Sponsorzy dla OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Sponsorzy dla OSP

Post autor: podymacz »

Witam.
Chciałbym się Was poradzić, jak wygląda w waszych jednostkach sprawa pozyskiwania sponsorów. Jak ich zachęcacie, co im proponujecie w zamian itp. Ja od dłuższego czasu zajmuje się amatorsko marketingiem w mojej jednostce, ale idzie mi to strasznie ciężko. Przedsiębiorcy jakoś dziwnie nas traktują. Przypuszczam, że tak się muszą czuć wyznawcy pewnej wiary, którzy chodzą po domach i próbują nawracać ludzi.... :wink:
A tak poważnie, to doradźcie coś, bo chciałbym stworzyć pewną grupę wsparcia dla naszej jednostki, która by co jakiś czas mogła zakupić jakieś elementy wyposażenia. Myślałem o małych firmach, bo im więksi, tym biedniejsi i nie mają pieniędzy....
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: podymacz »

:evil:
Ostatnio zmieniony ndz 27 cze 2010, 22:49 przez podymacz, łącznie zmieniany 1 raz.

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: kronikarz »

W dzisiejszych czasach pozyskać stałych sponsorów jest bardzo trudno. Wiele firm i zakładów ma również trudności z utrzymaniem się na rynku. Temat był już poruszany na innych forach i warto trochę się wysilić i poczytać. Czekając na gotowy pomysł nic nie da. Każdy region kraju ma inną specyfikę. To co sprawdza się w jednym województwie nie zawsze sprawdzi się w innym. Jest bardzo wiele sposobów zdobycia środków finansowych. Czasy gdy firmy przekazywały pieniądze już się skończyły. Należy starać się w różny inny sposób na przykład wykonanie prac na rzecz danego zakładu – przycięcie drzew, czyszczenie zbiorników itp. Reaktywowanie regionalnych tradycji, zbiórka złomu, makulatury i jeszcze wiele innych sposobów. Zwracając się do firm należy przygotować odpowiednie pismo z prośbą o wsparcie i aby było wiarygodne podaje się w nagłówku adres jednostki OSP, regon, nip i inne dane. Gotowych sposobów raczej nikt nie przedstawi. Może UG zaproponuje jakieś prace za odpłatnością? Sezon wakacji można pozyskać od firmy farbę i wymalować klasy w szkole. Koszty będą o wiele mniejsze jak to wasza OSP wykona niż firma. Temat jest obszerny i można godzinami opowiadać o sposobach. Należy najpierw pokazać że nie siedzi się z założonymi rękami. W piśmie do firmy: ,, ........... do tej pory wykonaliśmy wiele prac, za które otrzymaliśmy .......... złotych i jest to nasz wkład lecz jeszcze brakuje ........''. Moja OSP wykonała na przykład w ciągu 2 miesięcy w godzinach popołudniowych czyszczenie i remont strychu hali sportowej z materiałów właściciela hali. Otrzymaliśmy za to 3 tys. zł. Profesjonalna firma nie schodzi z 5 tys. Zimą można jeszcze odśnieżać dachy za drobną odpłatnością. Wykonać lub kupić namiot biesiadny i wypożyczać na imprezy. Można również z desek z palet wykonać ławki i stoły i również wypożyczać. Podobne sposoby pozyskania środków finansowych już pisałem lecz na innym profilu. Życzę powodzenia i sukcesów.
Awatar użytkownika

Topic author
podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: podymacz »

Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że bardzo cenne są twoje rady kronikarzu i postaram się coś z nich zaczerpnąć. Tylko mam pytanie: jak po wykonaniu takich remontów wygląda sprawa rozliczenia? Wykazujecie taki dochód jak z działalności gospodarczej?

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: kronikarz »

Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Takie prace można wykonać na zasadzie umowy zlecenia i wszystkie dochody rejestrujemy w książce. Środki finansowe przeznaczamy na działalność statutową. Podstawą jest statut OSP gdzie wszystko jest dokładnie zapisane, następnie rejestracja sądowa, regon, nip i wszystkie inne formalności, rozliczanie z US. W zamian za kosmetykę lub wycięcie drzew od firm pozyskujemy farby, materiały budowlane gdyż niekiedy lepiej otrzymać potrzebny materiał niż pieniądze a potem kupować. Należy w pierwszej kolejności opracować harmonogram prac i potrzeb, a później szukać środków. Można poprosić jakąś firmę o zakup koszulek lub dresów na których będzie również nazwa sponsora.

mrovka
Posty: 11
Rejestracja: sob 04 mar 2006, 14:55
Lokalizacja: Bojszowy
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: mrovka »

U nas w jednostce sponsoring wygląda inaczej. Od kilku lat wydajemy kalendarz strażacki naszej jednostki, na spodzie którego znajdują się małe reklamy różnych firm z regionu. Firmy w zamian za umieszczenie reklamy na naszym kalendarzu dofinansowują nasza jednostkę. Reklam powiedzmy mamy ok 12, średnio dostajemy po 100zł za reklamę, czasem więcej, drukujemy 500-700 szt. kalendarzy co kosztuje nas ok 800zł, więc już na starcie mamy na koncie kilkaset zł. A później jeszcze sprzedajemy te kalendarze w naszej Gminie i tym samym mamy kolejne pieniądze. Corocznie z takiej akcji mamy ok 3000zł. Zachęcam do takiej formy pozyskiwania funduszy. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to proszę pisać, chętnie pomogę. Dodam, że projekt kalendarza corocznie wykonuję osobiście, więc w tym również mogę pomóc.

OSP_Złotniki
Posty: 19
Rejestracja: ndz 01 lis 2009, 12:52
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: OSP_Złotniki »

mrovka pisze:U nas w jednostce sponsoring wygląda inaczej. Od kilku lat wydajemy kalendarz strażacki naszej jednostki, na spodzie którego znajdują się małe reklamy różnych firm z regionu. Firmy w zamian za umieszczenie reklamy na naszym kalendarzu dofinansowują nasza jednostkę. Reklam powiedzmy mamy ok 12, średnio dostajemy po 100zł za reklamę, czasem więcej, drukujemy 500-700 szt. kalendarzy co kosztuje nas ok 800zł, więc już na starcie mamy na koncie kilkaset zł. A później jeszcze sprzedajemy te kalendarze w naszej Gminie i tym samym mamy kolejne pieniądze. Corocznie z takiej akcji mamy ok 3000zł. Zachęcam do takiej formy pozyskiwania funduszy. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to proszę pisać, chętnie pomogę. Dodam, że projekt kalendarza corocznie wykonuję osobiście, więc w tym również mogę pomóc.
Bardzo dobry pomysł z tymi kalendarzami.
A czy mógłbyś podesłać przykładowy kalendarz z takimi reklamami na ospzlotniki@op.pl ?

guuteeks
Posty: 7
Rejestracja: ndz 24 sty 2010, 14:28
OSP (gm., woj.): Wiskitki,Wiskitki mazowieckie
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: guuteeks »

Witam jestem tez zainteresowany takim kalendażem czy móglbyś mi też przesłać taki kalendarz chciałbym zobaczeć jak on wygląda ciekawa forma pozyskania dodatkowych pieniędzy. Może uda sie to u mnie w jednostce coś takiego zorganizować. milewskigrzegorz@poczta.fm

KANIAK
Posty: 18
Rejestracja: sob 13 lis 2010, 11:35
OSP (gm., woj.): Rżaniec gm.OLszewo-Borki woj.Mazowieckie
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: KANIAK »

również prosiłbym o wzór najlepiej na rok 2011 jesli to molzliwe:)
z gory dzieki pozdro
e-mail : kamik0191@o2.pl

artur29
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sty 2010, 19:04
OSP (gm., woj.): Grodzisko warm-maz
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: artur29 »

Ja też bardzobym poprosił na artursz1@op.pl

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: kulek44 »

Powiem wam drodzy druhowie koledzy,że dobrym sposobem na zdobycie pieniędzy są też loterie fantowe na festynach i innego tego typu imprezach.Wiem że można równie dobrze wyciągnąć za to 3-5 tysięcy,w zależności jak dużo osób zamieszkuje gmine i uczestniczy w życiu społecznym. Z jednej strony moge wam zdradzić że taki Caritas,który co roku robi u mnie zbiórkę pod kościołem dostaje tak 4-5 tysięcy zależy od roku :).Pozdrawiam druhów Kulek:)
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: Józek22 »

możecie się przejść po kolędzie,po swojej miejscowości,u nas w tym roku zebraliśmy takim sposobem ponad 2tys.,a przy okazji tradycja kolędowania nie ginie

Drakulin
Posty: 21
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 00:44
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: Drakulin »

Z tą loterią fantową w tym roku podobno wchodzi ustawa że jest to gra hazardowa a co za tym idzie potrzebne jest pozwolenie ale ile w tym prawdy to nie wiem nas bardzo zmartwiła ta nowina bo mamy bardzo fajna loterie która od lat jest chlubą i wizytówką naszej jednostki. Dodatkowo mamy akcje kalendarz, i chodzimy w święta wielkanocne w lany poniedziałek :)

max[]
Posty: 14
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:07
Status: Offline

Re: Sponsorzy dla OSP

Post autor: max[] »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat