Normy Eksploatacyjne...

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Andrzej P
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 24 maja 2005, 12:30
Lokalizacja: Olszowice
Kontakt:
Status: Offline

Normy Eksploatacyjne...

Post autor: Andrzej P »

Witam wszystkich.
Mam mały problem i przez to prośbę do wszystkich o pomoc.
Poszukuję Norm Eksploatacyjnych zużycia paliwa w jednostkach OSP.
Chodzi mi o każdy sprzęt jaki kto ma a w szczególności:
Star A 25P,Ford Transit 350M,Motopompy M8,Pompa Szlamowa Honda,Piła Spalinowa Sthil,Agregat Prądotwórczy oraz Szybkie Natarcie.
Bardzo proszę o pomoc.Z góry dzieki za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Myślę, ze powinieneś odwiedzić swojąKomendę Powiatową i wydział Kwatermistrzowski. Tam Ci powiedzą jak mają to rozwiązane. Z tego Co wiem jest rozporżadzenie MSW regulujące normy zużycia paliwa.
Wg. tego paliwo powinno być rozliczane w ściśle określony sposób, inne jest zużycie podczas jady do akcji, inne w czasie powrotu, inne w okresie zimowym, a inaczej jest w lecie, jeszcze dochodzi do tego np jazda w terenie. U mnie Gminie jest to rozwiązane niepoprawnie bo urzędnicy przyjęli np że star 244 pali średnio 27,5l/100 km + 8L miesięcznie na rozruch. I tu pojawia sie problem, bo w zeszłym roku mieliśmy dużo wyjazdów w sierpniu i wrześniu do palących się zbóż i ściernisk,
a wiadomo, że wtedy używa się niskich biegów i przedniego napędu. czyli mało kilometrów a duże zużycie paliwa. za jeden miesiąc miałem 39 litrów przepału, a Pani rozliczająca karty nie potrafiła tego zrozumieć, bo przecież auto pali 27,5 litraa mi wyszło 60. inteligencja urzędników mnie rozwala

Topic author
Andrzej P
Posty: 8
Rejestracja: wt 24 maja 2005, 12:30
Lokalizacja: Olszowice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Andrzej P »

Pewnie masz rację Piotrze z tym wydziałem kwatermistrzowskim, ale ja poprostu chciałbym się dowiedzieć jak w innych jednostkach jest to rozwiązane i jakie u innych obowiązują normy.
Ja dostałem normy z urzędu naszej gminy, ale chcę sprawdzić jakie mają inni więc proszę wszystkich, którzy mają normy, aby się podzielili na forum.
Z góry wielkie dzięki, a może przy okazji komuś też się to przyda.
Pozdrwiam i zapraszam na www.strazak.com
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat