Pieniądze dla jednostki

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
młody17
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 02 kwie 2011, 12:09
OSP (gm., woj.): OSP Kluki gm. Kluki woj. Łódzkie
Status: Offline

Pieniądze dla jednostki

Post autor: młody17 »

Witam kolegów druhów

Mam takie pytanie a mianowicie chodzi mi o to jak można pozyskać pieniądze dla jednostki??
Niestety nasza jednostka jako tako nie posiada swojego budynku w którym moglibyśmy przeprowadzać jakieś zabawy czy imprezy tego typu :? . Dlatego potrzebujemy pomocy. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to prosiłbym o pomoc. Z góry bardzo dziękuje wszystkim druhom.
Bogu na chwałę ludziom na ratunek!

pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pieniądze dla jednostki

Post autor: pietruch »

Urząd Gminy, RPO, ZOSPRP, Powiat, Urząd Marszałkowiski, różne firmy i instytucje
to wszystko teoria w praktyce musisz szukać pisać maile pisma, bardzo cięzko znależć sponsora a jeśli myslisz o budowie remizy czy jakiejs duzej sali to myślę że bez środków z Unii będzie bardzo cięzko. Ale próbuj, w najgorszym wypadku zdobędziesz doświadczenie w pisaniu oficjalnych pism.
Pozdro

Rom
Posty: 12
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 11:39
OSP (gm., woj.): OSP Bojszów gm.Rudziniec , woj.Śląskie
Status: Offline

Re: Pieniądze dla jednostki

Post autor: Rom »

Nie rozumiem cytuje "nie posiadamy budynku" pytanie - gdzie stoi woz bojowy drugie pytanie - na co potrzebujesz pieniądze ??
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pieniądze dla jednostki

Post autor: damian_osp »

Prosty przykład. W mojej wiosce co roku rozprowadza się kalendarze, a na Wielkanoc chodzi się za tzw jajkami. Myślę, że macie na pewno w swojej miejscowości jakieś miejsce żeby zorganizować jakiś festyn. Do tego są różnego typu dotacje na konkretne cele. Powodzenia.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Pieniądze dla jednostki

Post autor: kronikarz »

Wielu pyta jak pozyskać środki finansowe dla OSP, kilka propozycji:
1. Zbiórka złomu oraz innych surowców (makulatura, puszki itp.).
2. Rozprowadzanie cegiełek na różne okazje np. zakup sprzętu lub remont remizy.
3. Wykonywanie drobnych prac (sprzątanie, sadzenie drzewek, prace remontowe, malowanie ogrodzenia w szkole itp.) na umowę - zlecenie np. dla Urzędu Gminy.
4. Wykonanie np. na drewnie rysunku remizy, św. Floriana, i sprzedawanie.
5. Wykonanie prac dla firm np. dystrybucja ulotek.
6. Pisma do różnych instytucji i zakładów pracy o wsparcie finansowe.
7. Reaktywowanie dawnych tradycji (Wodzenie Niedźwiedzia, Palenie Czarownic itp.) w zależności od regionu kraju.
Awatar użytkownika

Topic author
młody17
Posty: 5
Rejestracja: sob 02 kwie 2011, 12:09
OSP (gm., woj.): OSP Kluki gm. Kluki woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: Pieniądze dla jednostki

Post autor: młody17 »

Mamy małe kłopoty z garażami ponieważ nie są one własnością jednostki tylko gminy my jako jednostka mamy tylko prawo do użytkowania ich. Garaże są w bardzo w złym stanie potrzebny jest im generalny remont. Ale niestety w gminie nie ma na to pieniędzy. Więc chcieliśmy zadziałać własnymi siłami i zrobić coś z tym ale niestety na przeszkodzie stoi sytuacja finansowa OSP. Nasza jednostka jest w systemie KSRG i uważam że gmina powinna się wstydzić że nie mają pieniędzy na to by zadbać o jednostkę. Dlatego chcemy próbować sami.
Dziękuje za wszystkie pomysły postaramy się je wykorzystać w jak najlepszy sposób. :)
Bogu na chwałę ludziom na ratunek!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat