Sms dla stra¿aka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Antonio08
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 14 lip 2006, 22:27
Status: Offline

Post autor: Antonio08 »

Czytałem tą ustawę, ale nie wiem zbytnio o co chodzi. Pieniądze z KSRG to są środki publiczne, czy budżetowe i przetarg organizuje siE jeśli zamówienie przekracza jakąś sume, było ich kilka, a ja nie wiem która nas się tyczy, chociaż to i tak nie gra roli bo zamówienie (terminal gsm) nie przekroczy tej sumy więc wywnioskowałem, że możemy to kupić bez organizowania przetargu. O ile pieniądze z KSRG są środkami publicznymi, bo wtedy obowiązuje nas ta ustawa.
Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś wytłumaczył mi dokładnie o co z tym chodzi.

P.S. Chyba powinienem to umieścić w Poradach prawnych.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Witam

Pieniądze te są środkami publicznymi.
Faktycznie jest tak, że nie wymaga się przetargu jeżeli kupujesz przez Zarząd Wojewódzki, bo to oni organizują przetarg.
Ale przetarg możesz zorganizować sam.
Zajrzę do ustawy, to będę wiedział więcej.

Pozdrawiam

Antonio08
Posty: 15
Rejestracja: pt 14 lip 2006, 22:27
Status: Offline

Post autor: Antonio08 »

Doszliśmy do wniosku, że dla świętego spokoju kupimy terminal z Platana, bo przysłali do PSP jakieś pismo w którym piszą, że podłaczenie innych urządzeń do DSP jest niezgodne z jakimiś dyrektywami unii europejskiej. Piszą jeszcze, że naruszona jest niezawodność systemu DSP-50, rozśmieszyli mnie tym maksymalnie, jaka niezawodność? Kilka awarii w ciągu roku to jest bardzo dużo i nawet serwisant jak przyjedzie naprawiać to czasem ma problem żeby coś z tym zrobić.
Jak chcesz to moge przesłać Ci ksero tego dokumentu.

P.S. Coś mi się wydaje, że Platan łamie zasady WOLNEJ KONKURENCJI.
Wyśle to pismo do ROBOTEC'a niech się nimi zajmą.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Witam

Ja też podłączłem terminal na pagery roboteca, do terminala Platan.
Platan też mnie straszył, że nie będzie działać to ze sobą.
Obniżył mi również cenę o prawie 50% na ich pagery, ale i tak byli ponad dwukrotnie drożsi.
Tak walczą o konkurencję. Kiedyś byli jedyni, dziś są najdrożsi.

Prześlij mi proszę pismo krzysztofciborowski@wp.pl

Pozdrawiam

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Krzyś pisze:Witam

Ja też podłączłem terminal na pagery roboteca, do terminala Platan.
Platan też mnie straszył, że nie będzie działać to ze sobą.
Obniżył mi również cenę o prawie 50% na ich pagery, ale i tak byli ponad dwukrotnie drożsi.
Tak walczą o konkurencję. Kiedyś byli jedyni, dziś są najdrożsi.

Prześlij mi proszę pismo krzysztofciborowski@wp.pl

Pozdrawiam
Ale rozumiem ze działa to u Ciebie bez problemów?

Ja podłączyłem terminal GSM Roboteca pod stację DSP Digitexa (obecnie Platan) i żadnych kłopotów z terminalem i selektywnym od roku.

Miałem tylko problem z operatorem - na karcie SIM w systemie pre paid Orange 20 smsów wychodziło mi w ponad 8 minut. Po konsultacji telefonicznej z producentem terminala zmieniłem na Plusa (oczywiście jak to u Roboteca do zrobienia w 5 minut razem z przeprogramowaniem terminala bez wzywania serwisu), teraz idą w około 2 minuty...

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Witam

Pracuje to u mnie dopiero około miesiąca. Nie ma narazie konfliktu między urządzeniami i działają bez zarzutu.

Pozdrawiam

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Równe 5 miesiecy minelo od czasu posiadania terminala robotec w naszej jednostce - zero problemow!!!!!!!!!

Pozdrawiam

Krzysiek

Tom_Krak998
Posty: 32
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 20:00
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Status: Offline

Post autor: Tom_Krak998 »

Witam wszystkich!
Nie dawno dotarła do mnie informacja, że istnieje możliwość powiadamiania strażaków o zdarzeniu poprzez SMS wygenerowany z sieci internetowej, bez konieczności instalowania terminalu GSM. Czy jest ktoś w stanie udzielić mi sensownych wyjaśnień w tej kwesti??

Antonio08
Posty: 15
Rejestracja: pt 14 lip 2006, 22:27
Status: Offline

Post autor: Antonio08 »

Trochę z przymusu kupiliśmy terminal z Platana (ludzie od nas z jednostki bali się, że jak nie weżmiemy od nich to spadnie nam liczba wyjazdów bo PSP będzie wołala do zdażeń inne jednostki). Narazie jedyny problem jest z kartą Plusa pre-paid po doładowaniu konta trzeba odłączyć zasilanie rezerwowe z akumulatora w DSP i wyłączyć prąd żeby stan konta został zaktualizowany.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Antonio08 pisze:Narazie jedyny problem jest z kartą Plusa pre-paid po doładowaniu konta trzeba odłączyć zasilanie rezerwowe z akumulatora w DSP i wyłączyć prąd żeby stan konta został zaktualizowany.
Cześć,
myślę ze problem powinien rozwiązać zmiana sposobu sprawdzania stanu konta Simplusa - opis procedurki tu: http://www.simplus.pl/simplus/showDoc.do?idx=800108

Zapytaj jeszcze dla pewności w punkcie plusa ale mi sie wydaje że powinno wystarczyć.

Tom_Krak998 czytaj to:

http://www.era.pl/index.php?id=sms_sup_2/section=biznes
http://www.orange.pl/portal/map/map/cor ... id=1452316
http://www.orange.pl/portal/map/map/cor ... id=1452334
http://www.plusgsm.pl/biznes/uslugi_dla ... smsc_plus/

Myślę, że gdyby tymi rozwiązaniami zainteresowało się PSP to po pierwsze mielibyśmy darmowo smsmy z alarmem, PSP by miało pewność dostarczenia smsów z dużym priorytetem i potwierdzeniem dostarczenia i do tego mogliby wykorzystać system do powiadamiania swoich ludzi gdyby była taka potrzeba.

Dla samych jednostke OSP taka zabawa mogłaby być zbyt droga (np dla Plusa wg danych ze strony 1000 zł uruchomienie usługi, 1000 zł abonament miesięczny netto w innych firmach nie pytałem)

Problem byłby z wprowadzaniem i aktualizacją numerów telefonów w jednostkach ale myślę, że obecnie w każdej jednostce znalazłaby się osoba, która gdyby miała uprawnienia admina mogłaby wchodzić na swoją jednostkę i co jakiś czas zmieniać numery.

Oczywiście możesz skorzystać z Miasta Plusa, Multi Boxa Orange lub Omnixa Ery i wysyłać smsy z niewielką opłatą lub za darmo ze stron, tylko że to nie nadaje się do alarmowania bo za długo trwa (wejście logowanie, wysłanie). Poza tym nie ma żadnej gwarancji dostarczenia... chociaż w praktyce to smsy dochodzą dość szybko. Ja korzystam z Multi Boxa (darmowa wersja po rejestracji) do przesyłania komunikatów do kolegów.

Pozdrawiam, Sylwek

Tom_Krak998
Posty: 32
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 20:00
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Status: Offline

Post autor: Tom_Krak998 »

Dzięki Sylwek za info! niestety obecnie jestem zbyt zagoniony żeby się w temat zagłębić, a z pewnością przyznasz mi racje że jest to "temat morze".

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Tom_Krak998 pisze:Dzięki Sylwek za info! niestety obecnie jestem zbyt zagoniony żeby się w temat zagłębić, a z pewnością przyznasz mi racje że jest to "temat morze".
Ok a jak już znajdziesz więcej czasu to mam jeszcze coś dla Ciebie - właśnie to znalazłem:
http://www.developershome.com/sms/howTo ... romPC3.asp
próbuję się przez to przebijać - może coś ciekawego uda się nauczyć.

Pozdrawiam, Sylwek

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

Szukałem na stronie Roboteca i Platana jednej informacji, która mnie bardzo interesuje...

Mianowicie chodzi o czas wysyłania poszczególnych sms'ów
otóż w ofercie Robo jest to 5 sekund między poszczególnymi sms'ami. Platan nic nie pisze na swej stronie...

Ma ktoś Plata i może mi powiedzieć jaki jest tam czas poszczególnych sms'ów ??

Swoją drogą 5 sekund to dużo jak na ponad 20 numerów tel...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Z tego co słyszałem Platan stosuje transmisje GPRS i wysyła smsy pakietami, chyba po 5 czy jakoś tak. Dzięki temu czas wysłania smsów jest krótki jak wszystko idzie ok. Problemy mogą być prawdopodobnie gdy coś się dzieje w sieci. Swojego czasu dzwoniłem do przedstawicieli rożnych sieci i rozmawiałem o specjalnych rozwiązaniach dla straży - facet z Plusa stwierdził że klasyczne wysyłanie smsów jest pewniejsze.

Co do czasu rozesłania smsów przez terminal Roboteca to zgodzę się z Tobą że jest to długo ale trzeba pamiętać, że decydując się na terminal mamy do wyboru dostać sygnał o alarmie z opóźnieniem, lub nie dostać go wcale. Terminal nie ma za zadanie zastąpić syrenę ale ma ją uzupełnić, dla strażaków mieszkających np kilometr od remizy, mających pozamykane plastikowe okna i oglądających tv w czasie alarmu przy niewielkich kosztach instalacji (zakup terminala) i rozsądnych kosztach eksploatacji (najtańszy abonament albo karta pre-paid).

Oczywiście lepszym rozwiązaniem byłyby pagery - całkiem niezależne rozsyłanie i jednocześnie do wszystkich ale wszystko kosztuje (przystosowanie stacji przez Platan cena około 160 zł netto + obecnie w promocji pager 220 zł netto albo rozwiązanie Roboteca, pagery około 150 zł/sztukę i urządzenie do rozsyłania za około 160 zł pod warunkiem posiadania zbędnego radiotelefonu... jeśli go nie ma to jeszcze trzeba kupić motorolkę). do tego treba nosić przy sobie dodatkową "cegiełkę" i pamiętać, żeby miała sprawne bateryjki. Pewnym ograniczeniem jest tu zasięg działania - do kilku km. Nie ma to znaczenia przy szybkim wyjeździe i krótkiej akcji... ale gdyby była potrzebna podmiana to już pagerem nie ściągnie się strażaków pracujących w dalszej okolicy.

Rozwiązaniem pośrednim, moim zdaniem najlepszym byłby bezpośredni dostęp do centrów smsów - jest to możliwe i już wdrażane ale nie będzie stać na to rozwiązanie przeciętnej jednostki (instalacja i abonamenty - rzędu tysiąca i kilkuset zł). Moim zdaniem raczej powinna się tym zainteresować PSP.

Sylwek

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

Czyli robotec jest pewniejszy ale platan szybszy tak??
U mnie jakaś "mądra głowa" chce wyłaczyć obie syreny (sic!)
Jedna jest w centrum na budynku Urzedu Miasta (jakies wibracje niszczą dach i jest do zdjęcia) a druga na remizie jakieś 300 metrów od centrum. Obie są połaczone przez tp.sa (czyli każde uruchomienie syreny z PSK to dodatkowy koszt impulsu TP z remizy do UM). Ta na remizie pierwotnie miała zaostać ale słyszałem, że ma zostać ale... odłaczona.
Nie wiem, czy pozostawienie samych sms'ów jest bezpieczne dla "obronności" miasta jesli chodzi o niezawodność. Dodam tylko, iż najbliższa JRG w powiecie jest oddalona o 30 kilometrów...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat