uchwała

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
pgolembicki
Posty: 10
Rejestracja: wt 14 cze 2005, 12:59
Lokalizacja: niewodnica korycka
Status: Offline

uchwała

Post autor: pgolembicki » śr 06 lip 2005, 14:54

ktos moze mi podpowiedziec jak napisac uchwałe zmiany zarzadu i komisji rewizyjnej
reaktywujemy osp musimy podjąc uchwale zmiany zarządu i komisji rewizyjnej prosze o pomoc?????????

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek » śr 06 lip 2005, 20:48

Ten temat był już tu przerabiany. Wszystko zależy od sytuacji wyjściowej, to jest czy OSP formalnie istnieje, czy też została zlikwidowana. Nowy zarząd i komisję rewizyjną może wybrać walne zebranie. Nie można tak sobie podjąć uchwałę o nowym składzie i koniec. Domyślam się, że OSP na papierze istnieje tylko faktycznie nie funkcjonuje. Trzeba więc zajrzeć do waszego statutu, kto może zainicjować zwołanie nadzwyczajnego walnego zebrania i wybrać nowe władze. Jeśli działacie zgodnie z kalendarzem wyborczym Związku OSP to te nowe władze bądą mogły wypełniać swoje funkcje tylko do planowego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego tj. do wiosny 2006 r. Jeżeli z kolei OSP już nie istnieje to musicie zacząć od początku zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach. Nie wiem co masz na myśli w słowie "reaktywować". W jednej i drugiej sytuacji warto zadbać o dobry klimat w stosunkach z komendantem gminnym i gminą bo ktoś musi sfinansować waszą dzoałalność. Napisz coś więcej o waszej sytuacji a na pewno na forum odezwie się kilka osób i coś sobie z tego wybierzesz. Pozdrawiam Krzysiek.

Topic author
pgolembicki
Posty: 10
Rejestracja: wt 14 cze 2005, 12:59
Lokalizacja: niewodnica korycka
Status: Offline

Post autor: pgolembicki » czw 07 lip 2005, 11:09

osp w naszej miejscowosci istnieje na papierze w sadzie i w zwiazku wszystko jest zarejestrowane w sadzie nam powiedziano ze mamy podjac uchwale zmiany zzarzadu i komisji rewizyjnej , uchwale o zmiane statutu i tam jeszcze kilka drukow ale nie wiem jak to wszystko formulowac
a starzy druhowie osp tez nic nie moga pomoc
a tak na mirginesie dzieki dla salema za wszelka pomoc
pozdrawiam

strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

Post autor: strażak » pn 11 lip 2005, 08:46

Trzeba zwo³aæ walne zebranie OSP - tylko Walne ma prawo dokonaæ zmian w Zarz±dzie OSP. A jak je zwo³aæ i kto mo¿e tego dokonaæ oraz ile osób jest koniecznych aby uchwa³y Walnego Zebrania by³y wa¿ne - pisze w Waszym statucie.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek » pn 11 lip 2005, 12:49

Ja tu czegoś nie rozumiem. Z tego co piszesz wynika, że stary zarząd istnieje i nic nie może poradzić, czy to tylko o działaczach a zarząd nie istnieje. Co się stało z zarządem i dlaczego musi być zmieniony.
Po co byliście w sądzie. Może to taki przypadek, że jesteście zarejestrowani w starym rejestrze sądowym i musicie przrejestrować się do Krajowego Rejestru Sądowego. Po to te wymieniane przez Ciebie druki. Napisz jeszcze kiedy byliscie zarejestrowani, pod krótkim czy długim numerem, jak dawno był wybrany ostatni zarząd.
ODPOWIEDZ