Mistrzostwa Polski Konin 2011

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Jarek »

Kolego major ja rozumiem że pracować na czymś trzeba. Nie miałem tu na myśli tego że P05 są złe i nie powinno się w nie inwestować. Sam mam w jednostce 5 starych P05 które nie są w najlepszej kondycji, ale na szczęsćie mamy autopompę do pracy. Wracając - Nowa tochatsu kosztuję 23 000 zł... sporo... jeszcze długo większości gmin nie będzie stać na taką.
Ale ja mówić o unifikacji miałem na myśli tylko w wyłącznie zawody na razie. Podoba mi się ten pomysł że wszyscy dostają jednakowo działające pompy i mają równe szanse na starcie.
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: major »

To jest bardzo dobry pomysł żeby wszyscy mieli równe warunki. Ale jeśli organizator wystawi na zawody tylko dwie takie pompy to nie chciałbym biec jako ostatni na tym sprzęcie jeśli drużyn będzie np 14 czy 16. Poza tym o sprawności sekcji nie decyduje tylko przygotowanie ludzi ale także sprzętu. PSP też raczej nie będzie dostarczało wszystkim motopompy do pożaru. A jeśli te maszyny będą już dostępne dla większości OSP to w końcu też ktoś zacznie je przerabiać.

mloda95
Posty: 15
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 18:36
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: mloda95 »

Jak nam wiadomo powodem dla którego motopompy Tohatsu mają byc na zawodach krajowych jest to że w magazynach dystrybutora trochę ich zalega a "rodzina" dyrekcji jest spokrewniona z najważnieszym w OSP.
A tak na marginesie, ciekawe czy ktos się zastanawiał nad kosztami naprawy tego japońskiego złomu, skoro głupia uszczelka pod głowicę nieoryginalna kosztuje 200zł a co dopiero będzie jak trzeba wymienic pół silnika ?

ekipa
Posty: 5
Rejestracja: ndz 19 cze 2011, 21:42
OSP (gm., woj.): Ustka., pomorskie
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: ekipa »

Czy ktoś wie kto wystąpi z województwa pomorskiego na Mistrzostwach Polski?

kalki
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 cze 2011, 12:07
OSP (gm., woj.): OSP Szyszyńskie Holendry
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: kalki »

ekipa pisze:Czy ktoś wie kto wystąpi z województwa pomorskiego na Mistrzostwach Polski?
OSP Łęczyce z powiatu Wejherowo. Na Zawodach wojewódzkich uzyskali czasy:
Ćwiczenie bojowe: 40,40 s.
Sztafeta pożarnicza: 60 s.
http://www.youtube.com/user/kalki1990

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej

ekipa
Posty: 5
Rejestracja: ndz 19 cze 2011, 21:42
OSP (gm., woj.): Ustka., pomorskie
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: ekipa »

Z tego co wiem to miała wystąpić drużyna z Ustki. Czytałem artykuł że byli najlepsi... http://112ustka.pl/index.php?news&nid=16

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Andrzej82400 »

Witam wszystkich zainteresowanych i od razu pytam ; jak idą postępy w załatwianiu pomp TOCHATSU na te zawody bo z tego co wiem to chyba żadna z drużyn tej pompy nie miała . (na odprawie było gorąco w tym temacie)
A i jeszcze jedno ma ktoś kontakt z tym Dh Leon Mądry bo jest na tyle mądry ze telefonu nie odbiera :evil:

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Łukasz99 »

Po co ta dyskusja. określa to regulamin.
A więc sprzęt daje psp a mechaników szkoli wlaściwa jednostka psp, ale to raczej nie szkolenie na 5 minut przed zawodami można się nauczyć.

mloda95
Posty: 15
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 18:36
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: mloda95 »

Łukasz99 pisze:Po co ta dyskusja. określa to regulamin.
A więc sprzęt daje psp a mechaników szkoli wlaściwa jednostka psp, ale to raczej nie szkolenie na 5 minut przed zawodami można się nauczyć.
Co za bzdura. :| PSP ani myśli dać motopompy na zawody osp. Na mistrzostwa polski w Koninie każda jednostka musi mieć swoją motopompę inaczej nie wystartuje. Na marginesie tego wszystkiego nikomu nie zależy na strażakach ochotnikach. Zależy im tylko na nabiciu kasy.

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Łukasz99 »

Pompe powinna zapewnic właściwa komenda powiatowa psp w razie braku w osp.
Tak pisze w regulaminie.

mloda95
Posty: 15
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 18:36
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: mloda95 »

A jeżeli komenda powiatowa nie dysponuje takim wynalazkiem to co wtedy mają zrobić biedni ochotnicy, którzy i tak ledwo wiążą koniec z końcem. A panom z Zarządu głównego nie chodzi o zawody tylko o to żeby motopompy Tohatsu na które dają dotacje dobrze się sprzedawały.

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Andrzej82400 »

przez Łukasz99 środa, 6 lip 2011, 09:04
Pompe powinna zapewnic właściwa komenda powiatowa psp w razie braku w osp.
Tak pisze w regulaminie.
CIEKAW JESTEM GDZIE TO W REGULAMINIE JEST NAPISANE MOŻESZ JAŚNIEJ !!! :D PRAWDA JEST TAKA JAK PISZE mloda95

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Łukasz99 »

Takie informacje otrzymalismy w KP PSP. I co ważneijsze zostala nam wypożyczona pompa.

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Andrzej82400 »

Łukasz99 pisze:Takie informacje otrzymalismy w KP PSP. I co ważneijsze zostala nam wypożyczona pompa.
A jestes pewien ze macie ta właściwą TOCHATSU

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Łukasz99 »

Rozumiem że możesz mieć inne zdanie ale nie musisz ze mnie robić glupka. Owszem mamy właściwą pompe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat