Sms dla stra¿aka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

franek1
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 28 lut 2006, 15:32
Lokalizacja: SUSZ
Status: Offline

Post autor: franek1 »

SYSTEM DSP ( PAGER ) JEST SPRAWDZONYM SYSTEMEM I NIE ZAWODNYM !!! WWW.PLATAN.PL

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Re: Sms dla strażaka

Post autor: Kornel »

unas w powiecie system powiadamiania istnieje na pagery od2001 roku a na komórki od 2003 roku system jest bardzo sprawny ma własne akumulatorki a finansowało i pagery i modułGSM starostwo powiatowe (pow. kartuski.) :) !!!!!!!!!!!

Topic author
kdatta
Posty: 88
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:43
Lokalizacja: KARSIN (woj. pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kdatta »

Nie wiem o co Ci chodzi "franek1" my tu w tym temacie piszemy o terminalach GSM ró¿nych firm a Ty zachwalasz pegery ? :D My tu o "chlebie" a Ty o "niebie" :)
Kontakt: Komendant Gminny ZOSP RP - Krzysztof Datta e-mail. biuro@ospkarsin.pl GG 3230011 kom. 606 230 876

janurek
Posty: 10
Rejestracja: śr 06 kwie 2005, 06:34
Status: Offline

Post autor: janurek »

Witam.
Niestety muszę druhów zmartwić. Złożyłem właśnie zamówienie na terminal Roboteca, a na pytanie co z opcją "ferrari SMS" otrzymałem odpowiedź, iż niestety w najbliższym czasie nie będzie możliwe jej zrealizowanie "ze względu na nieudostępnienie tej usługi przez operatorów". Szkoda!!! :cry:
Pozdrawiam.
Janek.

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

nO NIESTETY, nasze kochane oparatory telefoni komorkowej, na razie nie maja zamiaru wprowadzac czegos takiego, a szkoda...

Ale trzeba sie cieszyc tym co jest, czyli kolejny sms co pare sekund :D

Mamy Roboteca 3tyg, i sie sprawdzil za kazdym razem:)

Moza ten nowy operator telefoni komorkowej, co ma wejsc na jesien, wprawadzi jakas reowulcjê...

Pozdrawiam

Krzysiek

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Ja w OSP terminal Roboteca zainstalowałem rok temu i jak już pisałem w tym temacie sprawuje się super. Ostaatnio przełączyłem pod niego alarm i też działa bez zarzutu. Wcześniej zdarzało się że firma monitorująca nie zawsze powiadomiła o zadziałaniu alrmu w budynku (np. zdarzyło się że 12 godzin biegał po remizie kot- odpalił wszytkie czujki a w stacji monitorowania nie mieli o tym sygnału). Polecam jeszcze raz tą firmę.!!!

młody prezes
Posty: 31
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 15:07
Lokalizacja: OSP Janiszewice
Status: Offline

Post autor: młody prezes »

a misie udalo kase od sponsorów zalatwic i na dzien strazaka bedzie taki prezencik :lol: mam ndzieje ze sie sprawdzi ale sadzac po postach uzytkownikow terminalu nie bedzie z tym problemu ile tak mniej wiecej trwa powiadomienie 10 osob ??
Pozdrawiam

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Co 5-6 sek wychodza smsy, czyli powiadomienie 10 osob zajmie niecale 90sekund :D

Pucik
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 20:44
Lokalizacja: Kłodawa
Status: Offline

To jest świetny pomysł!!

Post autor: Pucik »

Moim zdaniem to jest swietny pomysł. U nas w jednostce dzieki staraniom opiekuna MDP a zarazem pełniacy funkcje z-ca prezesa O.S.P. powstalo takie urzadzenie alarmowania przez sms. Nasz opiekun wpadl na swietny pomysl na ktorym nasza osp zaosczedzila pieniadze. Niepotrzeba kupywac zadnych specjalnych aparatur do tego celu itp..Wystarczy zakupic tylko telefon z funkcja "wyslij sma do wielu" to jest tak zwane wysylanie smsów do grup. Telefon ten jest podłaczony do instalacji elektrycznej gdzie jest podłaczona syrena. W momencie gdy zalacza sie syrena jest wlasnie uruchamiany tel i sa wysylane smsy do grupy osób grupa ta zawiera 16osob oczywisczie strazaków. Jakies dalsze informacje prosze kierowac na pucik1@vp.pl

Pucik
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 20:44
Lokalizacja: Kłodawa
Status: Offline

To jest świetny pomysł!!

Post autor: Pucik »

Moim zdaniem to jest swietny pomysł. U nas w jednostce dzieki staraniom opiekuna MDP a zarazem pełniacy funkcje z-ca prezesa O.S.P. powstalo takie urzadzenie alarmowania przez sms. Nasz opiekun wpadl na swietny pomysl na ktorym nasza osp zaosczedzila pieniadze. Niepotrzeba kupywac zadnych specjalnych aparatur do tego celu itp..Wystarczy zakupic tylko telefon z funkcja "wyslij sma do wielu" to jest tak zwane wysylanie smsów do grup. Telefon ten jest podłaczony do instalacji elektrycznej gdzie jest podłaczona syrena. W momencie gdy zalacza sie syrena jest wlasnie uruchamiany tel i sa wysylane smsy do grupy osób grupa ta zawiera 16osob oczywisczie strazaków. Jakies dalsze informacje prosze kierowac na pucik1@vp.pl

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Zmusic telefon, aby sam wysylal smsy gdy wlaczy sie syrena...

Zwykly telefon z taka funkcja?
Jakos niezbyt mi sie chce wierzyc...

Pucik
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 20:44
Lokalizacja: Kłodawa
Status: Offline

to nie sa kity!!

Post autor: Pucik »

naprawde wystarczy podłaczyc tel do zasilania gdzie jest podłaczna syrena i w momencie gdy sie ona zalancza to po 3sek sa wysylane smsy bo jest zamontowany opuzniacz. Jest przerobiony klawisz YES czyli ta zielona słuchawka i jest do tego podłaczony kabelek od instalacj od syreny. NAPRAWDE. Tel posiadajacy te funkcje wyslij do wielu posiada kazdy Sony Ericson

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Witam,
to już trochę rozumiem :)
Tylko warto chyba pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu od przepięć... i przede wszystkim o skutecznej separacji galwanicznej obwodu 230/400 V zasilającego syrenę od elektroniki telefonu...
Po wymontowaniu klawisza chyba trochę kłopotliwe jest ustawianie telefonu... a prawdopodobnie trzeba za każdym razem przygotować telefon do alarmowania, czyli wybrać sms z szablonu, wybrać grupę i w momencie gdy pozostanie naciśnięcie klawisza "wyślij", "zatwierdź" lub "ok" zostawić telefon by czekał na sygnał z załączenia alarmowania.
Dobrze myślę?
Pomysłowe i raczej taniocha...

Sylwek

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Za dużo kombinacji. Po za tym telefon to też koszt wprawdzie mniejszy niż orginalne urządzenie, ale na bramkę mam 24 miesiące gwarancji i wszystko jest proste ja drut. A gdy nikt nie przygotuje smsa do "wysłania"?? telefon musi być ładowany lub ciągle na kablu obd ładowarki to też zmniejsza jego żywotność. Cena tego patentu wcale mnie nie przekonuje.

Pucik
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 20:44
Lokalizacja: Kłodawa
Status: Offline

Post autor: Pucik »

niom dobrze myslisz sylwek masz racje. Ja sam własnie niewiem jak to jest z tym pradem i z tym wat. Nam to zaoferowal jeden z naszych czlonków spierajacych który jest elektrykiem i on wpadl na taki pomysl. Jest to w tym lepsze gdyz to wyniesie taniej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat