Mistrzostwa Polski Konin 2011

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
mariuszskarbnik
Posty: 90
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 13 lip 2009, 23:45
Status: Offline

Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: mariuszskarbnik »

Witam,
pewne info!!!
Na mistrzostwach Polski w 2011 r. obowiązuje WYŁĄCZNIE start na motopompach firmy TOHATSU!!! PO5 nie są dopuszczone do zawodów!!! Ciekawe co teraz zrobią Ci, którzy wydawali majątek na tunning swoich "babć" ;)
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: huragan »

Witam
A co zrobią Ci którzy nie mają Tohatsu :?:
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: major »

Skoro to takie pewne info to dlaczego nie ma słowa na ten temat na głównej stronie związku :?: Bo chyba to nie jest jakaś tajemnica państwowa :?
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Jarek »

U nas na poziome zawodów gminnych i powiatowych od kilku lat dopuszczone są tylko Tochatsu. I zawsze na zawody zapewnia je PSP, OSP ma mieć pozostały sprzęt :D
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: pol102 »

mariuszskarbnik pisze:Witam,
pewne info!!!
Na mistrzostwach Polski w 2011 r. obowiązuje WYŁĄCZNIE start na motopompach firmy TOHATSU!!! PO5 nie są dopuszczone do zawodów!!! Ciekawe co teraz zrobią Ci, którzy wydawali majątek na tunning swoich "babć" ;)
To było nieuniknione... Ale kłopot dostrzegam na szczeblu gminnym. Jeśli jedna pompa to ~15k zł to każda jednostka takiej nie dostanie. Pytanie podstawowe: Jak będą ćwiczyły jednostki, których nie stać na Tohassu i ich nie mają skąd pożyczyć?
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: major »

Jarek pisze:U nas na poziome zawodów gminnych i powiatowych od kilku lat dopuszczone są tylko Tochatsu. I zawsze na zawody zapewnia je PSP, OSP ma mieć pozostały sprzęt :D
Kolego jakie czasy osiągają te pompy tzn czas ssania i czas ogólny od zassania do wypchnięcia wody na pyszczkach prądnic?
Awatar użytkownika

petrek
Posty: 31
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 10:36
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: petrek »

Tohatsu z ssaniem wody do wybicia z prądownic ma ok 20 s.
http://www.youtube.com/watch?v=PnrKy_zUZHo
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: major »

Dzięki Petrek.
Nasze PO5 z czasem 18 - 19 sek. normalnym chłodzeniem i tradycyjnym zasysaniem można wyremontować w granicach 4 do 5 tyś. zł. więc jak dla mnie nie ma nawet sensu myśleć nad nową pompą bo taka PO5 posłuży nam jeszcze ładnych parę lat nie tylko na zawodach.

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Andrzej82400 »

nie uwirze az nie zobacze :shock: :P :wink: :mrgreen: i niby kto tak zadecydował?
Awatar użytkownika

petrek
Posty: 31
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 10:36
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: petrek »

Panowie to że Tohatsu będzie standardem na zawodach OSP to było do przewidzenia, w moim powiecie tylko 2 gminy startują na starych PO-5, na powiatowych na Tohatsu, wygląda to tak że organizator zapewnia motopompy a operatorzy są tylko przeszkoleni do obsługi wydaje mi się że czasy naszych starych PO-5 odeszły w niebyt, chociaż osobiście jestem zwolennikiem polskiej myśli technicznej :D
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: strazak102 »

O zmianach w pompach na zawodach słyszałem już rok temu, i tak jak koledzy mówią pompy będą dostarczone przez organizatorów.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

Topic author
mariuszskarbnik
Posty: 90
Rejestracja: pn 13 lip 2009, 23:45
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: mariuszskarbnik »

Witam ponownie...
Info jest pewne, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mogą dać wiarę że idzie ku lepszemu, więc pozostaje samemu się przekonać... Sprzęt na zawody dostarczy KG PSP, wcześniej operatorzy/mechanicy przejdą odpowiednie szkolenie...
Taki stan rzeczy pozwoli wyeliminować "tuning PO5" i zjawisko, że bogatszy może więcej... Przy pompach z PSP nikt nie będzie miał możliwości "majsterkowania".
Za chwilę ktoś napisze, że jego PO-5 nie była przerabiana i czas zassania wody oraz przetłoczenia linii schodzi poniżej 20 sek. Może ktoś uwierzy... Sam wielokrotnie kontaktowałem się z firmami "przygotowującymi motopompy na zawody". I wszędzie słyszałem te same opinie... "Możemy podrasować sprzęt tak, żeby służył na zawodach (praca na max. mocy przez kilkadziesiąt sekund) oraz podczas działań gaśniczych (kilkadziesiąt minut na 30% mocy). Taki sprzęt nadaje się na zwody gminne i powiatowe, gwarancja na 1 rok i coroczny przegląd u nas. Albo wyciśniecie wszystkiego co się da z motopompy, ale musicie skończyć bojówkę max. w 40 sek, bo potem nie wiadomo co będzie, bez gwarancji - wersja na zwody wojewódzkie i ogólnopolskie... - sprzęt na jeden start).

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Andrzej82400 »

:D i kiedy ci mechanicy beda szkoleni na tym sprzecie dostarczonym przez KG PSP ? i kto bedzie pokrywal koszty tych szkolen (dojazd do miejsca szkolenia) bo jakos czarno to widze ze mechanik bedzie szkolony i bedzie sie miał zapoznac z pompa na 10 minut przed startem w danych zawodach :wink: no i jeszcze jedno jak druzyny bedą cwiczyc na tych pompach jak ich nie bedą miec :P :?: :idea: nadal twierdze ze to sciema i twierdze tez ze do czasu az to nie bedzie wyraznie napisane w regulaminie ze ma to byc motopompach firmy TOHATSU to nadal bedziemy startowac na :arrow: tohatsu Po5 :mrgreen:
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: Jarek »

Szkolenie na pompach tochatsu nie obejmuję 60 h wykładów i praktyki :lol:

Obsługa tych pomp jest prostsza od obsługi miksera!!

jest 5 kroków:
1. Odkręć dopływ paliwa (kranik)
2. Ustaw pokrętło gazu na zapłon
3. Przekręć kluczyk rozrusznika
4. Pociągnij dźwignię od zassania
5. Odkręcasz zawór i gaz na maksa

Macie chłopaki szkolenie:D Nasze trwało 3 minuty. Wszystko jest numerkami opisane na obudowie, krok po kroku.
Jak umiecie pisać na kompach to tą pompkę ogarniecie raz dwa! :) Koszty ponosi psp ;) (wysyłają jednego druha co widział tą pompę o on wam mówi to co ja napisałem). A koszty dojazdu - ponosi gmina. (my pojechaliśmy za prywatne).

major pisze:Kolego jakie czasy osiągają te pompy tzn czas ssania i czas ogólny od zassania do wypchnięcia wody na pyszczkach prądnic?
Ktoś już odpisał że ok 20 sek. Zgadza się. Te pompy mają wydajność 2800l na minutę!! 8) (takie info dostałem od PSP) a P05 miały zależnie od stanu 800-1200l/min Więc łatwo zobaczyć jaka jest różnica w czasie ;)

Jak na zawodach kolega dostał wodę na rozdzielacz (Spory z niego chłopak) to ciśnienie przesunęło go z rozdzielaczem ok 2m. W końcu o wynikach zawodów sportowo pożarniczych bądzie decydować sprawność, wyszkolenie i przygotowanie druhów a nie jakoś P05 (bo niestety nie każda OSP może sobie pozwolić na remonty). Unifikacja pomp to dobry krok :)
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Mistrzostwa Polski Konin 2011

Post autor: major »

Jeśli miałbym możliwość pozyskania takiej pompy to na pewno bym nie odmówił. Ale znając moją gminę taka pompa pojawi się pewnie u nas za jakieś 10 -15 lat więc tak czy inaczej przynajmniej u mnie PO5 musi być remontowana i użytkowana bo czymś pompować trzeba.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat