reklama na samochodzie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
pietruch
Posty: 160
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

reklama na samochodzie

Post autor: pietruch »

Prowadzę rozmowy z kilkoma firmami dot. pomocy, sponsoringu mojej OSP.
Mam pytanie czy jeżeli firma mi pomaga to mogę jej np. logo, nazwę umieścić na nadwoziu wozu bojowego???
Nie mówię tu o firmie która daje kasę lub jej część na zakup takiego pojazdu tylko np. zakupi jakiś sprzęt dla jednostki.
Pozdro
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: seligow »

Cytat z innego postu:
sedi pisze:Sposób oznakowania samochodów reguluje rozporządzenie które znajduje się na stronie KGPSP i myślę że dotyczy to również pojazdów OSP http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=1663
Na samochodzie mogą być jedynie nr. operacyjne, nazwa jednostki, napis straż, osp, jot. Na 100% nie może być to reklama. Reklamę możesz zawiesić na budynku remizy, jeżeli należy do Was (a nie do gminy), na koszarówkach podczas zawódów itp. Nie można reklamować niczego podczas akcji ratowniczej.
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: podymacz »

seligow pisze:Cytat z innego postu:
sedi pisze: Na samochodzie mogą być jedynie nr. operacyjne, nazwa jednostki, napis straż, osp, jot.
No dobrze, no a co z reklamami PZU, funduszu ochrony środowiska, itp? Jeździ bardzo dużo samochodów z takimi naklejkami.
Ponadto na samochodzie z JRG2 w Krakowie (nowiutkie VOLVO) widziałem kiedyś informację, że "BONARKA" dofinansowała zakup. :?:
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: podymacz »

I na udokumentownie tego o czym pisałem, zapraszam na stronkę Pana Mariusza Gajewskiego - http://www.mariuszgajewski.eu/displayim ... m=1&pos=34

krzychu998
Posty: 21
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:48
OSP (gm., woj.): wojewudztwo malopolskie
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: krzychu998 »

witam kolegow do wyjasnienia sprawy z VOLVO. To nie bylo dofinansowane tylko zakupione przes BONARKE
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: seligow »

Jeżeli jest to reklama firmy która sprzęt zakupiła (lub dofinansowała) to jest to bardziej informacja, niż zachęta do kupowania towaru tej marki. Tam najczęściej jest napisane: " Zakup dofinansował ....". Kolega pietruch pytał o reklamę, za którą wezmą pieniądze, czyli np: " Dobrze posiedzieć przy Ż.BRZE" :D
Starszy sikawkowy

Topic author
pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: pietruch »

Dokładnie o takim czymś myślałem o informacji na samochodzie, urządzeniu że dofinansowane przez .... ew. zakupione przekazane. A nie o reklamie za kase.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: seligow »

Sorry, bo już trochę się gubię.
Reklama (z łac. reclamo, reclamare) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei
Naklejka 40x60cm z napisem "sprzęt zakupił XXX" to jest informacja, a nie reklama. Gorzej, jeżeli napiszesz "OSP (miejscowość) " a pod spodem "kupujcie w sklepie u....". Dopiero wtedy to jest reklama, bo zachęcasz do kupowania towaru. Jeżeli wszystko będzie w granicach rozsądku, to nikt Wam raczej za to głowy nie urwie.
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: JakuB »

Cytat z załącznika nr 1 Zarządzenia Nr 8 Komendanta Głównego PSP
11. Inne niezbędne napisy na pojazdach i sprzęcie (na przykład wskazanie darczyńcy),
należy sporządzać w kolorze i o kroju liter różniącym się od numeru operacyjnego lub
numeru na sprzęcie.
12. Zabronione jest umieszczanie na nadwoziach pojazdów i sprzęcie pożarniczym napisów
reklamowych oraz napisów obcojęzycznych
, za wyjątkiem obcojęzycznych opisów i
nazw, wykonanych fabrycznie przez producenta nadwozia.
Czyli nazwa sponsora, darczyńcy tak, ale już ich reklama nie.
Myślę, że to wyczerpuje temat.

Wyobrażacie sobie napis: "Dziś akcję sponsoruje Ż..R" ;) ?

Topic author
pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: pietruch »

Nie osłabiajcie mnie nawet,
jeżeli logo np. PZU o wym 30x30cm nawet z informacją że dofinansowano zakup auta lub że OSP sponsorowana przez PZU nie jest jakąś formą reklamy to nie wiem co nią jest. Od zawsze sponsoring był formą reklamy i zawsze nią będzie tak jak logo firmy na samochodzie rajdowym czy na koszulce zawodnika.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: seligow »

Jakie mamy prawo, to każdy wie. Jak jest zakaz reklamy alkoholu, to się reklamuje "łódkę'' BOLS... Jeżeli przepisy mówią, że informacja o darczyńcy to nie reklama, to znaczy że śmiało możesz dać naklejkę "dofinansowano/zakupiono przez..."
Starszy sikawkowy

Topic author
pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: pietruch »

seligow pisze:Jak jest zakaz reklamy alkoholu, to się reklamuje "łódkę'' BOLS... Jeżeli przepisy mówią, że informacja o darczyńcy to nie reklama, to znaczy że śmiało możesz dać naklejkę "dofinansowano/zakupiono przez..."
A jak zakaz reklamy papierosów to się na owiewkach daje GO!!!!!!!(Yamaha V.Rossi), i tak jak seligow piszesz zrobię.:D Pozdro

harmidon
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:28
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: harmidon »

haha reklama na samochódna wozie straży? niezła reklama :lol:

maniekosp
Posty: 10
Rejestracja: ndz 10 mar 2013, 15:01
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: maniekosp »

Witam! Myśle że mylicie troche dwa pojęcia: Reklama i Promocja. Nie jestem pewny tego co mówie, wieć głowy sobie utnąć nie dam, ale...

Ucze się w szkole i mam przedmiot marketing. I w marketingu Promocja dzieli się na: Reklame(radio, TV, internet, itp.), Promocja Sprzedaż (czy np. sprawy dotyczące sprzedawcy w sklepie), Public Relation (czy np. darowizny lub wygląd siedziby firmy) oraz własnie sponsoring (czyli przekazywanie pieniedzy lub innych dóbr w zamian za umieszczenie znaku firmy lub możliwość korzystania z loga firmy sponsorowanej przykład - Kółka Olimpjskie). A wiec według mnie reklama to zupełnie co innego niż Sponsoring.

Mam nadzieje że niczego nie pomyliłem :)

aniakw
Posty: 34
Rejestracja: śr 16 lis 2016, 10:27
Status: Offline

Re: reklama na samochodzie

Post autor: aniakw »

Jeśli chodzi o reklamę graficzną to ja polecam współpracę z profesjonalnym grafikiem albo studiem graficznym, który zajmuje się grafiką od lat. Ja współpracowałam ze Studio-AJ, które świetnie wykonuje swoją pracę - widać w tym pasję, zainteresowanie i wieloletnie doświadczenie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat