Sms dla stra¿aka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kdatta
Posty: 88
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Je¶li chodzi o laptopa to mam s³u¿bowego :) Zreszt± uda³o mi siê pozyskaæ w ubieg³ym roku 3 (dla siebie, skarbnika i webmastera) oraz ponad 20 innych komputerów stacjonarnych. S± w nich komputery ca³kiem nowe i u¿ywane. Ale wszystkie sprawne i o dobrych parametrach. Za³ozyli¶my te¿ kawiarenkê internetow± OSP o czym informujemy na naszej stronie.

Nie wiem, czy status organizacji po¿ytku publicznego siê op³aca. Musicie sobie to przeliczyæ. Mo¿na przecie¿ poprosiæ sponsora, aby wp³aci³ na konto ZW ZOSP a potem wydaæ te ¶rodki na sprzêt. Tak my planujemy rozwi±zaæ t± akcj± w roku bie¿±cym. Z jakim skutkiem, zobaczymy.

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

młody prezes
Posty: 31
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 15:07
Lokalizacja: OSP Janiszewice
Status: Offline

Post autor: młody prezes »

:shock: to teraz powiedz mi jakim cudem je pozyskałeś ?? :lol:

ps widze ze moja gmina i OSP w porównaniu z niekturymi z tego i innego forum to "zadupia cywilizacyjne taki 3 świat strażacki" hahahaha

1% też tak rozgrywam bo nie mamy statutu OPP i chyba bez nigo zostaniemy lepiej opłaca się współpraca

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Nie jest chyba a¿ tak ¼le u Was? U mnie 2 lata temu te¿ ¿adngo nie by³o. Komputery uda³o siê pozyskaæ z firm i banków, które wycofywa³y ten sprzêt, bo planowa³y zakup nowych. A kilka komputerków jest nowych dziêki sponsorom. Oj du¿o trzeba pracy, aby dzisiaj jaki¶ komputer pozyskaæ.

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Laptop laptopem, ale temat brzmi "SMS...". :D

Druhu Krzysztofie z OSP Karsin, czytalem kilka razy strony z tego tematu, i nie moge dojsc do tego, czy ten Robotec co Wy macie, to jest juz ten model co pisales ze ma wysylac smsy do wszystkich sieci (s³ynne "Ferrari SMS") ??

A propos, jak sie sprawuje Robotec u Was?

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Niestety, "Ferrari" jest w trakcie opracowywania. My posiadamy wersjê, rozbudowan± o 3 grupy docelowe (mo¿emy oddzielnie poinformowaæ ratowników medycznych, kierowców czy wszystkich o szkoleniu) Na specjalne zamówienie firma wykona tyle grup ile potrzebujecie. Nasz terminal zosta³ rozbudowany te¿ o mo¿liwo¶æ zarz±dzania nim z telefonów osób funkcyjnych np. naczelnika. Wprowadzamy do jednostki "News OSP", czyli wiadomo¶ci, z ¿ycia OSP. W ten sposób nasi cz³onkowie bêd± powiadamiani o wszystkich dzia³aniach Zarz±du OSP. Nasi stra¿acy wiedz± w ten sposób na bie¿±co co nowego siê wydarzy³o, kiedy wyjazd na pokazy czy szkolenie.

Jak otrzymamy nowy program i zamontujemy go to opiszê dzia³anie "Ferrari" :D

Cze¶æ

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Bedziemy czekac na jego opis dzia³ania:D

A jak na razie, mo¿esz powiedziec, w jakim czasie dochodz± te sms do Was?
Pierwszy w jakim czasie od syreny?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Cześć,
ja mam taki sam terminal więc może ja odpowiem - pierwszy sms wychodzi zanim się syrena rozkręci, kolejne w odstępach kilkusekundowych, u nas wysyłamy sms'y do wszystkich którzy są strażakami mają komórki i chcą dostawać smsy (w kolejności: kierowcy, najbardziej dyspozycyjni, kolejność zgłoszeń do mnie, że chcą być powiadamiani)- 20 osób. Ostatni sms wychodzi po około 2- 2,5 minuty. W godzinach popołudniowych zdarza się że kolegom dzwonią komórki jak już są w samochodzie, ale normalnie jest całkiem przyzwoicie.
Sms'y dochodzą też normalnie dość szybko ale to już zależy od sieci a nie od terminala.

Sylwek

PS: też czekam na nowy system - jak by była możliwość wysłania wszystkich smsów na raz to moim zdaniem niewiele by było potrzeba do szczęścia.
Wie ktoś jak by to miało działaś... tak w zarysie chociaż?

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Dzieki Sylwek na odpowiedz:D

Jezeli tak jak pisal Krzysztof z OSP Karsin, zostanie wprowadzony ten "ferrari sms" iwszystkie sms do wszystkich w tym bardzo krotkim czasie, to wyjazdy OSP naprawde moga byc szybsze od PSP:D

I bardzo dobrze, bo przeciez w wiekszosci wypadku my i tak jestesmy pierwsi na miejscu zdarzenia, a teraz bedziemy jeszcze szybciej i zwiekszy sie pradopodobienstwo ze uratujemy komus zycie, gdy NIKT nie udzieli tej pierwszej podstawowej pomocy!

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Potwierdzam to co zosta³o napisane powy¿ej. Sms-y dochodz± bardzo chybko. Pewnie tam, gdzie sieæ nadajników jest mniejsza zdarzj± siê ma³e opó¼niania (to wina oparatorów !) ale u mnie na terenie gminy nadajniki s± 3 km. od remizy. Wszystko pracuje b³yskawicznie i pierwszy wychodzi po 2 sekundach, a ostatni sms po 40 sek.

Nowy program nad którym pracuje Robotec bêdzie wysy³a³ jednoczesnie ca³y pakiet sms-ów (wszystkie numery z terminala) jednoczesnie do operatorów i tam wykorzystuj±c technologiê oparatorów zostan± dalej przes³ane do wszystkich jednoczesnie. Takie rozwi±zanie dzia³a ju¿ w innych krajach UE. A wiêc trzymajmy kciuki za Panów z firmy Robotec, aby szybko i sprawnie wdro¿yli nowy program do sprzeda¿y. Poinformujê Was jak otrzymam to cudo.

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

To jesli dobrze rozumiem:

- kupujac teraz dostepny terminal Roboteca, gdy wejdzie "ferrar sms", to bedzie mozna go "dograc" do tego co mamy?

Jesli tak, to super.

Aha, i jeszcze jedno:
- jak± opcjê wybrali¶cie jako platnosc za te meski (karte do³adywuj±c±, tani abonament) ?

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Mamy kartê do³adowuj±c±. Kupujemy za 100 z³ i mamy na kilka miesiêcy spokój. Je¶li chodzi o wymianê programu do Terminala to nie ma sprawy. Dogadaj siê z firm± Robotec, aby wysy³ali Wam aktualizacje oprogramowania, je¶li co¶ nowego wejdzie na rynek. My sami wstawiamy nowe "oprogramowanie". To proste. Teraz czekamy na najnowy program i bêdziemy go testowaæ. Myslê, ¿e jak wejdzie "ferrari" :) to ju¿ nic wiêcej nie trzeba bêdzie robiæ z tym systemem. Jako ciekawostkê powiem, ¿e u nas w sylwestra dyspozytor PSP za³±cza³ o pó³nocy syreny we wszystkich jednostkach KSRG. No i .... sms-y posz³y jak burza do naszych stra¿aków :) A wiec, nie jest prawd±, ¿e nie sprawdza siê on w sylwestra !!!

A jak tam u¿ytkownicy terminala Platana? Nic nowego nie wprowadzacie? ¯adnych udogodnieñ Wam nie proponuje firma Platan? Przecie¿ to terminal dro¿szy i powinni te¿ dbaæ o klienta :(

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

kris998 pisze: Aha, i jeszcze jedno:
- jaką opcję wybraliście jako platnosc za te meski (karte doładywującą, tani abonament) ?
Cześć,
my mamy kartę pre-paid Orange (mam nadzieje że nie uznacie tego za kryptoreklamę w razie jak by były wątpliwości to wyedytuje posta i wykasuję to).
Konto doładowujemy raz na 3 miesiące po 50 PLN.

Wybrałem opcje pre-paid bo nie miałem na początku pełnego zaufania do terminala - bałem się, że coś się zatnie i będzie słało smsy bez opamiętania co przy abonamencie mogłoby się skończyć bolesnym rachunkiem... ale żadne takie komplikacje się nie zdarzyły.

Trochę się nam pieniążków na koncie uzbierało bo alarmów nie mamy aż tak dużo a nie wykorzystujemy terminal do rozsyłania innych wiadomości.

Czasem dzwonimy z niego do najbliższej nam JRG (jeśli działamy sami to oni wypełniają "zawiadomienie ze zdarzenia"). Dzięki możliwości dzwonienia z terminala nie musieliśmy instalować stacjonarnego telefonu w remizie więc trochę zaoszczędziliśmy.
Drugi numer do dzwonienia wykorzystujemy do sprawdzania stanu konta karty.

Sylwek

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

kdatta pisze:Jako ciekawostkê powiem, ¿e u nas w sylwestra dyspozytor PSP za³±cza³ o pó³nocy syreny we wszystkich jednostkach KSRG. No i .... sms-y posz³y jak burza do naszych stra¿aków :) A wiec, nie jest prawd±, ¿e nie sprawdza siê on w sylwestra !!!
Ciekawe jaka byla reakcja tych strazakow co byli akurat na balu:D

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

kdatta pisze: A jak tam użytkownicy terminala Platana? Nic nowego nie wprowadzacie? Żadnych udogodnień Wam nie proponuje firma Platan? Przecież to terminal droższy i powinni też dbać o klienta :(

Krzysztof
Nie wiem czy teraz wyśmiewasz sie z uzytkowników terminala Firmy Platan :( czy też naprawde współczujesz (jesli to drugie to przepraszam). Aktualizacje w tym terminalu juz nowe są tylko trzeba sie dowiedzieć czy bedzie one gratisowa :lol: Jesli chodzi o programowanie (bo juz taki programator posiadamy)to jest to bardzo proste i wygodne :) więc nie jest aż tak źle
podaje linka gdzie jest dokładny opis zasady dzialania terminalu GSM http://platan.pl/radio_dsp_50_gsm.html
pozdrawiam
Lukasz

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

W sylwestra moi stra¿acy wiedzieli, ¿e o pó³nocy bêdzie wy³a syrena, wiêc nikt nie bieg³ :) Gdyby byli potrzebni to wiedz±, ¿e dam im sygna³ z mojego tel. komórkowego. To oznacza³oby prawdziw± akcjê. Ale to tylko jedyna taka sytuacja w roku. Nasza podstawowa ekipa OSP bawi³a siê na miejscowym Balu Sylwestrowym 30 metrów od remizy. A o pó³nocy tradycyjnie wypili¶my lampkê szampana pod remiz±, przy dzwiêku syreny :)

Je¶li chodzi o terminala to nikt tu siê nie wy¶miewa !!! Ka¿dy ma to co zamówi³ i kazdy mo¿e kupiæ terminal innej firmy. £ukaszu, wymagajcie od Platana, aby wszelkie aktualizacje da³ Wam za darmo! Ich konkurencja Robotec jest w tej sprawie bardzo wyrozumia³a i wie, ¿e z OSP nie mo¿na "wyciskaæ" ile siê da. Dlatego te¿, tak zachêcamy innych do zakupu w³a¶nie z tej firmy. I tyle. Powiem tak: "M±drej g³owie do¶æ po s³owie ..." Pozdrawiam ca³± Wasz± ekipê :D

Krzysztof
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat