Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Strazakosp998osp
Posty: 82
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Strazakosp998osp »

Czy ja dobrze zrozumiałem z tego tekstu że my jako OSP nie możemy mieć żółtych rękawiczek a co im to przeszkadza moja jednostka nie dawno zakupiła 20 nowych par właśnie żółtych bo są NAJLEPSZE!!!! a nie te czarne są tak nie wygodne że nie da w nich się pracować !!!!!!!
Awatar użytkownika

Charlie
Posty: 102
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 12:10
OSP (gm., woj.): Śląskie, Koniecpol
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Charlie »

Porozumienie jedno, życie drugie......

Topic author
Strazakosp998osp
Posty: 82
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Strazakosp998osp »

Wiem tylko czy na akcjach nie będzie PSP miało ale bo znam przypadek gdzie osp ma czerwone hełmy i psp na początku mieli ale

ospboryslawice
Posty: 11
Rejestracja: ndz 08 mar 2009, 15:17
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: ospboryslawice »

Parodia jeszcze raz parodia nie dajmy się zwariować chyba za dużo etatów w zarządzie nie mają co robic i wymyślają

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: PiotrG »

Strazakosp998osp pisze:Czy ja dobrze zrozumiałem z tego tekstu że my jako OSP nie możemy mieć żółtych rękawiczek a co im to przeszkadza moja jednostka nie dawno zakupiła 20 nowych par właśnie żółtych bo są NAJLEPSZE!!!! a nie te czarne są tak nie wygodne że nie da w nich się pracować !!!!!!!
Witam

Czy te żółte rękawice posiadają ŚWIADECTWO DOPUSZCZENIA :?: :!: (Rękawice to środek ochrony indywidualnej i muszą posiadac odpowiednie certyfikaty m.in. Świadectwo dopuszczenia z CNBOP oraz Deklaracje zgodności WE)

Ostatnio kupiliśmy rękawice specjalne firmy ?? (zainteresowanym mogę podać na priv. lub e-mail) w naszym sklepie - zarządu wojewódzkiego. Wydawać by się mogło, że powinno być z nimi wszystko w porządku bo i sprzedane jako specjalne. Okazało się jednak, że nie posiadają wymaganego świadectwa dopuszczenia a kosztowały nie mało.
Robiąc zakupy pilnujcie wymaganychh dokumentów i żądajcie ich przy zakupie !! Sprzedawca musi je dostarczyć z towarem.

Bardzo dobrze, że takie porozumienie powstało - niech wszyscy strażacy wygladają podobnie a nie jak na balu przebierańców ubrani na żółto, różowo czy pomarańczowo.

Pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: kronikarz »

Proponuję wysyłać pisma do ZG OSP w Warszawie że w związku z podpisaniem porozumienia zwracamy się z prośbą o wymianę posiadanych hełmów, mundurów, rękawic. Niech wiedzą co o tym myślimy i jak podpisali porozumienie to teraz niech rozwiążą ten problem. Jednostki poniosły duże koszty związane z zakupem sprzętu a ktoś sobie wymyślił jakieś porozumienie i teraz myślą że jednostki będą same wymieniać sprzęt.

Topic author
Strazakosp998osp
Posty: 82
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Strazakosp998osp »

Jestem za

farmerdln
Posty: 10
Rejestracja: czw 27 sty 2011, 17:34
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: farmerdln »

Może wydawać się logiczne, że w celu odróżnienia podczas akcji strażaka OSP czy PSP zastosowano czerwone i białe hełmy...

Nie rozumiem jednak co daje kolor rękawic czy kolor napisu STRAŻ na ubraniu strażaka. Ważne chyba powinno być to, żeby ratownik był widoczny i dobrze zabezpieczony (dobre rękawice a nie te w odpowiednim kolorze).

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Józek22 »

a najlepsze jest stwierdzenie że kominiarki mają być w kolorze białym lub kości słoniowej w tym wiekopomłym porozumieniu,że o chełmach to już nie wspomnę,nikt nie będzie przemalowywał chełmów z czerwonych na białe bo przy następnej naradzie wyjdzie że będziemy je skrobać z tego białego bo ktoś znowu kolory pozmieniał,naprawdę niektórzy mają za mało roboty
Awatar użytkownika

Lechu
Posty: 21
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 17:08
OSP (gm., woj.): Bełk woj. Ślaskie
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Lechu »

U nas w powiecie jest tak od ładnych paru lat że OSP ma białe chełmy a PSP czerwone
Awatar użytkownika

Tomi112
Posty: 58
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 08:06
OSP (gm., woj.): _____________woj.lubelskie_____________
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Tomi112 »

u nas też odkąd pamiętam były białe :)

A sorki kiedyś były szare orzeszki :D

gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: gilotyna_998 »

Witam!
Podepnę się pod ten wątek z zapytaniem: JAKIE RĘKAWICE SPRAWDZAJĄ SIĘ W WASZYCH JEDNOSTKACH I JAKIE SĄ WEDŁUG WAS NAJLEPSZE?
Z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i zapraszam do opisywania ;)
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: druhprzemek »

Dobrze, któryś z Druhów napisał, że Zarząd Główny chyba ma za dużo miejsc i wymyśla nonsense. A co do sprzętu- OSP powinno kupować sprzęt w lub za pośrednictwem sklepów przy Zarządach wojewódzkich (tak przynajmniej jest u nas). Wtedy sprzedawca ma obowiązek mieć certyfikaty na takie rzeczy. Poza tym co za różnica jaki kolor hełmu, czy też rękawic będzie miał strażak JRG czy JOT? Bez sensu. Najważniejszym dla Zarządu Głównego zadaniem powinno być dotacje na zakup potrzebnego sprzętu do ratowania, karosacji wozów i zakupu wozów. Tymczasem niektóre Zarządy, a raczej pojedynczy druhowie jeżdżą tylko na święta, imprezy i bale, obżerają się (bo inaczej tego nazwać nie można), nic nie robią i mają czelność delegacje za to brać! Ot, gdzie większość 1% idzie. Szkoda, że nie ma takiego druha, który zna praktykę znaną nam najzwyczajniejszym druhom i otworzył oczy tym na górze. Niektóre OSP jeszcze Żukami jeżdżą! Druhowie - to już absurd. W XXI wieku jeździć samochodem 40-letnim. Zachód się z nas śmieje!
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: kamil237 »

druhprzemek pisze:A co do sprzętu- OSP powinno kupować sprzęt w lub za pośrednictwem sklepów przy Zarządach wojewódzkich (tak przynajmniej jest u nas). Wtedy sprzedawca ma obowiązek mieć certyfikaty na takie rzeczy.
Kolego żarty sobie robisz? Kto Ci to powiedział? Kto rozsądny wydawał by pieniądze w sklepach związkowych? Z ich cenami? U nas staramy się omijać te sklepy jak największym łukiem...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

Lechu
Posty: 21
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 17:08
OSP (gm., woj.): Bełk woj. Ślaskie
Status: Offline

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Post autor: Lechu »

druhprzemek, a jak najprościej odróżnić podczas akcji strażaka PSP od OSP :?: pomyśl, to może laikom wydawać się bez sensu ale to jest bardzo ważne :idea:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat