ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

Witam ! :) jak u Was po tzw "Walnym" dokonaliscie jakichś zmian, którymi miżna sie pochwalić?? u mnie w jednostce jest dzisiaj o 17.00 ;p i mamy plan zwalenia zarządu który jest u nas od klikunastu lat i nic praktycznie nie robi, ja kandyduje na naczelnika :D
998 Turek zgłoś sie do 627-45

jan
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 18:08
OSP (gm., woj.): krzeszow, krzeszow, podkarpackie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: jan »

I jak tam poszło wczorajsze zebranie, zostałeś naczelnikiem i wybrano nowy zarząd? i odbyło się bez przepychanek. Zyczę powodzenia w działalności i realizacji planów i oczywiście rozruszania jednostki :D
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

prezes został ten sam, ja zostałem zastępcą naczelnika, było pare kłotni ale troche zmieniliśny na młodszy więć po części sie udało ;p naczelnik został z tzw Starej gwardi ale zamierzam załatwic pare spraw tzn, pompe Niagare i 3 aparaty POWIETRZNE :D na które juz mam sponsorów i tym samym udowodnic ze robie więcej niż NOWY-STARY naczelnik i na każdym kroku to im wypominac bo oni (stary zarząd nic nie robią)
Ostatnio zmieniony ndz 06 mar 2011, 21:52 przez CHACHUŁ.CTIF, łącznie zmieniany 1 raz.
998 Turek zgłoś sie do 627-45

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: Bonk »

Ja mogę się pochwalić. Średnia wieku w mojej jednostce wynosi ok. 24 lat.
Zarząd w 100 % został taki sam, a ja kończąc w dniu dzisiejszym 23 lata zostałem na kolejną kadencję Prezesem.
Kto wie, czy nie najmłodszym w Polsce ?
Ponadto od 2 lat jestem członkiem Prezydium Zarządu Miejskiego
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

Moje Gratulacje :) a przy okazji Wszystkiego Najlepszego :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
998 Turek zgłoś sie do 627-45

jrgkuba998
Posty: 4
Rejestracja: czw 27 sty 2011, 14:30
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: jrgkuba998 »

Witam,
Kolego CHACHUŁ.CTIF jeśli zostałeś zastępcą naczelnika to bardzo fajnie:) ale jak załatwisz aparaty tlenowe do swojej jednostki tak jak napisałeś to ja Twoim strażakom - ratownikom szczerze współczuje. Załatw lepiej aparaty powietrzne!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

Przepraszam.... każdemu może sie zdarzyć pomyłka,jestem tylko człowiekiem
998 Turek zgłoś sie do 627-45

jrgkuba998
Posty: 4
Rejestracja: czw 27 sty 2011, 14:30
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: jrgkuba998 »

Spoko wybaczam:) Widzę, że już zmieniłeś!
Hejka
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: marcinas7majster »

Bonk pisze:a ja kończąc w dniu dzisiejszym 23 lata zostałem na kolejną kadencję Prezesem.
Kto wie, czy nie najmłodszym w Polsce ?
Ja opowiem taką historię. U nas 2 lata temu dokonaliśmy przewrotu. Udało nam się obalić zarząd, który od wielu lat był ten sam i nic nie robił. Dzięki nim nasza jednostka została jedną z najgorszych z powiecie. Mieliśmy ogromne braki sprzętowe, brak podstawowych szkoleń, remiza niszczała z dnia na dzień. Jeszcze z rok i jednostka by się rozpadła. Albo by ją poprostu rozwiązali. Brak było jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Ale zebrało się nas kilku młodych. Wiek 17-19 lat, 28 i siłą zmusiliśmy zarząd do odejścia. Jednym z najprężniej działającym w tym czasie był nasz kolega (19 lat). Miał wielkie ambicje i bardzo dobrze się wszystko zapowiadało. Został wybrany Prezesem. Chyba wtedy najmłodszym w kraju. Ale niestety po pół roku osiadł na laurach i przestał się tak angażować. Ja na tym samym zebraniu zostałem Sekretarzem. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w 100% wywiązywałem się ze swoich obowiązków, do tego stałem się pełniącym obowiązki Prezesa. Dzięki dużemu zaangażowaniu tych młodych ludzi i głównie mojemu i Wiceprezesa Naczelnika (wtedy 28lat) staliśmy się najprężniej działającą jednostką w powiecie. W błyskawicznym tempie uzupełnialiśmy braki sprzętowe, szkoleniowe. W zeszłym roku dzięki wyrobionemu zaufaniu nasi radni postanowili skorzystać z programu operacyjnego, żeby pozyskać pieniądze na remont remizy, sprzęt i nowy samochód. Wspólnymi siłami udało się. W tej chwili PO DWÓCH LATACH jesteśmy najprężniej rozwijającą się jednostką w powiecie. Bardzo szybko gonimy jednostki, w których dużo wcześniej doszło do takiego przewrotu. Mamy najlepszą remizę w powiecie, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Trochę się rozpisałem ale na koniec dodam, że 2 tygodnie temu został mi powierzony zaszczyt z zarazem obowiązek BYCIA Prezesem naszej jednostki. W sierpniu skończę 22 lata i na zebraniu uzyskałem 100% poparcie. Końcówka jest nawiązaniem do słów kolegi ale chciałem, żeby było z takim wstępem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: seligow »

Koledzy, ja to się trochę boje o te młode jednostki. Boje się, bo sam jestem młody i widzę jak niektórzy podchodzą do tematu pożarnictwa. Na początku jest 15-20 osób i huraoptymizm, zapał, każdy chce działać. Ale po 5-10 latach zostają często 2-3 osoby, które działają, a reszta ma wszystko w .... . A za 15 lat młodzi powiedzą; "Ten stary zarząd to nic nie robi, musimy ich wyrzucić". Znam pewną jednostkę, (właśnie taką po przewrocie jakieś 10 lat temu) która mogła dostać nowe GBA Mercedesa, ale poprosili o lekkiego Forda, bo "na zawody i do kościoła wystarczy, a jak by była beczka, to by trzeba było do akcji jeździć". To są niestety ich słowa, rzekomych strażaków... Dlaczego dostali auto? Bo był to rok wyborczy, a w tej miejscowości mieszka ok. 25% mieszkańców gminy czyli silny elektorat. Nie chcę tutaj nikogo dyskryminować i głęboko wierzę, że Wy naprawdę chcecie pomagać ludziom, ale pamiętajcie że zarząd to nie tylko gwiazdki na mundurze.
Starszy sikawkowy

tomek200949
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 19:49
OSP (gm., woj.): OSP Lwówek, gm Sanniki, woj mazowieckie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: tomek200949 »

witam druhowie w mojej osp zebranie wyborcze przebieglo raczej pomyslnie do nowego zarzadu weszlo 4 nowych druhow zarzad liczy 7 osob sam zostalem naczelnikiem 24 lata moj poprzednik pelnil funkcje od 24 lat i w ostatnich 10 latach za wiele nie zwojowal natomiast prezes i skarbnik zostal ten sam prezes pelni funkcje rowniez 24 lata czasami jest trudno sie znim dogadac ale dajemy rade teraz mamy przewage w zarzadzie w tym roku podzielilismy sie takimi obowiazkami on zajmie sie szukaniem srodkow na modernizacje naszej remizy ja natomiast sprzet umundurowanie dla naszej osp w tym roku licze ze uda mi sie pozyskac pompe plywajaca agregat pradotworczy z masztem oswietleniowym koszarowki torbe medyczna r 1 i mam nadzieje ze bedziemy sie preznie rozwijac w kolejnych latach wiekszosc druhow to osoby do 30 roku zycia pozdrawiam
Awatar użytkownika

maryousz1
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 mar 2011, 12:00
OSP (gm., woj.): gm. Lubawa, woj. warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: maryousz1 »

Witam wszystkie druhny i druhów:
W naszej jednostce zarząd został obalony.
Kandydowałem na stanowisko naczelnika i udało mi się.
Zmiana była konieczna gdyż "stary" zarząd mało dbał o rozwój jednostki.
Jestem młodym naczelnikiem. Mam 21 lat i wielki zapał do działania. Zarejestrowałem się na tym forum po to aby w sytuacjach niejasnych dla mnie zasięgnąć waszej rady.
Liczę na waszą pomoc i przepraszam jeśli mój post nie jest umieszczony w przeznaczonym do tego celu temacie.

Pozdrawiam
dh Mariusz
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”
Awatar użytkownika

szopek140890
Posty: 27
Rejestracja: ndz 27 lut 2011, 13:28
OSP (gm., woj.): OSP Kłodawa(woj. pomorskie)
Lokalizacja: Kłodawa/pow. chojnicki
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: szopek140890 »

maryousz1 pisze: Jestem młodym naczelnikiem. Mam 21 lat i wielki zapał do działania.
dh Mariusz
Identycznie jak ja jestem w tej samej sytuacji.W naszej jednostce zmieniono zarząd ze względu na rezygnację prezesa(stan zdrowia) tak to może byśmy nie zmieniali zarządu a tak to nowa krew w zarządzie:)
Co zaobserwowałem(może wy też) że coraz więcej młodych druhów-druhen chce brać znacznie bardziej czynny udział w rozwoju jednostki niż na zwykłym stanowisku czynnego strażaka Myślę że to dobrze rokuje na przyszłość....
Pozdrawiam....
Obrazek
Awatar użytkownika

maryousz1
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 mar 2011, 12:00
OSP (gm., woj.): gm. Lubawa, woj. warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE w naszych OSP

Post autor: maryousz1 »

szopek140890
Również myślę, że to bardzo dobrze rokuje na przyszłość...lecz najpierw trzeba zdobyć zaufanie starszych druhów bo wiem jak to teraz u mnie jest.
Za plecami mówią, że i tak się "szurka" nie będą słuchać...i to nie tylko w swojej jednostce bo i w zarządzie gminnym też.
Myślę, że nie ma co się tym przejmować i się załamywać... Trzeba mimo wszelkich trudności działać i realizować swoje plany pokazując, że młoda krew potrafi również albo i jeszcze wiele więcej zdziałać.

PS. Przepraszam za wielokrotne użycie spójnika "że" :)
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat