Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tylko

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Danonek
Posty: 153
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: Danonek »

Ja tylko mówię to co mi przekazali .

fire998
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 20:25
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: fire998 »

Witam

Znalazłem firme która zajmuje się szkoleniem kierowców. Powiedziano mi że szkolenie na nowych zasadach dotyczy TYLKO NOWYCH kierowców którzy robią pierwsze uprawnienia po 19 stycznia. Kurs trwa dwa wekendy koszt to okolo 2500 zł. (oczywiście płaci gmina)
www.odtj.opole.pl

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: karol1118 »

tak jak kolega mowi nam tez powiedziano ze dotyczy tych ktorzy pierwszy raz robia
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

antoniska
Posty: 21
Rejestracja: wt 19 paź 2004, 18:30
Lokalizacja: Bogumiłowice
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: antoniska »

fire998 pisze:Witam

Znalazłem firme która zajmuje się szkoleniem kierowców. Powiedziano mi że szkolenie na nowych zasadach dotyczy TYLKO NOWYCH kierowców którzy robią pierwsze uprawnienia po 19 stycznia. Kurs trwa dwa wekendy koszt to okolo 2500 zł. (oczywiście płaci gmina)
http://www.odtj.opole.pl
Cena za kurs dla nowych kierowców powala z nóg. Który włodarz miasta lub gminy będzie skory na taki wydatek. Jeszcze dla KSRG może sfinansuje taki kurs ale dla pozostałych raczej nie. Przecież tym sposobem, za kilka lat, OSP z poza KSRG zostaną unieruchomione i będziemy otwierać w remizach muzea.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: wujo2010 »

Pewnie o to komuś chodzi :evil: mniej jednostek :arrow: większe oszczędności , ale czyim kosztem :(

Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: Niagara 998 »

Wejdz na stronę ZOSP Wrocław tam masz napisane co i jak,nie umie tego skopiować więc podałem stronę.

Mirek__K
Posty: 3
Rejestracja: pt 05 paź 2012, 14:53
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: Mirek__K »

Witam
Co sądzicie (jak rozumiecie) dodany ten zapis ustawy:

Art. 135b. W stosunku do jednostek o których mowa w art. 109 ust. 5, warunek określony w art. 109 ust. 1 pkt 3
oraz ust. 4 stosuje się od dnia 4 stycznia 2016 r.”;
Czy strażacy ochotnicy w intencji ustawodawcy mają być w tym przypadku traktowani tak samo jak funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej?
Mam duże wątpliwości.
Jeśli tak samo, to problem mamy do 2016 z głowy, ale jeśli nie to klapa.

Pozdrawiam
Miek
Awatar użytkownika

maro_71
Posty: 40
Rejestracja: sob 21 lut 2009, 16:53
OSP (gm., woj.): gm. Golina woj.wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: maro_71 »

A niby dlaczego funkcjonariusze PSP i OSP mieli by być tak samo traktowani? skoro Ustawa wyraźnie te służby oddziela. Skąd te pomysły?
Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP

Mirek__K
Posty: 3
Rejestracja: pt 05 paź 2012, 14:53
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: Mirek__K »

W tym problem, że w pewnych sprawach traktuje się ich jednakowo, a w tym konkretnym przypadku "gorzej" - bardziej rygorystycznie traktuje się ochotników. Zawodowym daje się jeszcze 3 lata, a ochotnikom nie?

To normalne?

Podpisujesz się "Komendant Gminny", więc myślę że zwiększone wydatki z budżetu Gminy nie powinny Cię cieszyć. W takim układzie każda gmina będzie musiała zaoszczędzić na innych wydatkach (oczywiście na OSP).


Pozdrawiam
Mirek
Ostatnio zmieniony śr 20 lut 2013, 19:38 przez Mirek__K, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: marcin_op »

maro_71 pisze:A niby dlaczego funkcjonariusze PSP i OSP mieli by być tak samo traktowani? skoro Ustawa wyraźnie te służby oddziela. Skąd te pomysły?
Bo niektórzy na siłę chcą się doszukać czegoś, zinterpretować coś tak, aby byłoby jakimś ratunkiem dla nas OSP.
Ale niestety. Nie ma dla nas żadnej deski ratunku. Ustawa pod którą my (OSP) podlegamy już obowiązuje i jest na etapie okresu przejściowego. Nie ma się co doszukiwać drugiego dna.
Temat jest wyczerpany....

eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: eljotnes »

fire998 pisze:Witam

Znalazłem firme która zajmuje się szkoleniem kierowców. Powiedziano mi że szkolenie na nowych zasadach dotyczy TYLKO NOWYCH kierowców którzy robią pierwsze uprawnienia po 19 stycznia. Kurs trwa dwa wekendy koszt to okolo 2500 zł. (oczywiście płaci gmina)
http://www.odtj.opole.pl
tylko na podstawie czego ten kurs jest realizowany skoro nie ma rozporzadzenia MSW /jest tylko projekt/ okreslajacego zakres i tryb szkolenia oraz egazaminu, ale również wzoru wniosku o wydanie zezwolenia i wzoru samego zezwolenia
wiec nawet gdyby ukończyć taki kurs to starosta nie wyda zezwolenia bo nie ma wzoru druku

dzis akie szkolenia mozna traktować jako szkolenie doskonalace techniki jazy i tyle

eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: eljotnes »

Mirek__K pisze:Witam
Co sądzicie (jak rozumiecie) dodany ten zapis ustawy:

Art. 135b. W stosunku do jednostek o których mowa w art. 109 ust. 5, warunek określony w art. 109 ust. 1 pkt 3
oraz ust. 4 stosuje się od dnia 4 stycznia 2016 r.”;

Pozdrawiam
Miek
5. Żołnierzom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariuszom oraz pracownikom: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celnej i organów kontroli skarbowej, a także pracownikom wojska zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym wydaje nieodpłatnie odpowiedni organ jednostki, w której osoby te pełnią służbę lub są zatrudnione. Przepisy ust. 1-4 stosuje się odpowiednio.

to tylko służby mundurowe - państwowe, nie OSP

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: sslawek77 »


antoniska
Posty: 21
Rejestracja: wt 19 paź 2004, 18:30
Lokalizacja: Bogumiłowice
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: antoniska »

sslawek77 pisze:http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transm ... 100038A41D

coś się dzieje w temacie
I niech mnie ktoś uświadomi że nie chodziło o wyprowadzenie kasy z samorządów w prywatne ręce. Koszt szacunkowy (w/g ministra) szkolenia tylko jednostek z KSRG to 16 milionów zł . A gdzie pozostałe jednostki z poza systemu. Ręce opadają.

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: star »

sami niewiedzą co mówią....wymóg krajowego systemu jest 3 kierowców.a nie "przyimijmy że dwóch" bo to przyimijmy to dużo zmienia,,z 19 milionów robi się 28,5 mil.mała rużnica..sami wymyślili 3 a liczą 2.chore
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat