Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tylko

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

JakubZ
Posty: 132
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: JakubZ »

A u mnie w starostwie nie wydali nam kat. B+E ani kat. A, ponieważ dyrektor stwierdził, że nie są nam one potrzebne w straży. Może na dzień dzisiejszy nie, ale nie wiadomo co będzie za 2-3 lata. Poza tym, jeśli je teraz posiadam to jakim prawem on mi je odbiera? Dodatkowo stwierdził, że on jeszcze weryfikuje moje doświadczenie, a skoro nie jeżdziłem kat. A jako pojazdem uprzywilejowanym to mi się nie nażely ona. Co o tym myślicie?
Obrazek

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: bobson »

u mnie nie bylo problemu z kategoriami wpisalem to co sam chcialem tj co mam w prawku. od A do C+E i D+E choc nie wierze ze bede miec u siebie autobus z przyczepa na wyjezdzie alarmowym :D

Strażak_druh
Posty: 10
Rejestracja: czw 23 maja 2013, 08:13
OSP (gm., woj.): woj. Łódzkie, Gm. Lgota Wielka
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: Strażak_druh »

Panowie mam info ze swojego strarostwa.

Dla nowych kierowców ubiegających się o wydanie zaświadczenia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi (nie chodzi o wymianę zezwolenia) wystarczą dokumenty takie jak badanie lekarskie, badanie psychologiczne, wniosek i opłata 50 zł 50gr. czyli procedura taka jak przy wymianie zezwolenia.
i dalej informacja od Pani ale tego juz nie była taka pewna: kursy odłozone do roku 2016. kursy będą musieli mieć wszyscy kierowcy OSP po 4 stycznia 2016r. kursy przewidziane na 2 dni teoria i praktyka około 16h + egzamin koszt takiego kursu około 2tysie od osoby.
ja jutro składam papiery.

osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: osprozprza »

witam druhów .ja myśle że najwyższy czas na protest.mam już zrobiony transparent który wywiesze na remizie i na autach.jeśli ktoś chce sie przyłaczyć to prosze o info .e-mail osprozprza@onet.pl lub tel.604 195 998 osp rozprza moga byc sms .moze w koncu siecos zmieni w tym kraju i beda szanować ochotnika a nie tylko wymagać .czekam do jutra do 20 w piątek od rana wieszamy transparenty .kto może niech rozsyła ta wiadomość .jakie szkolenia wystarczy nam jako kierowcą prawo jazdy i badania lekarskie oraz psychologiczne .pozdrawiam

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: JakubZ »

Strażak_druh pisze:Panowie mam info ze swojego strarostwa.

Dla nowych kierowców ubiegających się o wydanie zaświadczenia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi (nie chodzi o wymianę zezwolenia) wystarczą dokumenty takie jak badanie lekarskie, badanie psychologiczne, wniosek i opłata 50 zł 50gr. czyli procedura taka jak przy wymianie zezwolenia.
i dalej informacja od Pani ale tego juz nie była taka pewna: kursy odłozone do roku 2016. kursy będą musieli mieć wszyscy kierowcy OSP po 4 stycznia 2016r. kursy przewidziane na 2 dni teoria i praktyka około 16h + egzamin koszt takiego kursu około 2tysie od osoby.
ja jutro składam papiery.
Owszem, kurs odłożony do 2016, kurs przewidziany na 2 dni to tylko w okresie przejściowym ,czyli do 2016. Według prawnika związkowego kurs będą musiały zrobić tylko osoby, które nie posiadały przed 19 stycznia 2013 r. uprawnień. Ci, którzy posiadali przed 19 stycznie 2013r nie będą musiały robić tego kurs. Tu masz link do strony głównej związku i tam jest wszystko ZROZUMIALE opisane http://www.zosprp.pl/?q=content/informa ... ilejowanym
Obrazek

duuzy
Posty: 8
Rejestracja: wt 01 gru 2009, 19:35
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: duuzy »

To gdzie można zrobić na pojazdy uprzywilejowane... Bo u mnie w urzędzie powiedzieli że jako nowy szofer to muszę zrobić kurs ale gdzie i jak i kto będzie płacić to oni już nie wiedzą....

BADYL
Posty: 5
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 23:37
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: BADYL »

Z tymi transparentami dobra rzecz, tylko trochę za późno. Należało się to uczynić już w styczniu. Teraz tylko można czekać, aż coś ponownie będą majstrować przy ustawie, jak pln-y wyciągnąć od instytucji jaką jest OSP.

kmserwis
Posty: 1
Rejestracja: czw 18 lip 2013, 16:15
OSP (gm., woj.): Luboń Wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: kmserwis »

Witam
W takim razie ja mam zapytanie co do badań lekarskich które są ważne te z
art. 122 ust 2 pkt 1
czy
art. 75 ust 1 pkt 6
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: damian_osp »

kmserwis pisze:Witam
W takim razie ja mam zapytanie co do badań lekarskich które są ważne te z
art. 122 ust 2 pkt 1
czy
art. 75 ust 1 pkt 6
U nas wymagane jest aby na badaniach lekarskich pisało np. kat. B.C + pojazdy uprzywilejowane
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: osprozprza »

kolego badyl nie jest za późno jak nie teraz to kiedy ,jest dużo spraw które trzeba załatwić np nabijanie butli z tlenem szpital nie chce nabijać ,watt 23 %.my szukamy chętnych trzeba sie w końcu zebrać i zrobić porządek ze związkami które nic nie robią i tam w warszawie kolejni .a teraz będą łatać dziure budzetową .jeśli wszyscy zaczniemy protestowac to na pewno coś da .zawodowcy mogą a my nie .kogo bedzie stać wydac 3 tysiące za kurs na pojazdy uprzywilejowane powiec .nie dosyc ze robimy to za darmo poswięcając nasz wolny czas totakie kłody rzucaja nam pod nogi .nie ma sie czego bac transparenty na budynki i auta

osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: osprozprza »

chetni pisac na e-mail osprozprza@onet.pl ustalimy termin i działamy .druhowie do dzieła nie mamy nic do stracenia

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: bobson »

moze zrob nowy temat i tak bede ustalenia co i jak jakby co ja z jednostka wchodze w to

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: sloikk »

Mam pytanie. Posiadam badania lekarskie i psychotesty, które musiałem zrobić starając się o prawo jazdy kat. C. Starając się o wkładkę na uprzywilejowane będę musiał jeszcze raz udać się do lekarzy zrobić badania pod kątem prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, czy wystarczą te, które posiadam?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: fireman90 »

Obawiam się ,że ponowne badania Cię nie ominą. Albowiem na orzeczeniach od lekarza i psychologa musi być określony cel ich wydania czyli prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych. Jeśli robiłeś badania niedawno, może wydający orzeczenia, grzecznościowo Ci je przepiszą ale to nic pewnego. Pierwsze z kraja warunki wydania zaświadczenia (podpunktu d/ nie bierz pod uwagę) http://powiatbl.bip.net.pl/?c=5597
Jajakobyły

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tyl

Post autor: sloikk »

Badania robiłem w kwietniu ale zapytać nie zaszkodzi. Przy okazji zadzwoniłem do Wydziału Komunikacji w starostwie pytając co potrzebuję, aby zezwolenie na pojazdy uprzywilejowane zostało mi wydane. I twardo kobitka mi odpowiadała, że wiadome dokumenty oraz ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU NA POJAZDY UPRZYWILEJOWANE. Powiedziałem jej, że taki kurs na chwilę obecną nie obowiązuje, lecz nie miałem konkretnych artykułów, żeby jej zacytować lub podać. Zapoznała się niby z tematem, oddzwoniła po jakimś czasie informując, że kurs musi być i koniec. Na pytanie, gdzie mogę taki przeprowadzić odpowiedziała, że nie wie. Smutna Polska :(
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat