WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

tak sobie siedze i myśle ze fajnie by było jak by moja jednostka, zaprzyjazniła sie z jakąś inną jednostką,a najlepiej zeby kilka jednostek ze soba zaczeło współpracowac, np przygotowania do zawodów itd co wy na to??
998 Turek zgłoś sie do 627-45

aspirancik
Posty: 67
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: aspirancik »

Wiesz, niczego nnowego nie odkryłeś. W wielu gminachtak jest. W mojej na przykład mamy podpisane porozumienie o współpracy z dwoma sąsiednimi jednostkami oraz jedną z Rep. Czeskiej. Razem przygotowujemy zawody, imprezy, ćwiczenia. Ogólnie jest to moim zdaniem przydatna sprawa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

no my współpracujemy z jednostką ze Słowacji ostatnio bylismy u nich na 2 dniowym festynie jeśli chcesz zobacz sobie LINK http://www.youtube.com/watch?v=JzzqxRjt0wg&translated=1

zaraz na początku nasz MAN :D
dodam ze wystartowalismy tam w zawodach i zajelismy 1 miejsce
a ty skad jestes??
998 Turek zgłoś sie do 627-45
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

Czy jakas jednostka chciała by nawiazac współprace z moją OSP??
998 Turek zgłoś sie do 627-45

Anka
Posty: 31
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: Anka »

współpraca hojnie brzmi..ale nie zawsze wychodzi...u nas w gminie są 4 jednostki OSP. które maja współpracować, ale przeważnie się żrą między sobą, która jest lepsza i która ma więcej wyjazdów..to jest chore!nie podoba mi się to.

Anka
Posty: 31
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: Anka »

jeśli chcesz znajdź jakąś jednostkę z Niemiec, bardzo fajnie się współpracuje, ciekawe wyjazdy i spotkania, wymiana doświadczeń.
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

chodzi mi o współprace krajową, zagraniczną juz mamy :)
998 Turek zgłoś sie do 627-45

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: kronikarz »

Jeżeli chodzi o współpracę to mogę się podzielić doświadczeniami. W naszej gminie jednostki nie potrzebują żadnej współpracy gdyż wszystko układa się bardzo dobrze. Bardzo często spotykamy się na różnych imprezach i uroczystościach. Wymieniamy się również sprzętem jeżeli jest taka potrzeba gdyż jak w jakiejś osp jest sprzęt mało używany a w innej niezbędny przekazujemy go sobie. Na zebraniach zarządu gminnego osp podejmujemy wspólnie decyzje co należy zakupić w pierwszej kolejności i kupujemy dla wszystkich jednostek np. 120 sztuk ubrań bojowych lub 100 par butów. Daje to możliwość negocjacji cen czyli dużych upustów. Moja osp od kilku lat współpracuje z jednostką z Republiki Czeskiej. Mamy podpisaną partnerską umowę. Mogę przesłać po polsku i czesku. Spotykamy się również kilka razy w roku na różnych uroczystościach np. dzień strażaka, pielgrzymki, zawody pożarnicze, ćwiczenia, spotkania biesiadne itp. Organizujemy i my i oni tak więc bardzo często się spotykamy odległość około 100 km. Gmina dba o jednostki i kupuje sprzęt jaki jest potrzebny. Tylko życzyć innym jednostkom takich włodarzy i podejścia do sprawy. Zostało to wypracowane wspólnie przez wszystkich przez kilkanaście ostatnich lat. Większość samochodów to nowe lub po remontach kapitalnych. Urzędnicy twierdzą że nie będą sprowadzać starych samochodów tylko kupować nowe. Jedynie tylko same jednostki na własne potrzeby sprowadzają dodatkowe samochody które zastępują żuki. Można by jeszcze wiele pisać lecz czytając inne wypowiedzi nie chcę denerwować strażaków którzy piszą o problemach. Tak dla przybliżenia nasza osp jest w mieście i mamy wszystko co nam potrzebne: samochód Ford z 2006 roku otrzymaliśmy nowy, trzy agregaty prądotwórcze, motopompa M16/8, pływająca, szlamowa, ubrania do szerszeni, każdy ma swój mundur koszarowy, bojowy i wyjściowy, piły do drewna, betonu i stali, zestawy ratownicze (osp r-1, deska, szyny i jeszcze wiele innego sprzętu. Tak jest prawie we wszystkich jednostkach w mojej gminie. Jeżeli ktoś będzie chętny to mogę zaprosić do siebie i pokazać jednostkę oraz inne straże w mojej gminie i powiecie. Zapomniałem napisać o współpracy z psp która układa się na bardzo dobrym poziomi. Co roku organizowane są szkolenia i strażacy z psp proszą się o uczestnictwo w tych szkoleniach. Z okazji zbliżających się świąt i nowe roku życzę wszystkim wszystkiego najlepszego takiego burmistrza i rady miejskiej jaka jest w moim mieście oraz takiego samego podejścia włodarzy do wszystkich jednostek. Ze strażackim pozdrowieniem.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: pudzian7771 »

odezwij się do mnie na prywatnym lub na pocztę piotrperzanowski@wp.pl to sobie popiszemy podaj gg albo telefon to pogadamy wymienimy się spostrzeżeniami i może coś z tego wyjdzie poznamy nasze warunki i możliwości pozdrawiam piotr

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: kronikarz »

Ten adres nie działa wyświetla się błąd.
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

pudzian7771 pisze:odezwij się do mnie na prywatnym lub na pocztę piotrperzanowski@wp.pl to sobie popiszemy podaj gg albo telefon to pogadamy wymienimy się spostrzeżeniami i może coś z tego wyjdzie poznamy nasze warunki i możliwości pozdrawiam piotr
oto moje GG 2763536
998 Turek zgłoś sie do 627-45
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: WSPÓŁPRACA MIĘDZY JEDNOSTKAMI

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

kronikarz pisze:Ten adres nie działa wyświetla się błąd.
adres z naszej imprezy na słowacji? powinien działać

http://www.youtube.com/watch?v=JzzqxRjt0wg&translated=1
998 Turek zgłoś sie do 627-45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat