to wtedy niech pisemko odpowiednie przygotują, że nie ma wody, nie ma ogrzewania i biorą wszystko na siebie.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czarny92 »

Druhowie ,w zeszłym tygodniu byłem na zebraniu zarządu i nikt nie wspomniał o spuszczaniu wody ze zbiornika .Tylko tu należy zadać pytanie dlaczego ? to że mamy zimę jaką mamy, czy też wydatek zeszłoroczny związany z wymianą zbiornika czegoś nauczył,tego nie wiem .W każdym razie pisma nakazującego spuszczenie wody ze zbiornika w tym roku nie ma ,,może jeszcze nie ma "zobaczymy,pozdrawiam
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

Dzisiaj w Faktach tvn było o tym jak się kończy , brak ogrzewania w remizie . Mam nadzieje że gminy to przemyślą zanim dojdzie do tragedii

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: karol1118 »

Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

a tu jak wójt chce jednostke zlikwidować za brak ogrzewania i decyzje zarządu gminnego o spuszczeniu wody
http://www.interwencja.polsat.pl/

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: karol1118 »

Koledzy jak tam u Was ogrzewanie daje rade w te mrozy i jakimi sposobami grzejecie. Bo u nas na garażach tylko 1.5'C a piecyk na okraglo zalaczony.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: czester0 »

Materiał Interwencji jest żenujący.Nie pokazano problemu na lini Gmina - OSP , tylko za wszystko obciążyli strażaków. Czemu nikt nie powiedział , że obowiązkiem Wójta jest finansowanie działalnści operacyjnej , w tym ogrzewania garażu. Pytanie prowadzącej czy do gaszenia trawy potrzebny jest samochód za 170000 zł też już ukierunkowane. Ja oddał bym ich do sądu za brak rzetelności dziennikarskiej. Najlepiej o wszystko co złe oskarżyć OSP i wnioskować żeby się rozwiązali. Paranoja

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: karol1118 »

Mnie najbardziej w tej sytuacjii denerwuje to ze jest tyle krzyku ze niema wody . Tylko nikt nie powie czy nawet jesli by przyjechali po 5minutach gdzie pozar pewnie juz byl rozwinięty ile ugasili by dwustoma litrami wody,pewnie gdy woda by po chwili sie skonczyla byla by dyskusja ze wyjechali ale bez wody
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: artur_wyszonki »

Tęz troche mi szkoda tych druchów, ale mogli działać, mieli obok hydrant i staw, troche jest tez ich winy. niepotrzbny ten rozglos, my mamy GCBA bez wody w zime i tylko sie modlimy zeby nam sie cos takiego nie przytrafilo...

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: karol1118 »

Dzis zrobilem inspekcje w garażach tem. niby +2 a zawory z tylu auta i autopompa połapały nie mozna ruszyć .Włączyłem dodatkowe piecyki i chyba jak odmarznie to spuszczę wode i wycofam auta z podzialu dopoki mroz nie zelzeje bo 2 piece nie wyrabiaja. A nie bede ryzykowal by co popekalo >Nawet jesli bede mial +2 wode to po kilku minutach jak wyjazde z garazu wszystko znowu zamarznie. I po dojechaniu na miejsce nie podam wody . Niestety ale nie mamy ogrzewanego przedzialu autopompy.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: kulek44 »

Witam druhów, przed remontem naszej jednostki też obawialiśmy się o wodę w zbiorniku,tyle że u nas w tym wypadku gmina naliczała za miesiąc ogrzewania 3 garaży w tym dwóch dużych prawie 9 tys za miesiąc. Obecnie nasza jednostka została wyremontowana,kaloryfery wymienione z żeliwiaków na te bardziej cywilizowane(po prostu jest ich więcej rozmieszczonych). Na stan obecny wysokość ogrzewania wynosi 3,6 tys zł .Aczkolwiek przykręciliśmy ostatnimi czasy kurki do minimum i?? Najlepszym rozwiązaniem okazał się styropian grubości 12' .Nawet przy minimum w samych garażach jest gorąco chodząc w takie mroźne dni nawet gdy jest po -20 . I właśnie tu jest ten problem dla druhów którym współczuje,ale jeżeli jest ta możliwość walczcie o przynajmniej ocieplenie remizy zewnętrznej elewacji dużo pomaga.
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

Dziękuje Kulek 44 za zrozumienie, bo przecież jednostki bez ogrzewania nie walczą o to żeby druchowie mieli ciepło , tylko o to żeby ich gminy zapewniły im gototowowość bojową .Oczywiście dla bezpieczeństwa mieszkańców :|

zielu900
Posty: 117
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: zielu900 »

A u mnie to wygląda następująco,remiza została wybudowana w 2010r do chwili obecnej nie jest oficjalnie przejęta....
Brak prądu i ogrzewania.Los chciał że jestem naczelnikiem oraz sołtysem więc w odpowiedzi na brak reakcji gminy na ową sytuacje poprowadziliśmy prąd ze świetlicy wiejskiej,a teraz na temat: w remizie(garaż i pomieszczenie gospodarcze) chodzą non stop 2 grzejniki elektryczne i 2 piecyki gazowe ok 8 butli na miesiąc,temperatura w garazu 7 stopni w pomieszczeni gosp. 14 stopni,zostałem wezwany do gminy w celu wyjaśnienia ,,tak dużego zużycia gazu,,wytłumaczyłem o co chodzi,nie pomogło....zapytałem się czy temat remizy która przez 1,5 roku nie została przejęta przez strażaków zainteresuje media? W odpowiedzi usłyszałem ,,dobra,dobra ogrzewajcie" Na zebranie sprawozdawcze zaprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy,wyłączyliśmy ogrzewanie temp.1 stopień i spadała,zapowiedzieliśmy że z rachunkami z naprawe motopompy i zbiornika bardzo szybko zgłosimy się do gminy.Pani Burmistrz stwierdziła że mamy grzać aby było tak jak powinno być.To nasz przykład,polecam zaprosić i niech se sami posiedzą przy -1 czy więcej,a nie wyobrażam sobie wozu bez wody nawet w zime!!! Sadze.pożary itp.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: wujo2010 »

zielu 900 jesteś sołtysem , masz możliwość przekonania mieszkańców do wydania np. fundfuszu wiejskiego na straż ,to dobrze :) u nas jak padł pomysł dołożenia do remontu wozu strażackiego : były takie teksty- gmina powinna finansować remont albo im szybciej sie rozleci ,tym lepiej kupią nowy :shock: a pieniądze poszły na lampy przy drodze (lampy ,które powinny być finansowane z budżetu gminy) nie jest lekko , ale jesteśmy uparci i wkońcu sami zfinansujemy ogrzewanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: WODA W ZBIORNIKU- OKRES ZIMOWY

Post autor: GLM »

wujo2010 pisze:zielu 900 jesteś sołtysem , masz możliwość przekonania mieszkańców do wydania np. fundfuszu wiejskiego na straż ,to dobrze :) u nas jak padł pomysł dołożenia do remontu wozu strażackiego : były takie teksty- gmina powinna finansować remont albo im szybciej sie rozleci ,tym lepiej kupią nowy :shock: a pieniądze poszły na lampy przy drodze (lampy ,które powinny być finansowane z budżetu gminy) nie jest lekko , ale jesteśmy uparci i wkońcu sami zfinansujemy ogrzewanie. Pozdrawiam
Masz racje funduszem sołeckim rządzą mieszkańcy , tylko przez głosowanie na takim zebraniu można wyrwać kasę na OSP tylko przed zebraniem trzeba przekonać mieszkańców żeby tak zagłosowali ( namówić) a od lam to gmina jest jak d. od sr.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat